Ferah bir yatak odası

Ferah bir yatak odası bu ipuçlarını takip ederseniz, size ve eşinize yeterli alana sahip iki kişilik konforlu, ferah bir yatak odasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yatak odan iki kişilik mi? Bir oda, yatak ve dolabı paylaşıyor musunuz? Her şey için yer olan samimi ve davetkar bir alana dönüştürmek için bu ipuçlarını yazın.

Evin kaderi olduğu yerdir dinlenme, rahatlama, samimiyet. Yatak odası, eve gittiğimizde “tapınağımızdır” ve telaştan, günlük koşuşturmadan kopmak için kendimize bir alana ihtiyacımız var. Peki oda paylaşıldığında ne olur? Gerçekten tek kişilik bir oda değil de iki kişilik bir yatak odasıysa, “kendinizinkini yapmak” her zaman kolay değildir..

iki kişilik yatak odası
Kaynak: Leroy Merlin

Eşinizle ne kadar iyi anlaşırsanız olun, aynı zevklere, ihtiyaçlara sahip olmanız ve hatta dekoratif tarzlarda çakışmanız için hiçbir neden yok. Böylece yatak odası takımları Onu günlük olarak paylaşan insanlar için bir eldiven gibi, bir fikir birliğine varmak ve odanın, çiftin her iki üyesinin de sevdiklerini az ya da çok toplaması önemlidir.

İki kişilik yatak odasında sakin renkler

iki kişilik yatak odası
Kaynak: Leroy Merlin

Biri sıcak tonları tercih ediyor, diğeri soğuk tonları tercih ediyor … Bir yatak odasında ds için aynı fikirde olmalısınız. Ancak her zaman sakin bir renk paleti tercih etmeniz önerilir. Yoğun kırmızılar veya sarılar veya parlak yeşiller veya maviler yok, nötr renkler daha fazla sakinlik ve dinginlik sağlayanlardır. Ve gölgeler yumuşak olmalıdır: empolvadas, pastel, yumuşak…

Şilte: Doğru yapmak çok kolay!

İki kişiye uyan ve her ikisi için de rahat olan bir yatak seçmek göründüğü kadar karmaşık değil. Elbette, birini veya diğerini seçerken, ağırlık farklarını veya her birinin uyku tipini (hafif ve hareketli veya sessiz) hesaba katmalısınız. Yatağın hareketleri sönümleyebilir ve yeterli “yatak bağımsızlığı” vardır. Bunun yapıldığı malzemeyle çok ilgisi var. Ayrıca sertlikle. Bu durumda uygun olan, orta-yüksek sertlikte ve en az 23-25 ​​cm yüksekliğe sahip bir yataktır.

En uygun malzemeler

iki kişilik yatak odası
Kaynak: Una Organik Ltd

Hafızalı köpük Ağırlıklar arasındaki uyumu destekler ve ayrıca yatağın bir kısmı diğer tarafın hareketlerini absorbe etmez. Şilteler cep yayları Adından da anlaşılacağı gibi, bağımsız torbalarda giden yaylar tarafından oluşturulurlar. Bu aynı zamanda bağımsızlık olduğu ve hareketin aktarılmadığı anlamına gelir. İdeal olan, her iki malzemeyi de birleştiren bir yataktır. Ayrıca onlar lateks sarkmadan vücudun şekline harika bir şekilde uyum sağladıkları için mükemmel bir seçimdir.

Son olarak, olasılığı da vardır. iki şilteyi yan yana koymak dilerseniz ayrı ayrı uyumanıza olanak tanıyan ve her insana en çok uyan özelliklerle. İkiz yataklar, onları tek bir yatak odasına dönüştüren merkezi bir fermuar sayesinde birleştirilebilir: iki kişilik bir yatak odasında mükemmel çözüm.

İyi “dağıtılmış” bir gardırop

iki kişilik yatak odası
Kaynak: Leroy Merlin

Yeterli alana sahip bir mobilya parçasına sahip olmak çok önemlidir. İki kişilik yatak odalarında gardırop az çok dengeli dağıtılmalıdır. Daha fazla giysi veya ayakkabı sığdırmak için iç mekanı mantıklı bir şekilde düzenleyin: çekmecelerde iç düzenleyiciler kullanıniki kat fazla yer kaplayan kutular yerine çift askı ve ayakkabılık. Gömlekleri ve kazakları dikey olarak katlarsanız, daha birçok parça için yeriniz olur ve ayrıca kapıların içini mendil, eşarp, kemer, kravatlar … şişmeyen ve dolayısıyla yakın giysiler asmak için kullanırsanız elde.

İki kişilik yatak odasındaki alanı boş bırakın

iki kişilik yatak odası
Kaynak: Charlton Adası

Diğer mobilyalara, örneğin komodinlere koyabileceğiniz herhangi bir şey, dolapta yer tasarrufu sağlayacaktır. Bu küçük mobilya parçalarına küçük eşyalar ve her gün ihtiyaç duyduğunuz kişisel eşyalarınızı ekleyin: gözlükler, saatler, cüzdanlar vb.

İki kişilik bir yatak odasında dinlenmeyi zorlaştıran kaos olmaması için iyi bir organizasyonun hüküm sürmesi gerektiğini unutmayın. Pantolonu sandalyelerin üzerinde veya odanın ortasına atılan ayakkabıları bırakırsanız, bozukluk da ikiye katlanacaktır. Arada bir şeyler olmamaya çalışın ve soyunurken elbise askısı üzerine diziniz. Huzur ve sükunet ortamı yaratmak için odanın olabildiğince konforlu olması gerekir.

Bu ipuçlarını takip edin, iki kişilik yatak odanız o kadar keyifli bir ortak alan olacak ki, onu yalnız veya biriyle bırakmak istemeyeceksiniz …

Ferah bir yatak odası konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu