Şömine Giydirme Modelleri

Şömineler yüzyıllardır modası geçmeyen ve bulundukları evin değerini artıran mimari ögelerdendir. Onlarca malzeme kullanılarak farklı biçimlerde şömine çevresi düzenlenebilir. Bu tasarımların ocak derinliğinden göbek şekline uzanan pek çok fiziki ayrıntısı vardır ama en belirgin detay çoğu kez şömine giydirmesidir. Tasarımcıların en çok tercih ettiği şömine giydirme modellerine bir bakalım.

Şu an piyasadaki en popüler şömine giydirme uygulamalarından biri de doğal ve şık görünümüyle fileli kayrak taşı uygulamasıdır. Fileye dizilmiş kayrak taşları ile hazır bir plaka oluşturulmuştur. Plakalarda doğal taş kullanılır ancak bu malzeme düz sırtı sayesinde duvara kolayca yapıştırılır, montajı zahmetli değildir ve en güzeli özel bir bakım gerektirmediği halde epey dayanıklıdır.

Çelik giydirme bir şöminenin çeliğin ağırlığı sayesinde odada hemen göze çarpacağına ve herkesi etkisi altına alacağına hiç şüphe yok. Endüstriyel görünümüyle eve ciddiyet getirir ancak öte yandan da az eşyayla büyük bir etki yaratmak isteyen, minimalist tarzı sevenlere aradıkları yalın şıklığı yaratır. Üretim sırasında doku kazandırılmış çelik giydirmeler daha sıcak daha şık duracaktır.

Şömine Giydirme Modelleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu