Kışın evinizi dekore etmenin 6 yolu

2023 Kış Mevsimi Ev Dekoru Nasıl Yapılır?

yatak odasında ahşap
Ahşap Yatak Odası Mobilyaları

Evin içi, ayların geçişiyle mevsimsel dekorasyonun ritmine uygun hale getirilmiştir. Dekoratif hedefler yeni bir yılın başlangıcında yaygındır. BeyazYastik.Com’da, dışarıdaki düşük sıcaklıklarla tezat oluşturacak şekilde iç mekanda sıcak bir atmosfer yaratmanın 6 yolunu paylaşıyoruz.

1. Hassas kontrastlar oluşturun

düz hatlara ve açık renkli tonlara sahip oturma odası
Düz hatlara ve açık renkli tonlara sahip oturma odası

Bahar, moda ve dekorasyonda yoğun tonların baskınlığını artıran bir renk patlamasını temsil ediyor. Ancak kış döneminde zıtlıkların güzelliğinden vazgeçmemelisiniz. Bu durumda, yumuşak, ince ve narin olmaları tavsiye edilir. Bu örneğe mükemmel şekilde uyan bir eşleşme var: beyaz ve gri.

2. Dekorasyonda yükselen trendler

ahşap ve beyaz mutfak
Beyaz ve ahşap mutfak Dekorasyonu

Yeni yılın başlangıcı bizi sadece dekorasyon hedeflerimiz üzerinde düşünmeye davet etmekle kalmaz. Ocak ayı, sezon boyunca öne çıkacak trendleri de öngörüyor. Evet, sadeliğiyle evi güzelleştiren stil önerileri var. Eskitilmiş bir görünüme veya yıpranmış bir yüzeye sahip mobilyalar, yeni parçalarla birleştirildiğinde çekici bir kontrast oluşturur.

Tavsiye: Kış mevsimi oturma odası dekorasyonu

Düz çizgiler çağdaş bir tasarımla odalara entegre edilmiştir. Küçük evlerde hafifliği artıran bir yapıya sahiptirler. Bununla birlikte, kıvrımlı hatlara sahip parçalar moda. Kıvrımlar oturma odasına ritim ve hareket katıyor. El yapımı unsurların güzelliği de öne çıkıyor.

3. Renkler ve dokularla oynayın

pencere yanındaki yatak
Pencere önüne yatak yerleştirmek

Kış dekorasyonu kromatik açıdan birçok olanak sunar. Örneğin, oturma odanızda rahat bir atmosfer yaratmak için tek renkli bir estetik tercih edebilirsiniz. Ancak zıtlıkların gücüyle zenginleşen çok gurur verici başka kombinasyonlar da var. Sadece gözü şaşırtmakla kalmayan, aynı zamanda hoş ve hassas dokularla dokunuşu da şımartan bir dekorasyonla hislere özen gösterin.

İlginizi Çekebilir: Kış mevsiminde ev dekorasyonu için 5 tavsiye

Evin gerçek yıldızları haline gelen unsurlarla yatak odasını ve oturma odasını ısıtmanın zamanı geldi. Bir battaniye kanepe, koltuk, yatak ya da okuma köşesi için ideal bir tamamlayıcı olur. Tamamlayıcı renklerle dinamizm katmanın yanı sıra, kompozisyonda kullanılan kumaşlarla başka kontrastlar da ekler. Kışın başarıya dönüşebilecek bazı yaz dekorasyon hataları vardır. Örneğin, yaz aylarında yatağı veya kanepeyi çok fazla yastıkla doldurmamak en iyisi olsa da, yılın en soğuk aylarında hisler değişir.

4. Sıcak odak noktası

fotoğraf-doğal-manzara
Manzara fotoğrafları ve görselleri

Kışın oturma odasındaki hangi ana unsur vurgulanmalıdır? Sıcaklık hissini artırmak için uygun bir odak noktası seçmek çok önemlidir. Rahatlatıcı bir şömineye sahip bir odada karar net görünüyor. Ancak her bir yüzeyin ayrı ayrı analiz edilmesi gerekmektedir.

Buna da Bakmalısın: Kışın iç mekan bitkilerinin bakımı için ipuçları

Örneğin, yemek odasının manzarası yemek masasının kendisinden daha önemli bir odak noktası haline gelebilir. Sanat yoluyla da iştah açıcı bir bakış açısı ekleyebilirsiniz: muhteşem manzaraların güzelliğini yeniden yaratan tablolar ve fotoğraflar seçin.

5. Giriş alanını yenileyin

açık tonlarda salon dekorasyonu
Açık tonlarda salon dekorasyonu

Oturma odalarının veya yatak odalarının yeni tekstillerle entegre edilerek yeniden dekore edilmesi yaygındır. Bazen giriş holü fark edilmez veya arka planda kalır. Ancak, soğuk ve karın eşlik edebileceği bir mevsimin ihtiyaçlarına göre uyarlanması esastır. Çevreyi, yaşam tarzınıza ve mülkün bulunduğu yerin bağlamına uygun bir kompozisyonla güncelleyin.

6. Detayların önemi

yatak odasındaki süsler
Yatak odasındaki süsler

Sizi daha uzun süre evde kalmaya davet eden bir sezonda detaylar daha da anlamlı. Süslemeler, evin yeni perspektiflerine vurgu yapılmasına yardımcı olur.

Kış Mevsimi Evleri Dekore Etmenin Etkili 6 İpucu, ilk olarak BeyazYastik.Com içinde yayınlandı. Daha fazla güncel Mobilya ev Dekorasyon Fikirleri için Bizi Takip edin!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu