Kış mevsimi oturma odası dekorasyonu

modern dekorasyonlu oturma odası
Kış mevsimi oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır? Odanın perspektifi, yılın mevsimlerine göre zamanla değişir. Sıcaklıklar düştüğünde odanın önem derecesi artar. Daha sonra yaşam alanı termal konforu sayesinde ideal bir sığınak haline gelir. Bu nedenle, takvimin bu aşaması size odayı daha da sıcak hale getirmek için yeniden dekore etme fırsatı sunuyor. Ev dekorasyonu BeyazYastik.Com bazı önerileri paylaşıyoruz.

1. Rahatlatıcı bir köşe

şömine başında kanepe
Bugün, oturma odası giderek daha çok işlevli bir ortamdır. Aslında, birçok odada çalışma için bir alan da vardır. Kısa vadede kendinize koyabileceğiniz dekorasyon hedeflerinden biri de sakin bir köşe planlamak iyi olacaktır. Burada önemli olan temel aşama stresi önlemek ve refahı beslemek için.

2. Yumuşak ve ferahlatıcı dokular

yumuşak dokulu salon
Oturma odasında film izlemek, kış aylarında olağan eğlence planlarından biridir. Ve bir battaniye, dışarıdaki soğuğun aksine istenen konforu sağlar. Dekoratif süreçte dokular önemli bir rol üstlenir. Doğrudan duyumlarla bağlantı kurarlar. Bu nedenle, öne çıkan kumaşlar pürüzsüzlük özellikle iştah açıcıdırlar. Sıcaklığı artırmak için dokular ve nüanslar açısından zengin bir evren yaratın.

3. Doğal ışık kullanımını arttırın

geniş pencereli güzel oturma odası
Doğal ışık kullanımını güçlendirmek için yaşam alanının mobilyalarında bazı değişiklikler yapmak gerekebilir. Öte yandan, içeride konforlu bir sıcaklığın korunmasını güçlendirmenin anahtarı olan bir karar.

Güneş ışığı pencereden içeri girer ve bir sıcaklık dokunuşu oturma odasına uyumlu olacaktır. Bu şekilde, yılın en soğuk döneminde evin barınması için gerekli kaynakları sağlayan diğer enerji kaynaklarının tüketimine yapılan harcamaları azaltmak mümkündür.

4. Düzeni ve organizasyonu güçlendirin

birkaç minderli kanepe
Düzen ve organizasyon, ortak noktaları olan iki terimdir, ancak bunlar farklıdır. Düzen, görsel gürültünün olmadığı bir mekanda çıplak gözle algılanır. Bu sayede mekanın görünümü ahenk taşır, Denge ve huzur. Ancak düzenin olduğu yerde her zaman açık bir organizasyon yoktur.

Bu son bileşen, örneğin çok sayıda cilt içeren kütüphane gibi odanın bir alanını belirli bir kriterle sınıflandırmak için seçilen yöntemi ifade eder. Ve bu durumda, mülk sahibi, bir sonraki okuma için ararken, mümkün olan en kısa sürede bulabilmek için eserleri alfabetik sıraya göre düzenlemeye karar verir. Sonuç olarak organizasyon, yaşam kalitesini ve zaman yönetimini iyileştirir.

5. Farklı ortamlar yaratmak için aydınlatma

açık tonlarda dekore edilmiş oturma odası
Oturma odası, çok işlevli bir ortam olarak farklı kullanımlar sunar. Bu, mobilyalara ve ayrıca aydınlatmaya da yansır. Bir masa lambası anahtar parça haline gelir. Örneğin yemek masasını aydınlatan ışık noktaları, akşam yemeği sırasında sıcak bir atmosfer yaratır.

Dinlendirici bir anın tadını çıkarmak için bir mum yakmak da mümkündür. Dolaylı aydınlatma Çok dekoratiftir ve bu nedenle dekorasyona dinamizm katmak için mükemmeldir.

6. Açık tonların öne çıkması

oturma odasında kanepe
Karlı manzara, soğuk kışın en karakteristik görüntülerinden biridir. Bu nedenle beyaz, oturma odasını dekore etmek için bir ilham kaynağıdır. Açık tonların belirginliği, parlaklık ve sıcaklık size müthiş derecede pozitif enerji verecektir. Bu özellikler temelinde, diğer karşıtlıkları bütünleştirmek mümkündür.

Kışın oturma odası nasıl ısıtılır? Dekorasyonu tamamen dönüştürmekle ilgili değil. Değişiklikler önceki temelde geliştirilir. Bu nedenle, neyi değiştirmek istediğinizi ve bundan sonra neyi dönüştürmek istediğinizi belirleyin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu