Evlerde 5 çeşit dış alan

sundurma-ve-bahçe-ev
Çoğu zaman bir kişinin mülk ararken değer verdiği yönlerden biri, söz konusu mülkün açık alana sahip olmasıdır. Evin iç ortamını oluşturan metrekareleri genişleten bir alan. Kendi evinizin göbeğinde yaşamak, doğa ile temas hoş bir deneyim. Fakat Açık alanlar beyazyastik.com ‘da paylaştığımız aşağıdaki örneklerde görebileceğimiz gibi farklı biçimler alıyorlar.

1. Veranda

verandalı ev
Evin farklı dış alanlarının ortak noktaları olduğu kadar farklılıkları da vardır. Verandanın özü bahçeninkinden farklıdır. Konum açısından, ilki mülkün iç kısmında yer almaktadır.

Öte yandan, kullanımının bitki ve çiçeklere sahip olması şart değildir. Aslında, veranda zemininin döşenmesi yaygındır, çim ise bahçeyi güzelleştirmek için olağan seçimdir. A Çimen hatta yapay bir formata sahip olabilir.

2. Porche

açık alanlı ev

Mükemmel bir karşılama evi sunan bir alan. Sadece yazın değil, sonbaharda da keyifle kullanılabilecek bir mekan. Yılın en sıcak aylarında istenilen gölgeyi sağlar ve kışın daha davetkar bir dekorasyonla giydirilir. Sundurma, binanın cephesine mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir.

Bu alanda gerçekleştirilen reformlardan biri de muhafaza. Cam, iç mekandaki ısı ve ses yalıtımını iyileştiren bir çözümdür. Ayrıca, ev güvenliğini arttırır. Öte yandan, söz konusu malzemenin özellikleri, iç ve dış mekan arasındaki bağlantıyı pekiştiriyor.

3. Bahçe

Bahçeli ev
Özellikle tatillerde bahçede geçirilen zaman çok keyiflidir. Salon güzel havalarda oraya taşınır. Dış mekan mobilyaları, bu sahneyi ihtiyacınız olan her şeyle donatmanızı sağlar. Bahçe dekorasyonu kişinin kendi yansımasıdır Yaşam tarzı. Bazen odanın odak noktası birkaç sandalyeden oluşan bir masadır.

Öğle yemeğinde ailenin etrafında toplandığı bir mobilya parçası. Bahçe aynı zamanda çocuklar için bir oyun alanıdır. Okuma köşesi, evin dışına edebi bir dokunuş getiren ortamlardan biridir.

Bahçe dekorasyonu çok fazla detaya ihtiyaç duymaz çünkü asıl dikkat çeken çiçek ve bitkilerin güzelliğidir.

4. Teras

teraslı oturma odası
Teras sadece bir evin yapısının parçası değil, aynı zamanda bir katın parçası olabilir. A uzay bu evin genliğini arttırır. Çeşitli boyutlarda olabilir. Bir terası balkondan ayıran özelliklerden biri, balkonun genellikle daha büyük olmasıdır.

Gittikçe daha fazla insan tüm yıl boyunca terasın keyfini çıkarmak istiyor. Ve bu nedenle, bu hedefi mümkün kılan bir reform gerçekleştirirler.

5. Balkon

balkonlu konaklama
Balkon doğrudan cepheden görülmektedir. Korkuluktan oluşmaktadır. Bazı balkonlar sokak manzarasına renk ve güzellik katan çiçekler ve bitkilerle dekore edilmiştir. Binanın bu kısmına erişim evin bir odası ile bağlantılıdır. Küçük bir balkon çok metrekareye sahip değildir, ancak bir balkon sunabilir. Güzel manzara bir doğa manzarası veya sokağın çevresi.

Bu nedenle evlerde farklı dış mekanlar bulunmaktadır. Bazı mülkler bu odalardan birkaçına sahiptir. Bir ev satın almak istiyorsanız, bahçesi, terası, sundurma, verandası veya balkonu olduğunda o malın fiyatının arttığını unutmayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu