Kanepeye minder yerleştirmenin püf noktaları

Minderler, kanepenin belirginlik seviyesini yükselttiği için oturma odası dekorasyonunda çok fazla oyun oynuyor. Setin parçaları farklı şekillerde yerleştirilebilir. Dekorasyon Fikirleri BeyazYastik.Com içinde yaşam alanında rahat bir köşe oluşturmak için yedi stil ipucunu paylaşıyoruz.

kanepeye yerleştirilen minderler

 

1. Kanepenin her iki tarafının vurgulanması

kanepe ile aynı renkteki minderler

Minderlerin yerleştirilmesi, ana mobilya parçasının belirli bir perspektifine dikkat çekmeye hizmet eder. Mobilya parçasının çok uzun olduğu ve dört koltuktan oluştuğu durumlarda, kanepenin her bir tarafı bir dizi koltuk çerçeveleyebilir. Kırlent yastık simetrik bir etki yaratan (kompozisyon tamamen aynı olmasa da).

2. Düz tonlar ve desenli tasarımların kombinasyonu

kanepede üç renkli-yastıklar

Üç farklı yastığın bir kombinasyonunu oluşturun, ancak aralarındaki bağlantıyı arayın. Renk kullanımı, kompozisyonu birleştiren ortak bir konu haline gelebilir. Her biri farklı bir tonda, düz renk tabanlı iki öğe seçin. Son olarak, tümleşik bir desen sunan üçüncü bir öğe ekleyin.

Ayrıca Bakınız: Yastıklarla Dekorasyon Önerileri

Bir çizgide bulunan üç tasarımın toplamı, kanepenin yanlarından birinde, kol dayanağının yanında mükemmel bir şekilde çerçevelenmiştir.

3. Düz ileri

mavi-kanepe-yastıklar

Çerçevelendiği arka planla gerçek bir birim oluşturan bir kompozisyon da oluşturabilirsiniz. Bir dizi Kırlent yastık mobilya koltuklarının her birini işgal eden düz bir çizgide bulunur. Örneğin, aynı sayıda koltukla bir kanepeyi dekore etmek için dikdörtgen şekilli tasarımlardan oluşan bir seçkiyi birleştirin. Her öğede görsel sürekliliği artırmak için aksesuarların kanepenin kumaşıyla aynı renkte veya çok benzer bir yüzeyde yapılması önerilir.

4. Sadelik: minimalizme bağlılık

kanepede iki minder

Çok sayıda minderden oluşan bir kompozisyon estetik açıdan çok çekici olabilir, ancak odadaki düzeni sağlamak söz konusu olduğunda pratik değildir. Sadelik arayışı, kanepenin dekorasyonuna minimalist bir dokunuş getiriyor. Mükemmel uyumu koruyan iki tasarımdan oluşan bir takım, bir kombin yaratmak için yeterlidir. Yani, bu durumda, nihai tasarımın tamamen simetrik olması için öğelerin tekrarını geliştirebilirsiniz.

5. Kanepenin ortasında

Kanepenin ortasındaki minderler

Bir kompozisyon oluşturmak için kanepenin kenarlarına dikkat çekmek yaygındır. Bununla birlikte, aksesuarların yeri de ortasına mükemmel bir şekilde sabitlenebilir. Orta boy bir kanepede estetik açıdan en iyi görünen bir seçenektir. Bu durumda, parçaların yerleşimi son sete dinamizm katar.

6. Aşırı planlama yapılmadan yerleştirilmiş iki minder

kanepede iki minder

Birkaç parçadan oluşan bir kompozisyon daha fazla detaylandırma gerektirir. Bu şekilde, nihai format, ayrıntılara yüksek düzeyde dikkat gösterir. Eh, mobilya parçasını süslemek için iki adet tekli minder yeterli olabilir. Mobilyaların oldukça sade ve doğal bir görünüme sahip olmasını tercih edenlere hitap edebilecek bir öneri. Yani, pozisyonun eklentileri görünür bir doğaçlama izlenimi veriyor. Görünüşe göre tesadüfen oradalar gibi.

7. Merkezde ve yanlarda

minderler-koltuk-üzerine-gri-renkli

Minderler mükemmel bir şekilde dağıtılabiliyorken neden tek bir mobilya noktası seçelim? Yani, bir oluşturabilirsiniz kompozisyon bu görsel vurguyu merkeze ve her iki tarafa yerleştirir.

Bu nedenle, sonbaharda yaşam alanını yeniden dekore etmek istiyorsanız, kanepeye yeni bir hayat vermek için aksesuarları kullanın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu