Renkleri ev dekorasyonunuza nasıl dahil edebilirsiniz?

Yoğun renklerin kötüye kullanılmasının çabucak yorulabileceği doğrudur, ancak nötr tonlardaki her şeyin çok sıkıcı ve zarafet olmadan algılanabileceği de doğrudur. İşin sırrı, doğru dengeyi bulmak, nötrleri temel almak ve özel yerlerde akıllıca renkli vurgular yaratmaktır.

Birkaç basit detay eklemek, evinizin dekorasyonunu canlandıracak, kapsamlı bir tadilata gerek kalmadan ortamlara yeni bir hayat verecektir. Ve … rengi nerede kullanabilirsiniz?

Ön kapıda

Mavi dış kapı

Ya evin ön kapısını alışılmadık ve yoğun bir renge boyayarak ziyaretçileri karşılayarak başlayalım. Turkuaz, limon yeşili, kırmızı veya gök mavisi kapı kasalarınız var. Ses tonu sizin tarafınızdan seçilir, kural yoktur.

Merdivenlerde

Sarı merdiven

Birden fazla katlı bir eviniz varsa, merdivenler renklerle oynamak için iyi bir yerdir. İster metal ister duvarcılık olsun, merdiveni boyamak çevreyi yenilemek için mükemmel bir fikirdir.

Halının içinde

Küçük yeşil oda

Halılar, sade bir şekilde sektörler oluşturmanın yanı sıra, sıcak ve rahat olması amaçlanan mekanlarda kıymetli nesnelerdir. Ve bu yeterli değilmiş gibi, oturma odasında, yemek odasında veya geniş bir yatak odasında güzel bir renk tonu verebilirler.

Sandalyelerde ve diğer mobilyalarda

Kırmızı sandalyeler

Ya bazı eski sandalyeleri boyayla yenilersiniz ya da halihazırda sahip olduklarınızın döşemesini değiştirirsiniz. Yemek odası sandalyeleri veya kahvaltı bar tabureleri, ortamın görünümünü farklı bir renkle değiştirmek için mükemmel nesnelerdir.

Kanepede ya da yastıklarda

Mor menekşe kanepeler

Gerçekten yoğun bir kanepe, kırmızı, fıstıklı bir kanepe gibi odanın yıldızıdır. Ve onu duvarlarla doğru bir şekilde koordine ederseniz, benzersiz bir alan gösterebilirsiniz. Küçük ortamlarda ya da çok fazla yapmak istemiyorsanız, her zamanki kanepede renkli yastıklar kullanmanız yeterli olacaktır.

Perdelerde

Sarı perdeler

Bu durumda, perde tasarımında sadece turkuaz, nane, koyu sarı, mor ve diğerleri kullanılarak herhangi bir oda yenilenebilir. Renkli perdelerin kullanıldığı olağan yerler genellikle mutfak veya çocuk odasıdır, ancak gerçek şu ki, evdeki tüm alanlar için çok iyidir. Perdeleri yastıklarla, küçük bir mobilya parçasıyla veya halıyla birleştirebilirsiniz.

Yatakta

Mavi beyaz yatak odası

Yatak odasındaki havayı değiştirmeyi düşünüyorsanız, beğendiğiniz renkte yatak takımını kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ayaklarda bir battaniye en çok kullanılan ve gizli kaynaklardan biridir, ancak oldukça etkilidir.

Mutfak mobilyalarında

Yeşil ve beyaz mutfak

Evin kalbinin görünümünü değiştirmek için her zaman iyi bir zamandır ve parlak renkler en iyi seçenektir. Yenilenmiş ve neşeli bir mekan istiyorsanız elma yeşili, balkabağı portakalı, turkuaz veya koyu pembe ile kendinize yardımcı olabilirsiniz. Sadece kapıları değiştirebilir veya mobilyayı boyayabilirsiniz, mutfağı sadece boya ile yenilemek kolaydır.

Bir duvarın duvar kağıdına

Duvar kağıdı

Duvar kağıdı veya duvar kağıdı artık güncelliğini yitirmiş ve çirkin bir alternatif değildir. Aksine, mevcut tasarımlar bir duvarı yenilemek ve bir ortama özgün bir dokunuş yaratmak için mükemmeldir. Genellikle kağıtların 2 veya 3 tonu vardır ve birinin parlak renk diğerinin duvarlarınızla aynı olması önemlidir. Tasarım … en sevdiğiniz ve stile uyan tasarım.

Çatıda

Pembe tavan

En azından bazı ortamlarda tavanı renkli boyamaktan ve beyazı bir kenara bırakmaktan bahsetmiştik. Mükemmel bir dekoratif kaynak olmasının yanı sıra, yeni ve özgün bir mekan yaratmanın bir yoludur.

Bir duvarın resminde

Ochre duvar

Ve son olarak, farklı renkteki bir duvarı vurgulamanın ünlü kaynağı. Ve neden iki olmasın?… Karşılıklı iki duvarı veya bitişik iki duvarı boyamak mümkündür. Ama … gerçek şu ki, tek bir duvarı boyarken, amaçlanan, özel bir yeri vurgulamak, diğerleriyle bir kontrast yaratmaktır. Bu şekilde, bakışlar daha kolay çekilir ve girişte hoş bir ilk izlenim yaratılır.

Renkleri ev dekorasyonunuza nasıl dahil edebilirsiniz konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu