Kendinize ait bir giyinme odası oluşturmak için 6 doğru yöntem

Giyinme odası herkes için mükemmel bir seçenek olabilir. Giyinme odası, evinizde daha düzenli ve düzenli bir alan sağlar, aynı zamanda soyunma, çıkış veya giriş yaparken ihtiyacınız olan tüm kıyafetleri ve aksesuarları kolayca saklayabilirsiniz. Ayrıca, soyunma odası genellikle evinizin giriş alanına yakın yerleştirilir, bu nedenle ziyaretçileriniz için de pratik bir çözümdür.

BeyazYastik.Com içinde sadece bu 6 adımı izleyerek hayalinizdeki giyinme odasını yaratabilirsiniz.

Giyinme Odasi
Giyinme Odasi Modelleri

1. Giyinme odasının bulunduğu yer

İdeali, tüm gardırobunuzu sığdırabileceğiniz ve içinde hareket etmek için biraz daha fazla alana sahip olabileceğiniz bir odada yer almasıdır. Ancak ayıracak yeriniz yoksa, yatak odanıza erişimi olan küçük bir koridora veya odanızın kullanmadığınız bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

büyük pencereli yatak odası
Büyük pencereli yatak odası modeli

2. Soyunma odasının şeklinin oluşturulması

Büyüklüğüne bağlı olarak, giyinme odanızın nasıl görüneceğini tasarlamak için daha fazla veya daha az özgürlüğe sahip olacaksınız. Kalem kağıt alıp içine yerleştireceğiniz gardıropları, giysi raflarını, çekmeceleri ve rafları nasıl dağıtmak istediğinizi çizmek iyi bir fikirdir. Ardından, fikrinizin uygulanabilir olup olmadığını veya yeniden başlamanız gerekip gerekmediğini yerinde ölçün.

Tavsiye: Küçük ve Basit Bir Giyinme Odası Nasıl Yapılır 12 Fikir

Dolap ve giysi raflarını yerleştirmek için en az 90 cm. genişliğinde ve 55 cm. derinliğinde bir mesafeyi hesaba katmalısınız. Bunları L şeklinde, U şeklinde veya karşılıklı olarak yerleştirebilirsiniz, örneğin sizin giysilerinizi bir tarafa, eşinizin giysilerini diğer tarafa yerleştirebilirsiniz.

Soyunma odası her şeyden önce işlevsel olmalıdır. Bu nedenle, en çok sahip olduğunuz kıyafet türüne uygun bir düzene sahip gardıroplar seçin. Paltolarınız ve uzun kıyafetleriniz için yüksek askılar, gömlek ve pantolonlarınız için daha alçak askılar, iç çamaşırlarınız veya aksesuarlarınız için çekmeceler ve kazak ve tişörtler için raflar koymayı düşünün.

Soyunma Odasi
Beyaz Renk Soyunma Odasi

Gardıroplar, olası dağınıklığınızı gizlemek ve giysilerinizi tozdan korumak için kapaklı olabilir. Ya da tüm görünümünüzü sergilemek için açık. Bu sizin neyi beğendiğinize ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.

3. Aksesuarlarınızı unutmayın

Moda aksesuarlarına da bir köşe ayırmayı unutmayın. Kemerler, eşarplar, yün şapkalar, plaj şapkaları, eşarplar, mendiller, tüm çantalarınız ve tabii ki ayakkabılarınız.

Kötü koku oluşumunu engellemek için mümkünse diğer giysilerinizden uzak tutmanız en iyisidir. Onları kutularda saklayın ya da tüm ihtişamlarıyla giyin. Uzun botlarınızı unutmayın ve onları saklarken sürprizlerle karşılaşmamak için raflardan birinde daha fazla yer bırakın.

4. Düzen önemlidir

İster açık ister kapalı gardıropları tercih edin, giyinme odanızı güzelleştirmek ve kaostan kaçınmak için düzen şarttır. Aradığınız giysiyi bulmak ve her gün giyeceğiniz kıyafeti seçmek çok daha kolay olacaktır.

Giysilerinizi renklere göre yerleştirmek iyi bir fikirdir. Bu şekilde, eğer açıksa, oda kromatik bir simetriye sahip olacaktır. Kapalı olması ise kıyafetinizi kombinlemenize yardımcı olacaktır.

Ve son olarak, en sık giydiğiniz kıyafetleri elinizin altında bulundurun. Başka mevsimlere ait kıyafetlerinizi ya da sadece özel günlerde giydiğiniz özel kıyafetlerinizi gözden uzak tutun.

dolap-kapısı-üzerindeki-ayna
Dolap kapısı üzerindeki ayna

5. Güzel bir ayna ve daha iyi bir oturma alanı ilave edin

Eğer yeterli alanınız varsa, görünümünüzü denerken kendinizi gözlemleyebilmeniz için bir boy aynası yerleştirmeyi unutmayın. Sığmazsa, yerleştirmek için her zaman bir gardırop kapağının arkasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca ayakkabılarınızı bağlamak veya bugün hangi gömleği giyeceğinizi düşünmek için oturabileceğiniz rahat bir koltuk ekleyin. Osmanlı tarzı koltuklar göz alıcı bir giyinme odasında harika görünür. Alçak ve rahattırlar, bu nedenle kıyafetlerinizin önüne geçmezler ve kendinizi lüks bir butikteymiş gibi hissetmenizi sağlarlar.

Elbise Dolabı
Elbise Dolabı Örnek

6. Güzel bir aydınlatma ve kişisel mührünüzü eklemeyi de ihmal etmeyin.

Burası her gün giyindiğiniz yerdir, bu nedenle imkansız kombinasyonlardan kaçınmak için iyi aydınlatılmış bir oda olmalıdır. Güzel bir orta lamba veya bazı spot ışıkları harika görünecektir.

Bir Tvasiye: Özel el işçiliği gerektiren ürünlerin değeri

Ayrıca, aksesuarlar veya dekoratif unsurlar şeklinde kendi damganızı vurmayı da unutmayın. Tamamen işlevsel bir oda olsa bile, kim olduğunuzu ortaya koymalıdır. Öyleyse yaratıcı olun ve çantalarınızı asmak için bir manken ekleyin, tüm şapkalarınızla dekoratif bir duvar yapın veya ayakkabılarınızı sanat eseri olarak sergileyin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu