Küçük ve Basit Bir Giyinme Odası Nasıl Yapılır [12 Fikir]

küçük giyinme odalarıGiyinme odası, bir zamanlar hepimizin hayalini kurduğu evde bir lükstür. Bu dağınık dolapları bir kenara bırakıp tamamen kıyafetlerimize ve aksesuarlarımıza güzel bir şekilde ayrılmış bir alana sahip olabilmek.

Gerçek şu ki, çok azı giyinme odasına dönüştürebilecekleri bir ortama sahip olacak kadar şanslı, ancak bu, evinizde minyatür bir versiyon yaratamayacağınız anlamına gelmiyor.

Küçük giyinme odaları tasarlamak için 12 fikir

Bu yazımızda, giyinme odanızı istediğiniz mekanda oluşturabilmeniz ve giysilerinizi düzenli ve görünür hale getirme hayalinizi gerçekleştirebilmeniz için size birçok fikir getiriyoruz.

Yatak odanızda açık bir giyinme odası

Yatak odanızda açık bir giyinme odası

Giyinme odası oluşturmak için bütün bir ortamınız yoksa, tüm giysilerinizi görebilmek için yatak odanıza açık bir ortam ekleyin. Genelde giysilerimizi sakladığımız yatak odasındadır ve bunu neden açık giyinme odası ile yapmayalım.

Boş bir duvara raflar, çubuklar ve bölmelere ayrılmış mobilyalar ekleyerek çok düzenli bir giyinme odası elde edebilirsiniz. Tüm kıyafetleriniz o alana sığmıyorsa en sevdiğiniz parçaları, en çok kullandığınız veya sadece mevsimlik kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Açık bir dolap kullanın

Açık bir dolap kullanın

“Giyinme etkisi” ni elde etmek ve tüm giysilerinizi görünür kılmak için, tek parçalı giyinme odası için birkaç bölmeli açık dolapları seçin. Sadece bir mobilya parçası ekleyerek herhangi bir duvarda oluşturabilirsiniz.

Bu seçenek, yatak odanızdaki bir duvardan en iyi şekilde yararlanmak için idealdir ve yeterli alanınız varsa iki parçayı birbirine bakacak şekilde bile yerleştirebilirsiniz.

Giyinme odanızı perdelerle gizleyin

Giyinme odanızı perdelerle gizleyin

Açık giyinme odası istiyorsanız, ancak onu yatak odası alanından ayırma imkanı ile mekanınıza doku ve stil katan perdelerin arkasına saklamayı tercih edebilirsiniz.

Basit bir çubuk ve birkaç kumaş perdeyle bu iki yer arasında bir ayrım oluşturarak her birine bağımsızlık kazandırabilirsiniz.

Yatağın arkasına bir giyinme odası inşa edin

Yatağın arkasına bir giyinme odası inşa edin

Bir yatak odasında, yatak genellikle en önemli unsurdur ve onu odanın ortasına yerleştirme eğilimindeyiz. Alandan daha iyi yararlanmak ve odanıza daha modern bir görünüm kazandırmak için yatağı öne doğru hareket ettirebilir ve arkasında küçük bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

Muhteşem bir giyinme odası oluşturmak için iki alanı bir duvar, duvar, cam veya başlık ile ayırın. Yatağın arkasında sadece bir metre genişliğiyle, ortamdan en iyi şekilde yararlanarak işlevsel bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

Odanızda 360 ° giyinme odası oluşturun

Odanızda 360 ° giyinme odası oluşturun

Odanızda sadece bir yatak ve komodin varsa, tüm alandan yararlanan açık bir giyinme odası oluşturmak için boş duvarlardan yararlanabilirsiniz.

Giysilerinizi en iyi şekilde düzenlemek için çekmeceli, raflı ve çubuklu modüller ekleyin ve odadaki mevcut tüm duvar alanlarından yararlanın.

Boşa harcanan bir köşeyi dönüştürün

Boşa harcanan bir köşeyi dönüştürün

Bunu daha önce defalarca söylemiştik, küçük yatak odalarından yararlanmaya çalıştığımızda her alan önemlidir. En sevdiğiniz veya mevsimlik kıyafetlerinizi saklamak için yatak odanızın kullanılmayan köşesine bir giyinme odası koyun.

Giysilerinizi düzenlemek için raflar, çubuklar veya sepetler ekleyerek giyinme odası stilini ihtiyaçlarınıza göre şekillendirin. Küçük ve görünür bir giyinme odası oluşturmak için çok fazla alana ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz.

Tam duvardan yararlanın

Tam duvardan yararlanın

Küçük bir giyinme odasında her santimi saymalıyız, böylece giyinme odamızı oluşturacağımız duvarda boşa harcanacak yer kalmasın.

Tavana kadar tüm alanı dikey olarak raflarla veya çift çubukla ve ayrıca bunların altındaki boşluğu kutular, çekmeceler veya açık mobilyalar ile kullanın. Küçük alanlardan yararlanmanın anahtarı, onları bütünüyle kullanmaktır.

Avantajınız için koridor alanını kullanın

Avantajınız için koridor alanını kullanın

Fazla yer kaplamayan ve en dar ortamlara bile yerleştirilebilen bir unsur olduğu için her alan bir sonraki giyinme odanıza dönüştürülebilir. Yalnızca 60 santimetre genişliğinde, giysilerinizi düzenlemek için parmaklıklı ve raflı bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

İdeal olan, odayı veya banyoyu birbirine bağlayan bir koridor kullanmaktır, böylece giysiler her zaman elinizin altında olur. Giysilerinizi başkalarının bakış açısından korumayı tercih ediyorsanız, açıldığında yer kaplamayacak sürgülü kapılı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Banyoda bir giyinme odası ekleyin

Banyoda bir giyinme odası ekleyin

Büyük bir banyonuz olacak kadar şanslıysanız, içine giyinme odası ekleme fikrini düşünebilirsiniz. İşlevsel olarak ideal olacaktır, çünkü yıkanmak için dışarı çıktığınızda tüm kıyafetleriniz elinizin altında olacak ve evden çıkacaksınız.

Duş alanı ile giyinme odası arasında bir ayrım yoksa, her şeyi görmeye devam etmek için camlı kapalı mobilyalar aramanızı, ancak giysilerinizin nemden mahvolmamasını tavsiye ederiz.

Kilerinizi gömme dolapla değiştirin

Kilerinizi gömme dolapla değiştirin

Evinizde bir kiler alanınız veya eşyalarını temizlediğiniz küçük bir odanız varsa, işlevini değiştirebilir ve bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Birçok evde, mobilya ve organizasyon yoluyla optimize edebileceğiniz bu depolama alanları vardır.

Mesele sadece evinizdeki unsurları yeniden düzenlemek ve mevcut alanları kendi yararınıza, en iyi şekilde kullanmaktır.

Modüler mobilya bulun

Modüler mobilya bulun

Bir giyinme odası için en iyi şey ölçülü hale getirmektir, ancak genel olarak kendi başınıza bir araya getirmekten çok daha pahalıdır. Tamamen kişiselleştirilmiş bir giyinme odası hissi vermek için mekanınıza kolayca uyarlayabileceğiniz modüler mobilya çözümlerini arayın.

Her mevsim zamanın geçişi ve soyunma odanızın ihtiyaçları ile değiştirebileceğiniz uyarlanabilir rafları da tercih edebilirsiniz. Bütçenize ve alanınıza en uygun seçeneği bulun.

Çözümleri karıştırın

Çözümleri karıştırın

Giysiye, sahip olduğunuz miktara ve mevcut alana bağlı olarak, size en uygun çözümü seçmelisiniz, ancak bu sadece bir tür mobilyaya razı olmanız gerektiği anlamına gelmez, giyinme odalarında kullanmak her zaman daha iyidir. Her bir giysinin yerini alması için birçok seçenek.

Her giysi, ayakkabı, çanta ve aksesuar için alana sahip eksiksiz bir giyinme odası için elbise raylarını askılarla, düzenleyicili çekmecelerle, raflarla ve hatta duvar kancalarıyla birleştirin.

Organizasyon ve dekorasyon

İyi bir giyinme odasının anahtarı organizasyondur, çünkü giyinirken pratik ve rahat bir yer olmalı ve ayrıca özellikle yatak odası veya koridor gibi bir ortamdaysa bakması güzel olmalıdır.

Bu fikirlerin, eviniz ne kadar küçük olursa olsun, kendi giyinme odanızı yaratmanız için size ilham verdiğini ve görünürdeki tüm kıyafetlerinizle kendi giyinme odanıza sahip olma hayalini gerçekleştirmeye teşvik edildiğinizi umuyoruz.

Küçük ve Basit Bir Giyinme Odası Nasıl Yapılır [12 Fikir]
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu