Rahatlatıcı bir dekor için altı moda renk

oturma odasında kanepe ve koltuklar
Özellikle evin bazı odalarında rahatlatıcı bir dekorasyona sahip olmak, bir dekorasyon projesinde sıkça görülen bir amaçtır. Hoş ve davetkar bir atmosferin tanımlanmasında renklerin büyük etkisi vardır. Hangi moda renkler sakinlik hissi yaratır? İçinde BeyazYastik.Com bazı örnekleri paylaşıyoruz.

1. Beyaz

yatak odası-açık renklerle dekore edilmiş
Herhangi bir evde az ya da çok bulunan tonlardan biridir. Kendi başına bir odayı doldurma ve ona kendine ait bir hayat verme yeteneğine sahiptir. Pek çok kişiye ilham veren toplam beyaz dekor buna güzel bir örnek. Bu genellikle elbiseyi giymek için seçilen renktir. duvarlar ve tavan. Bu yüzeylerdeki varlığı, bir ortamı içeriden aydınlatmanın anahtarıdır.

2. Toprak tonları

kanepe-in-kahverengi-toprak
Kromatik tabanın estetiği, özellikle manzarada kahverenginin bulunduğu sonbaharın özünü andırıyor. Seçilen kromatik taban, doğayı eve getirir. Ayrıca bu tonlar, beyaz gibi zamansız malzemelerle birleşiyor. Birlikte çok parlak, zarif ve dolgun bir görünüm oluştururlar. Aynı şekilde ahşap veya hasır kadar rahat malzemelerle en iyi hallerini sergilerler.

3. Açık mavi

açık mavi
Doğanın tonlarından biri dekorasyona entegre edilmiştir. tekstil veya duvarları boyayarak. Açık mavi, adından da anlaşılacağı gibi odadaki parlaklığı artırır. Bulunduğu odanın kalbini içeriden aydınlatır. Beyaz ile zarif bir uyum oluşturuyor.

İki bileşenin toplamının sonucu, zamansız ve rahatlatıcı bir görünüme sahip bir dekorasyondur. Bir odanın duvarlarını şarj etmeden boyamak için ideal renktir. Veya aynı zamanda, bir ortamı farklılaştırmak için mükemmel bir öneridir.

4. Açık gri

gri renkli sandalyeler
Siyaha sıkça alternatif olarak sunulan tonlardan biri çok parlak. Duvarların güzelliğini arttırmak veya tam tersine mobilyaları vurgulamak için gerekli zarafete sahiptir. İlham yoluyla gösterdiğimiz görselin somut örneğinde de durum böyledir.

Bir sandalye seti yemek alanında ön plana çıkıyor. Bu renk, endüstriyel tarzda ve İskandinav tasarımında da sık görülür. Evinizin estetiği nedir? Belki de bu ton eve son dokunuşu sağlar.

5. Sarı

sarı duvar
Sarı, manzarayla da bağlantılı olan tonlardan biridir. Farklı çiçeklerde bulunur. Güneşin güzelliğini de temsil eder.Bu gölge enerji ve canlılık iletir. Tatilde evi yeniden dekore etmek için mükemmeldir. Küçük dozlarda entegre edilerek istenen etkiyi yaratır.

Bir odanın tamamına nasıl yerleştirilir? Örneğin, görsel olarak vurgulamak için duvarlardan birini bu kaplama ile boyayın. Seçmek tekstil odayı aydınlatmak için sarı detaylarla.

6. Pembe, tatlılık katmak için

pembe-renk-perdeler
Romantik bir estetiğe sahip odalarda bulunan bir ton. Oda dekorasyonuna tatlı bir dokunuş katın. Ancak herkesin sevmediği veya aşırı kullanıldığında uzun vadede sıkıcı hale gelebilen bir renktir. Bu nedenle, onu tamamlayan diğer tonlarla mükemmel bir şekilde birleştirilerek küçük miktarlarda entegre edilmelidir.

Evde rahatlatıcı bir dekorasyona sahip olmak, oturma odası veya yatak odasının ötesinde çekici bir hedeftir. Ev, günlük rutininizde bir referans senaryosudur. Bu nedenle rahatlatıcı bir ortam, aynı zamanda hoş bir sakinlik ve esenlik hissi de üretir. Renkler, renk terapisi ve ruh hali üzerinde ürettikleri faydalar açısından da analiz edilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu