Yeni Camif Kataloğunda Görülen 13 Deco Trend

Homelisty’de Camif hakkında birçok kez konuştuk. Marka, Fransa’da üretilen ürünleri ve ekolojik taahhütleriyle birkaç yıldır tanınmaktadır. Son yıllarda dekorasyon alanında ivme kazanan iki trend.

Yılın başında evinizi döşemek veya yaşam ortamınızı iyileştirmek için bazı kararlar almış olabilirsiniz.

Çevreye duyarlı malzemeler, mobilyalarınıza ikinci bir hayat verin, minimalizm kartını oynayın … İşte Camif kataloğunda görülen 13 dekorasyon trendinden bazıları!

1 – İç mekanlarımızda doğal malzemeler kullanın

Endüstriyel ve modern tarzdaki bu dikdörtgen ahşap masa, 8 ila 12 kişi kapasitelidir.
Endüstriyel ve modern tarzdaki bu dikdörtgen ahşap masa, 8 ila 12 kişi kapasitelidir.

Garance dikdörtgen masa 219 € 239 €

Keten, organik pamuk, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ahşap … Doğal malzemeler birkaç mevsim yükselişte. Camif’te bu aynı zamanda ana motivasyonlarından biridir. Doğal ve biyo-esaslı malzemeler mobilya yapımında olduğu kadar aksesuar yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Birkaç etiket, bu doğal malzemelerin tanımlanmasına izin verir. FSC® etiketi, ahşap izlenebilirliği için kullanılır ve geldiği ormanların ekolojik ve sürdürülebilir yönetimini sağlar. NF Environnement etiketi, üretimden geri dönüşüme veya atık bertarafına kadar çevreye saygılı mobilya ve markaların tanımlanmasını mümkün kılar.

2 – Isı düzenleyici ve doğal bir malzeme olan keten kullanın

Yıkanmış çarşaf, odanıza doğal bir dokunuş getiren zarif ve doğal bir malzemedir.
Yıkanmış çarşaf, odanıza doğal bir dokunuş getiren zarif ve doğal bir malzemedir.

Salomé yıkanmış keten nevresim € 87,92 109,90 €

Keten, özellikle Fransa’da yetiştirilen doğal olarak organik bir materyaldir. Özellikle yatak çarşafları için ilginç ısı düzenleme özelliklerine sahiptir. Yazın serin tutar ve kışın ısıyı yeniden dağıtır. Bu nedenle tüm yıl boyunca evde kullanılabilen bir malzemedir.

İç mekanlarımızda dekora doğal bir dokunuş katmak için keten kullanımı giderek artmaktadır. Kanepe, koltuk veya başlık örtülerinde olduğu gibi masa örtülerinde de (masa örtüsü, peçete, servis altlığı …) bulunur.

3 – Organik pamuklu bir yorgan seçin

Bu organik pamuklu yorgan tüm yıl boyunca kullanılabilir.  Organik pamuk ağartılmadığı için ham ve doğal görünüyor
Bu organik pamuklu yorgan tüm yıl boyunca kullanılabilir. Organik pamuk ağartılmadığı için ham ve doğal görünüyor

Organik pamuklu yorgan 140x200cm 79,92 € 99,90 € (diğer boyutlarda da mevcuttur)

Organik pamuk, adından da anlaşılacağı gibi işlenmemiş pamuktur. Bu organik pamuk, böcek ilacı, böcek ilacı veya kimyasal gübre olmadan yetiştirilir. İşlemlerin yokluğunda pamuk doğal ve hamdır. Bu nedenle klasik bir pamuk yorgandan daha az beyazdır. Yatak odanızda otantik bir dekorasyon istiyorsanız mükemmeldir.

4 – Eski tarz Minimal Rustik

catalogue camif canape lin froisse
Tuğla kırmızısı keten, bu rustik ve minimalist esintili oturma odasına sıcaklık getiriyor

Buruşuk keten kanepe € 1,081 1229 €

Minimal Rustic tarzı, son yılların iki dekoratif trendini birleştiriyor: rustik ve minimalizm. Karakterli temiz iç mekanları seviyorsanız bu tarz tam size göre.

Ahşap, keten ve metal gibi malzemeler bu trendin amiral gemisi malzemeleridir. Renkler, tuğla, hardal sarısı gibi sıcak tonların yanı sıra griler ve bejler gibi daha nötr bir renk paleti ile toprak tarafından çekiliyor.

Bu eğilim evin herhangi bir odasında benimsenebilir. Minimal Rustic iç mekanınızı dekore etmek için çok sayıda yeşil bitki ve kuru çiçeklere sahip olmaktan çekinmeyin.

5 – Sorumlu dekorasyon için geri dönüşümü düşünün

Bu yatak özellikle okyanuslarda geri kazanılan plastiğin geri dönüştürülmesinden kaynaklanan plastik liflerden oluşmaktadır.
Bu yatak özellikle okyanuslarda geri kazanılan plastiğin geri dönüştürülmesinden kaynaklanan plastik liflerden oluşmaktadır.

Guillaume Camif Edition 140x190cm yatak 895 €

Camif Édition serisi, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış birkaç parça içerir. Bu malzemelerin geri dönüşümü, çevreye saygılı döngüsel bir ekonomi sağlar. İç mekanınızı sorumlu bir şekilde döşemek için bu tür bir ürünü tercih etmekte tereddüt etmeyin.

6 – Eski nesnelerle yeni bir dekorasyon oluşturun

3 elementten oluşan bu modüler kabin, isteklerinize göre pratik ve estetik bir antre dolabı oluşturmaktadır.
3 elementten oluşan bu modüler kabin, isteklerinize göre pratik ve estetik bir antre dolabı oluşturmaktadır.

Butler Julien ve Daniel 429 € 629 €

Evde neye sahip olduğunuzu göremediğinizde yeni mobilya satın almak yerine, yenileyin! İleri dönüşüm, yıllardır yükselişte olan ekolojik ve sürdürülebilir bir uygulamadır. Mobilyalarınızdan kurtulmak yerine onu yeni arzularımıza uyacak şekilde değiştiriyoruz.

DIY konusunda iyiyseniz, İnternette ve özellikle Pinterest’te bulabileceğiniz birçok fikir vardır. Kolaylıkla değiştirilebilen modüler mobilyayı da bir çırpıda seçebilirsiniz. Bir parça boya da verebilir, kayabilir, ayaklar, bilekler gibi bazı unsurları değiştirebilirsiniz … Kısacası elimizde olanı çöpe atıp satın almak yerine değiştiriyoruz. İşte sorumlu bir dekorasyon trendi!

7 – Almak için dönüştürülebilir bir kanepe seçin

Bu kumaş koltuk, espresso açma sistemi ve günlük uyumak için ideal olan 14cm şilte ile donatılmıştır.
Bu kumaş koltuk, espresso açma sistemi ve günlük uyumak için ideal olan 14cm şilte ile donatılmıştır.

Leke tutmaz kumaştan dönüştürülebilir kanepe € 1,569

Açılır kanepe, misafir odası olmadan sevdiklerinizi ağırlamak için pratik bir çözümdür. Stüdyoda yatak yerine uyku alanı olarak da kullanılmaktadır.

İster normal ister ekstra yatak olsun, modülasyonu kolay olan bir açılır kanepeyi tercih etmek gerekir. Uyumak da misafirleriniz için rahat olmalıdır. Bunun için 14 ila 20 cm kalınlığında kalın bir yatak seçin.

8 – İhtiyaçlarına ve iç mekanına uyarlanmış bir ofis alanı oluşturun

Yer tasarrufu sağlayan bu köşe masası, çalışmak için gerçekten pratik ve düzenli bir ofis alanına sahip olmanızı sağlar
Yer tasarrufu sağlayan bu köşe masası, çalışmak için gerçekten pratik ve düzenli bir ofis alanına sahip olmanızı sağlar

Mat beyaz ahşap köşe masası 109 €

Neredeyse bir yıldır yaşadığımız sağlık krizi, giderek daha fazla insanı evde çalışmaya zorluyor. İşinizde verimli olmak için hiçbir şey gerçek bir ofis alanının yerini alamaz. Özel bir odanız yoksa pratik, işlevsel ve az yer kaplamalıdır.

Kötü duruşlardan ve sırt ağrısından kaçınmak için rahat ve ergonomik bir ofis koltuğuna da sahip olmayı unutmayın.

9 – Ahşabı yatak odasına getirin

Sıcak, ekolojik ahşap, yatak odasında doğal bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur
Sıcak, ekolojik ahşap, yatak odasında doğal bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur

Indra yanar 140x190cm 359 € 399 €

Karakterli odaları seviyorsanız, ahşap mobilyaları tercih edin. Yatak ya da gardırop gibi diğer mobilyalar, ham ve hafif yaşlandırılmış ahşap odaya rustik ve doğal bir dokunuş getiriyor.

Diğer bir avantaj: ahşap, her türlü iç dekorasyonla kolayca birleştirilebilir: boho, İskandinav, endüstriyel, kırsal …

10 – Yatak odasında akıllı saklama alanı bulundurun

Bu yatak, çekmece ve niş şeklinde çok sayıda saklama alanına sahiptir.
Bu yatak, çekmece ve niş şeklinde çok sayıda saklama alanına sahiptir.

Tara ahşap baza 140x190cm 479 € 599 €

Yatak odaları genellikle küçüktür ve günlük kullanım için yeterli depolama alanından büyük ölçüde yoksun olabilir. İster yatak çarşaflarını, elbiseleri, ayakkabıları, saklamak olsun… Çabucak baş ağrısına dönüşebilir!

Yatağın etrafında yeterince yeriniz varsa, çekmeceler ek depolama için pratik bir çözümdür. Durum böyle değilse, geniş depolama alanı sağlamak için tabanı yukarı kaldırılan saklama yataklarını düşünün.

11 – Mutfakta çevre dostu eylemler benimseyin

Bee Wrap, alüminyum veya streç filmin yerine desenlerle basılmış bir balmumu gıda ambalajıdır.
Bee Wrap, alüminyum veya streç filmin yerine desenlerle basılmış bir balmumu gıda ambalajıdır.

Bee Wrap gıda paketi 21,90 €

Mutfakta da işler hareket ediyor! Tek kullanımlık ambalajlar, balmumu Bee Wraps gibi çevreye duyarlı ambalajlarla değiştiriliyor. Plastik şişeler, sürahiler veya su kabakları ile değiştirilir. Bakkaliye ürünlerimizi toplu olarak sepetlerde, cam kavanozlarda, izotermal kutularda …

12 – Masanın üzerine minimalist çanak çömlek yerleştirin

Minimalist bir tasarıma sahip düz tabaklar, masanıza anında şık ve karakterli bir dokunuş getiriyor
Minimalist bir tasarıma sahip düz tabaklar, masanıza anında şık ve karakterli bir dokunuş getiriyor

6’lı Adélie düz tabak seti 109 €

Gördüğünüz gibi minimalizm, anın dekor trendlerinden biridir. Ve yemek masası bir istisna değildir! Basit şekiller ve sade malzemelerden (seramik, toprak, porselen) sofra takımları vazgeçilmezdir.

Tabakta sahip olduğumuz şeyi geliştirmek için fırfırlar için çok az yer bırakıyoruz.

13 – Tasarımcı ve sorumlu mobilyayı seçin

Kamara yatak, çocuk odalarında harika bir klasiktir.  Bu model, giysi, oyuncak veya nevresim koymaya yetecek büyüklükte pratik bir saklama çekmecesine sahiptir.
Kamara yatak, çocuk odalarında harika bir klasiktir. Bu model, giysi, oyuncak veya nevresim koymaya yetecek büyüklükte pratik bir saklama çekmecesine sahiptir.

Noé çekmeceli kabin yatağı € 679

Marka, Camif Edition serisiyle tasarım ve sorumlu yaşamı birleştiren mobilya ve dekoratif ürünler sunuyor. Fransa’da yerel olarak tasarlanırlar. Kullanılan malzemeler geri dönüştürülür veya çevreye duyarlı kanallardan gelir. Bu seri, aynı zamanda modaya uygun ve çevre dostu bir iç mekana sahip olmanızı sağlar.

Camif""

Bu içerik size Camif ile ortak olarak sunulmaktadır. Homelisty Studio ekibi tarafından editoryal çizgimize uygun olarak hayal edildi ve oluşturuldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu