Oturma odasında kumaşları ve dokuları karıştırmak için 7 ipucu

oturma odasında beyaz kanepe

Sonbaharda evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmak istiyorsanız kumaş ve dokuları karıştırarak günler kısaldığında odaya gerekli sıcaklığı verebilirsiniz. Kumaşlar ve dokular çevreye hayat verir. Bu nedenle size anahtarları veriyoruz karışmak farklı bitişler.

1. Ana unsurlar arasındaki bağlantıyı arayın

halı ve kanepe

Detaylara verilen önem, oturma odasının planlanmasında maksimum ifadeye ulaşır. Ana unsurlar arasında bağlantı kurmak önemlidir. Örneğin, aşağıdakilerin kullanılması tavsiye edilir: kilim ve kanepe mükemmel bir uyum içindedir. Bu nedenle her iki malzeme arasında görsel devamlılık oluşturur.

2. Özel kaplamalı koltuklar ve sandalyeler: döşeme pratik bir öneridir

gri kanepe üzerine baskılı yastık

Oturma odasının dekorasyonu, salonun görünümünü güncelleyen değişikliklerle zenginleştirilmiştir. Koltuk döşemesi çok özel bir işlemdir. Hoş, zarif ve zamansız bir görünüm nasıl seçilir? O kadife Perde, battaniye ve koltuklardaki varlığıyla günümüz dekorasyonunda zafer kazanan malzemelerden biri.

3. Koltuk battaniyeleri: Oturma odanızı farklı dokularla süsleyin

kanepe-battaniye

Odanın estetiği odanın önemini yansıtmaktadır. Aksesuarlar. Mekana hayat veren parçalardır. Bu nedenle ekose sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezi haline gelen eşyaların başında geliyor. Yalnızca çok sayıda renkte değil, aynı zamanda formatlarda da mevcuttur. Güzel bir örgü sergileyen ürünler öne çıkıyor.

4. Kumaşların ağırlığını dikkate alın

oturma odasında hafif halı

Oturma odasındaki kumaşları yenilemek istiyorsanız göz önünde bulundurabileceğiniz farklı özellikler ve özellikler vardır. Tekstil ağırlığı aynı zamanda satın alma kararını da etkiler. Aşağıdaki gibi spesifik yönlere atıfta bulunur: kalınlık veya kumaşın ağırlığı.

Örneğin sonbahar ve kış aylarında kalın perdelere daha fazla önem vermek mümkündür. Ancak kış aylarında oturma odasını saklamak iyi bir dekorasyon önerisi olsa da farklı dokularla oynamanız tavsiye edilir.

5. Kompozisyonun odak noktasını seçin

yeşil renkli-oturma odasında-kanepe-dekorasyon

Oturma odası dekorasyonunda kullanılan tüm kumaş ve kaplamaların önemi vardır. Ancak odak noktasını seçmeniz önemlidir. kompozisyon. Yani çıplak gözle algılandığında planda görünürlüğü daha fazla olan unsuru seçer.

Örneğin yaşam alanının dekoratif perspektifini zenginleştirmek için bir baskı kullanın. Çiçeksi, doğal veya geometrik bir yüzey seçerseniz, tekliflerin geri kalanı bu fikrin görünürlüğünü artıracaktır.

6. Sakinlik ve esenlik getiren duyumlar

açık renkli-oturma odasında-halı-dekorasyonu

Tekstil ürünleri doğrudan değerle bağlantılıdır. duyumlar. Sakinlik ve refah sağlayan hoş kaynakların kullanımının teşvik edilmesi tavsiye edilir. Bu nedenle doğal ve sıcak bir yüzeye sahip malzemelere öncelik verin. Ayrıca ürünün ne tür bir bakım gerektirdiğini de kontrol edin. Kısacası bir teklifin ve bakımın özellikleri hakkında bilgi arayın. Değerli verilerle desteklenen sorumlu tüketim, sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz aylarında evinizin ihtiyaçlarına gerçekten uygun kumaş ve kumaşları satın almanıza yardımcı olur.

7. Görsel efektler

oturma odasındaki geniş halı

Kumaşlar ve tekstil ürünleri kişiselleştirmek için çok önemlidir. estetik bir konaklama. Çekici bir görsel efekt yaratabilirler, örneğin belli bir renk derinlik hissi yaratabilir.

Kumaşları ve baskıları karıştırmak istiyorsanız dekor Oturma odasında bağlantı aramanızın önemli olduğunu unutmayın. Yani, tüm bileşenlerin benzerlik veya zıtlık yoluyla birbirine bağlandığı bir şemadan hoş bir ortam yaratmak için ortak bir nokta belirlemeniz gerekir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu