Modern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri

2023 Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo genellikle bir evde en çok ihmal edilen odadır. İnsanlar banyolarını, banyonun temsil etmesini istediklerini temsil etmeyen dağınık bir şekilde dekore etme eğilimindedir. Banyo, kişisel hijyen ve rahatlama için bir yerdir, bu nedenle insanların iyi dekore edilmiş bir banyo yapmanın ne olduğunu anlamaları önemlidir.

feng shui baño

Günümüzün modern banyoları, günün gerilimini atmak için bir sığınak ve rahatlama yeri haline geldi. Sade banyo tasarımı dönemleri geride kaldı, günümüzde havlu ısıtıcısı, sabunluk, duvarda ve tavanda başlıklı duşlar, jakuziler, televizyon için yer ve diğer birçok olanak arasında yeni trendler ve aksesuarlar göze çarpıyor.

Modern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Banyonun yenilenmesi zaman ve para açısından büyük bir yatırımdır, bu nedenle başlamadan önce her şeyi planlamak önemlidir. Güncellemeden önce bir bütçe belirlemeli ve doğru tasarımcıyı aramalısınız. İlhama ihtiyacınız varsa, ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu net bir şekilde belirlemenize yardımcı olmak için burada size modern banyo için en son 2023 iç dekor trendlerini göstereceğiz.

Modern banyolarda yeni malzeme trendleri 2023

Günümüzde en çok kullanılan elemanlar ahşap, cam, hem yerde hem de duvarı kaplamak için küçük fayans, terrazzo veya mermerdir.

Ahşap banyo dekoruModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Evlerimizde doğanın etki alanını geri getiren doğal bir malzeme hiç şüphesiz ahşaptır. Öncelikli olarak duvar ve zemin kaplaması olarak kullanılmakla birlikte, tezgah ve mobilyalarda da görülmektedir.

Bu tasarımlar bize modern bir banyo için uygun olabilecek doğal malzemeler arasındaki zarif kombinasyonların mükemmel bir örneğini veriyor. Paslanmaz çelik bağlantı parçalarına sahip ahşap bir taban, yenilikçi ve şık bir kombinasyon.

Ahşabın temiz ve taze dokusunun tasarımdaki varlığı, kompozisyona lüks bir dokunuş katıyor.

Özel tasarımlı yeni ahşap ürünlerin piyasaya sürülmesi, bu malzemenin kullanımının tabu olduğu bir alana doğal ısılarını getirmemizi sağlıyor. Duvarlarda da kullanılabilir.

Ahşap paletler de modern banyoların tasarımındaki en büyük trendlerden biridir. Çok sıcak hissettirdiği için çıplak ayaklar için harikalar. Fayansların soğukluğunu dengelemek için de kullanılabilir.

Mermer veya taşModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

2023 yılına mermerin dönüşü damgasını vuracak. Renkler beyaz, gri, kırmızı olacaktır. Kusursuz akışkan çizgiler ve alan düzeni, pratik ve basit olacak, ancak organik ve zarif bir konfor dokunuşuyla.

Önümüzdeki yıl trend olacak tek doğal malzeme mermer ve ahşap değil. Doğal taş sadece zemin ve duvarlarda değil, tezgah ve lavabolarda da kullanılmaya devam edecek. Kutsal alan haline gelmiş bir odada bize görsel ve dokunsal doku sunan, birbiriyle tezat oluşturan doğal malzemelerin heybetiyle oynanır.

İşte taşın asaletinin diğer doğal malzemelerle birlikte nasıl gerçekten zarif ve çağdaş bir ortam oluşturabileceğine bir örnek. Ahşap bir tezgah koyacaksanız, suya karşı korumalı olmasına dikkat edin, şu anda onları yıllarca mükemmel tutan birçok tablo var.

Altın metallerModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Metal, son yıllarda önemli bir iç trend oldu ve kullanımdan kalkmayacak gibi görünüyor. Altın metaller, doğal malzemelerle çekicilik ve kontrast sunar.

Işığı yansıtır ve stili ister endüstriyel bir dokunuşla, ister bir cazibe dokunuşuyla yansıtırlar. Mat veya saten bitişli metaller bu yıl özellikle popüler olacak.

Pirinç ve altın tonlarında metal aksesuarlar da bir diğer trend. 70’lerin estetiğine renk ve gölge kombinasyonunda zarif bir dönüş.

Organik ve moderni birleştirinModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Modern ve organik bir arada kullanıldığında temiz ve şık bir atmosfer yaratılır. Örneğin ahşap ve camın yan yana gelmesi en güzel seçeneklerden biridir.

Görselde ahşabın sıcaklığı ile seramik ve camın parlaklığı arasına yerleştirilmiş bir duş görüyoruz. Bakımı kolay tamamlayıcı malzemelerin bir kombinasyonu. Modern ama sade bir kompozisyon.

Bu dengeli atmosfer, klasik ile moderni, minimalizm ile sıcaklığı, yenilikçiliği ve doğayı birleştirerek elde edilebilir.

Küçük fayansModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Mozaik tipi küçük çiniler günümüzde çokça kullanılmaktadır.

Veya küçük şeritler şeklinde.

Klasik metro fayansları.

Ayrıca el yapımı fayanslar da trend oluyor. Kusurları için güzeller, görsel çekiciliğin yanı sıra zengin bir doku aşılarlar. El yapımı karoların zıt dokusu ve ahşabın doğal dokusu birbirini çok iyi tamamlıyor.

Yaratıcı desenlere sahip fayanslarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Geometrik desenli karolar son yıllarda çok popüler olmuş olabilir ancak sade ve sade karolara dönüşüyor ama yaratıcı bir dokunuşla. Örneğin, sivri uçlu bir tasarım, bir doz zarif çekicilik katar.

Sepet örgü modelleri modern banyolarda da revaçta olacak.

TerrazzoModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Toprakla ilgili olarak, mevcut seçeneklerden biri terrazzodur.

Aksesuarlar ve süs eşyaları

Banyoyu dekore ederken çoğu zaman hayatımız boyunca evin dışında onu ziyaret eden insan sayısına farkında olmadan dikkat etmeyiz. Bu nedenle tüm detaylara evin girişiymiş gibi özen göstermemiz önemlidir.

Modern banyolar için lavabolar ve musluklarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Piyasada var olan büyük çeşitlilik sayesinde, en klasik armatürlerden en sofistike olanlara kadar seçim yapabiliyoruz, hepsi banyoya vermek istediğimiz stile bağlı.

Örneğin, banyo minimalist bir tarza sahipse, en iyisi çok modern bir musluk koymaktır. Vintage bir tarz tercih edeceksek klasik musluk en iyi seçenek.

Lavabolarda çok çeşitli tasarımlar ve malzemeler var, örneğin aşağıda günümüz trendlerinden biri olan mermer lavabo görüyoruz. Malzemelerin karışımı, süper zarif ve rafine banyoya bir dokunuş katıyor.

Çift lavabolar da başka bir trend.

Ya da destek tuvaletleri.

Zen dokunuşlarını seviyorsak, ikincisi harika bir seçenek.

Banyo ısıtmaModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Banyolar için ısıtma tasarımları bu fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi çok özgün öneriler getiriyor.

Hidromasajlı duş veya küvet içeren modern banyolarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Birkaç yıl önce banyoların nasıl olduğunu düşünürsek, hemen hemen tüm evlerde konforlu küvetin nasıl hüküm sürdüğünü görebiliriz. Küvetler her zaman mükemmel olmuştur çünkü suyla doldurulabilir ve parmaklar kırışana kadar saatlerce oturabilirler. Duşların gelmesiyle bu geride kaldı ve modern yaşam, bir zamanlar hayatın zevklerinden biri olan banyo zamanına çok az yer bırakarak daha hızlı ve daha hızlı gitmemizi sağlıyor.

Ancak bu, bugünün duşlarının bize pek çok muhteşem seçenek sunmadığı anlamına gelmez. Gördüğünüz gibi normal bir küvete göre çok daha az yer kaplıyorlar ve daha özgürce yürüyebilmeniz ve daha rahat hareket edebilmeniz avantajına sahipler.

İlginizi çekebilir: Banyo Dekorasyonu – En İyi Trendler

Yerleşik masajlı bir duş, herkesin erişemeyeceği bir lüks gibi görünebilir. Ancak, aynı zamanda modern banyolardaki büyük eklemelerin bir parçasıdır ve göründüğü kadar pahalı değildir.

Aynı bara monte edilmiş iki duş başlığı yerine büyük bir duş başlığı ve ayrı el duşundan oluşan bir kurulum. Sadece daha lüks, canlandırıcı ve kişiselleştirilebilir bir duş sunmakla kalmaz, aynı zamanda modern banyolarda zarif bir görünüm sunar.

Modern küvetler de genellikle birçok olanakla, özellikle de jakuzilerle birlikte gelir.

Banyo aydınlatma trendleriModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Mümkünse, banyo doğal ışık almalıdır.

Aydınlatma ile ilgili olarak, piyasada birçok teklif var. En iyi önerilerden biri, banyoyu duruma göre rahat bir şekilde iklimlendirmesi için ayarlanabilen ışıklardır.

Banyo aynalarıModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Modern banyolarda büyük ayna yaygındır. Şu anda bu tür biçimler görülmektedir: köşeleri yuvarlatılmış kare veya dikdörtgen.

BitkilerModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Geçen senenin trendi buydu ve olmaya da devam edecek. İç mekan bitkisi, dış cephenin güzelliğini getirir ve banyo tasarımının bir parçasıdır. Basit bir aksesuar değil, mevsimlere göre değişebilen ayrılmaz bir unsurdur.

Banyolardaki bitkiler sadece moda değil, aynı zamanda tasarımlara harika bir dokunuş katıyor.

Modern banyoların tasarımı

İlk bakışta banyo evin en önemsiz alanı gibi görünebilir ancak daha iyi düşünürseniz çokça vakit geçirdiğiniz yerlerden biri olduğunu göreceksiniz. Öyleyse neden hayal gücünüzün özgürce uçmasına izin vermiyorsunuz ve bu alanı stil ve güzellik dolu bir yere dönüştürebilirsiniz?

GeometriModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Mimari ve strüktürel detaylarda olduğu kadar çini veya çini kaplamalarda da geometri önem kazanmaktadır.

Karoların bu dikdörtgen şekli, kesinlikle birkaç yıl sürecek bir trend ve çok sayıda varyasyonla çok popüler bir tasarım kombinasyonu. Hatta 3B derinlikler elde edebilirsiniz.

Basit çizgilerModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Her şey düz, ferah hatlar, aynalar, paslanmaz çelik, siyah tonları, beyazlar ve nötr tonlarla yapılan çok sayıda çalışma tarzına dayanıyor. Modern banyolarda sadelik, bolca minimalizm ile hüküm sürüyor. Sadelik rahatlık değil görsellik; Sipariş, ekstra mobilya veya aksesuar yok, hepsi aynı renkte veya aynı tonda.

işlevsellikModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Bu, abartılı düzensizlik ve tasarımdan hoşlanmayan tadilatçılar için temiz, pratik ve verimli bir görünüm için kesinlikle iyi bir haber olacaktır. Saç kurutma makinesini ve losyonları saklamak için yeterli saklama alanı olduğundan emin olun. İşlevsel olmayan unsurlar gizlenerek düzenli ve sessiz bir ortam sağlanır.

KonforModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Banyo artık tamamen işlevsel değil, aynı zamanda günlük rutinden kaçmak için bir yer ve bu, özel yapım mobilyalarda ve ortam aydınlatmasında görülecektir. Banyoda makyaj taburesi olan güzel bir tuvalet masası, kendinizi çok rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Tabureleri, koltukları, pufları, banyo paspaslarını ve asma lambaları düşünün.

Endüstriyel tarzModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Endüstriyel tasarım artıyor. Cilalı bir yüzey tercih ederseniz, çimento, kumlu veya ipek gibi pürüzsüz, yalnızca banyo zemininde değil, duvar kaplaması olarak da kullanılabilir.

Ancak betonun bir alanı soğuk ve sert gösterebileceğini unutmayın. Ahşap, doğal lifler ve peluş banyo paspasları ve havlular gibi dokusal kontrastların tanıtılması, görünümü yumuşatmaya ve konfor eklemeye yardımcı olacaktır.

Minimalist banyolarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Basit çizgiler ve birkaç dekoratif unsur kullanmayı içerir.

Banyo renk trendleri 2023

Koyu renklerde detaylarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Koyu renkler, bu sezon iç tasarım moda sahnesinde harika bir geri dönüş yapıyor. Detaylarda vurgu olarak bu sezonun en trend renklerinden biri de şüphesiz siyah olacak. Bu renk sıkıcı görünmek zorunda değil, zengin renk ve ton çeşitliliğine harika bir şekilde eşlik ediyor.

İster toprak ister nötr renklerde mat yüzeyler yükselişte. Bu renkleri daha koyu grilerle eşleştirmek için kullanabilir ve toplam renk şemasına biraz kontrast katabilirsiniz.

Yeşil, mavi veya pastel tonlarıModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Bir renk dokunuşu vermek için pastel mavi veya yeşil tonlarını da kullanabilirsiniz.

Sakin bir ortam yaratan ve 2023’te trend olacak cool tonlar. Fresh tonlar için en iyi seçeneklerden bazıları zümrüt mavisi ve yeşil. Taze bir his için beyaz ve ahşap dokunuşlarla, daha sofistike bir tasarım için metalik detaylar ve rustik malzemelerle birleştirildi.

BejModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Bu asla modası geçmeyecek klasik renklerden biridir. Zarif ve çok rahat.

Beyaz modern banyolarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Banyo aksesuarları söz konusu olduğunda genellikle beyaz baskın renktir. Taze ve çağdaş bir ortam yaratmaya yardımcı olur. Duvarlar veya dolaplarla kontrast oluşturan temiz bir görünüm elde etmek için beyaz aksesuarlar kullanın.

Gri modern banyolarModern Banyo Tasarımlarında Yeni Dekorasyon Trendleri 2021

Gri renk, banyolarda baskın bir renk tonu olarak yaygın olarak kullanılmaya devam edecek.

Tipik banyoda lavabo, tuvalet, dolaplar ve duş veya küvet bulunur. Bu öğelerin her biri, banyonuzun hissini tanımlamaya yardımcı olan kendine özgü bir tarza sahiptir. Kişisel zevkinize ve banyonuzun tarzına uygun dekorasyonlar seçmelisiniz. Örneğin, şık bir jakuzi küvet, şık bir mermer karo zemini tamamlarken, rustik bir kütük kabin teması, kütük kabin dekoruyla en iyi şekilde çalışır. Dekor seçiminiz ilgi alanlarınızı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Örneğin klasik müzikten hoşlanıyorsanız banyonuza klasik müzik posterleri asabilirsiniz. Ayrıca mizah anlayışınıza hitap eden şiir veya alıntılarla duvara yazabilirsiniz.

Tüm misafirlerinizi aynı anda ağırlayacak yeterli banyo dekoruna sahip olmak en iyisidir. Yeterli boş alan yoksa, dekorunuzu sergilemek için alanınız bittiğinde misafirperver görünmeyecektir. Yeni dekorasyonlar seçerken de önceden plan yapmalısınız. Örneğin, banyonuzun duvarına sevimli bir yavru hayvan posteri asarsanız, misafirler evde sevimli hayvanlarınız var mı diye sorabilirler. Daha sonra evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını onlarla paylaşabilirsiniz, böylece evcilleştirildiğinde ne kadar sevimli olabileceklerini görebilirler. Bu şekilde, herkes evinizi her ziyaret ettiğinde bakacak eğlenceli bir şeye sahip olacak.

O usa un solo color, en varias tonalidades

Banyo dekoru hızla yenilenir; Evinizi her yenilediğinizde yeni dekorasyonlar mevcuttur. İşleri ilginç kılmak için, evinizin farklı bir bölümünü her yenilediğinizde banyo temanızı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak, konukları süsleme olarak koyduğunuz şeyle meşgul eder ve ilgilendirir. Örneğin, bir tatil kabini temalı banyoyu bitirdikten sonra, tüm kabin dekorunu gözden geçirip, kendiniz için eve götürebilir ve evinizin başka bir bölümünü, bu sefer bunun gibi hızlı konaklamalar için bir alan döşeyebilirsiniz. Yeni dekorasyon fikirleri hiç tükenmeden bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

İyi dekore edilmiş bir banyo, her zaman temiz ve şık kalmanızı sağlar. Ayrıca, evinizin başka bir bölümünü yenilediğinizde veya eski dekorasyonları yenileriyle değiştirdiğinizde, temayı değiştirmek işleri ilginç tutar. Görevi bitirmek için, banyoların aynı zamanda, duvara yazılmış hayvan posterleri veya şiir alıntıları gibi eğlenceli öğeler eklemek için ideal alanlar olduğunu unutmayın. Bir dahaki sefere banyonuza girdiğinizde aklınıza hangi fikir gelirse gelsin, bu hususların yerinde olması, bunun kolaylıkla ve zarafetle gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu