Modern bir açık alan nasıl döşenir.

Modern bir açık alan nasıl döşenir. Hangi mobilya satın alınır ve nereye yerleştirilir. Hangi malzemeleri tercih edeceğiniz ve hangi renkleri seçeceğiniz.

açık-alan-stile-moderno-8

L ‘boş alan taze ve yenilikçi projelerle çalışabileceğimiz geniş bir alan. Bu daire tipi modern stile çok şey katar, hangisine ihtiyaç var bol ışık, geniş odalar ve geniş ve bir aranjman tanrılar iyi dağıtılmış mobilyalar ve homojen.

Öyleyse, açık alanınızı bir tane benimseyerek modern tarz ona bildiği orijinal bir görünüm vermek anlamına gelir ana özelliklerini geliştirmek. Artı, bu seçim sana yardımcı olacak çok pratik bir ortam yaratın e fonksiyonel, yaşamanın yanı sıra tatmin edici.

açık-alan-stile-moderno-9

Yaşam alanı ve mutfak

Önce Her şeyin, modern açık alanınız için tasarımın kalbine inmeden önce bile, bu doğru nasıl olduğunu anla e, özellikle, odaları bölmek istersek.


Ayrıca okuyun: 11 İlham Veren Duvar Dekoru Fikirleri


Aslında, mutfağı yaşam alanından en azından minimum düzeyde ayırmaya karar verebiliriz ve bunu yapmak için mimari veya estetik farklı çözümler geliştirebiliriz.

Örneğin, Yapabiliriz odaları ayırmak için çıtalı ahşap kullanınyani bu panelleri ahşap kalaslarla monte edin. Etkisi çok genç ve rahat olacak, görmediğim bir sonuçla. Yani, ayrılacaksın görünen odalar ama yine de bir tür kavramsal bölünme yaratacaksınız.

Ve odun dalgasına binmek istiyorsan, yapabiliriz tavan için de aynı malzemeyi kullanın. Ayrıca çeşitli panellerden tavan lambaları kullanılarak aydınlatma yapılacaktır.

açık-alan-stile-moderno-15

Açık alanı bölmenin bu yolu sizi ikna etmezse, bu çok külfetli olduğu için, şu yollara başvurabiliriz: daha az etkili görsel çözümler. Örneğin, kanepeleri köşeye koyacağız, böylece koltuk arkalığı yaşam alanı için bir sınır görevi görecek. Bu şekilde, alan iyi bir şekilde sınırlandırılacak ve açık alanın geri kalanından ayrılacaktır.

Daha, çevrenin ayrı varlığını vurgularız mutfak ve uyku alanından farklı, yere kanepe ile aynı renkte bir halı yerleştirmek. Kromatik homojenlik sayesinde göz, mutfağı, beyazı ve oturma alanını maviyi hızlı bir şekilde tanımlayacaktır.


İlginizi çekebilir: 15 harika bahar rengi kombinasyonu!


açık-alan-stile-moderno-2

Açık alan legno

Olabildiğince Odun kendisini hemen klasik ve geleneksel bir stille ilişkilendirir, aslında en iyi malzemeler arasında modern bir açık alan için. Önce, parkeden başlayacağız düzenli ve sert tesseraları ile çok düzenli ve şematik bir mekan fikri verecektir. Başta, odun türünü seçeceğiz genel dekor için en uygun tonlarla kaplama için. Örneğin, başına a ‘beyazların ve siyahların değişimi, Yapabiliriz kullanım Wenge, çok koyu gölgelere sahip. Bunun yerine, açık alanı döşemeyi tercih etseydik hafif dekorlu bir odun kullanacağız köknar karaçam.

Yaşam alanı için bir birkaç ahşap raftan oluşan sehpa. Parlak patine ortama çok şık bir dokunuş verecektir. Yemek odası ve mutfağa gelince, biraz seçelim ahşap tabureler ile kaplama kumaşta.

Daha sonra ahşap kaplamaları evin sadece bazı sütunlarına uygulayarak yine ahşaptan yapılmış tavanın rengini hatırlatabiliriz.

açık-alan-stile-moderno-14

Marmo’da açık alan

mermer zaman içindeki direncine rağmen özenle ve incelikle işlenmesi gereken çok değerli bir malzemedir. Açık bir alanda modern bir iç mekanın mükemmel anahtarıdır. Örneğin mutfakta mermerde yapı dell ‘Isola e ben duvar üniteleri. Beyaz arka plandaki grimsi damarlar, tarzdaki belirli bir zarafeti ve zarafeti ifade ederek hemen dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, dikkat sadece mermer kullanarak çevreye çok fazla yük getirmeyin. Aslında, onu ahşap veya demir gibi diğer malzemelerle dengelemeliyiz. Aksi takdirde, bu malzeme ile ağırlaşan, açık alanın hafifliği ve açıklığı özelliğini geçersiz kılan bir alana sahip olacağız.

açık-alan-stile-moderno-21

Merdivenli açık alan

Ama neden iki kattaki açık alanların en komik cazibe merkezlerinden birine göz kırpmayasınız? Orada skala sadece mimari düzeyde değil, dairenizin ana bileşeni olacak gereklidir  ama yapman gerekecek geri kalanıyla uyumlu bir şekilde uyum sağlar atmosferin.

Örneğin, koyu ve açık renkler arasındaki kontrastla oynadıysak, boyamak yapı ölçeğin Kahverengi o nero ben bahçeler mermerde beyaz olacaklar.

Her zaman hatırlayalım tırabzanlı bir merdiven seçin. Aslında, yokluğu, onunla seyahat edenlerde bir rahatsızlık ve istikrarsızlık hissi yaratabilir.

Merdivenin konumu da öneminin belirlenmesinde temel olacaktır. Açık alanın merkezinde olduğumuz için hemen dikkatleri üzerine çekeceğiz. Bu nedenle, görünümünü doğru bir şekilde seçmek daha da önemli hale gelecektir.

açık-alan-stile-moderno-5

Aksine, bizimkini konumlandırıyoruz duvara yaslanmış merdiven eğer vermek istersek daha marjinal rol. Ek olarak, nötr ve çok parlak olmayan bir renk kullanacağız. Yani, onu öne çıkarabilmemizin tek yolu renktir. Örneğin, biri gri tonlama  Beyaz duvar sadece açık alandaki hareketlerde belirli bir çevikliği korumak için varlığını vurgulamak için öne çıkacaktır.

açık-alan-stile-moderno-4

Açık alan con camino

Sonunda başka büyük kahraman açık alanların camino. Yine, birkaç olasılık ortaya çıkar.

Varlığını daha belirgin hale getirmek için, onu daha parlak renklere boyayalım veya şimdiye kadar kullanılan paletten farklı. Örneğin gri tonlamalı bir ortamda güzel bir tuğla kahverengisi olacaktır. Daha sonra dumanın veya odun parçalarının dışarı çıkmasını önlemek için cam vitrin monte etmek. Aşağıo zaman bırakacağız Boş alan, böylece saklayabilirsin çevik ahşap kütükler yakmak.

açık-alan-stile-moderno-1

Modern tarz açık alan: görüntüler ve fotoğraflar

Modern stile aşık olduysanız ve onu açık alan için kullanmak için sabırsızlanıyorsanız, resim galerisine göz atın: birçok yeni fikir bulacaksınız.

Açık alan stile moderno
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu