Kendiniz yapabileceğiniz 5 trend raf

Raflar ve raflar bize sadece pratik bir saklama alanı sunmakla kalmaz, aynı zamanda evimizdeki herhangi bir alana, özellikle de kendimiz tarafından yapılmış, kişiselleştirilmiş, tadına bakılacaksa kişilik ve karakter kazandırabilecek önemli bir dekoratif unsurdur.

Öyleyse, bir tane eklemek isterseniz, kendi ellerinizle yapabileceğiniz 5 model moda rafı hazırladım diye beni takip edin. Sizi temin ederim ki bunları kendiniz kolaylıkla yapabileceksiniz. Sadece bulması kolay birkaç malzemeye ve tabii ki doğru araca ihtiyacınız var.

Her DIY projesi için iyi bir araç hayati önem taşır. Ne tür bir araca ihtiyacınız olduğu, her birinin ne için olduğu ve her durumda hangisinin en iyisi olduğu konusunda şüpheleriniz varsa, Mundoherramienta.net araçlarında uzmanlaşan sayfadakiler gibi özel kılavuzlara sahip olursunuz. Gerçekleştirmek istediğiniz herhangi bir proje için gerekli aracı alabilmeniz için tüm detaylı ve gerekli bilgiler.

Kendiniz yapabileceğiniz bu moda raflarını göreceğiz ve her birinin detaylarını size anlatacağım. Biz başladık.

Boru rafları

Borular ve ahşaptan yapılmış DIY raf

Borularla yapılan endüstriyel tip raflar modadır ve neyse ki üretimi basittir, çünkü sadece boyutuna göre kesilmiş ağaçlara ve sadece satın alıp birbirine yapıştırmak zorunda olduğumuz metal parçalara ihtiyacımız var, bu da istediğimiz yapıyı oluşturur .

Ayrıca bu tip borular sadece bu hatların yukarısında gördüğümüz siyah endüstriyel tipte değil, başka bir tasarım arıyorsanız bakır veya galvaniz gibi diğer yüzeylerde de mevcuttur. Ve bunlardan hiçbirini beğenmezseniz, onları her zaman en sevdiğiniz renge boyayabilir veya bir spreyle boyayabilirsiniz.

Bunları duvara sabitlemek için sadece klasik dübellere ve vidalara ihtiyacımız var ve boruları duvara sabitlemek için özel olarak hazırlanmış destekleri kullanıyoruz. Yapması gerçekten basit ve çok dekoratif.

Kendin yapabileceğin başka bir kendin yap raf modeli görelim.

Deri ve ahşap raflar

Deri ve ahşaptan yapılmış DIY kitaplık

Endüstriyel borulara ek olarak raf ve raf oluşturmak için oldukça moda olan malzemelerden bir diğeri de deridir. Ve sadece raflar için değil, aynalar, dekoratif öğeler ve hatta dolap ve çekmece kapı kolları olarak asmak için.

Bu rafın yapımı son derece basittir. Sadece hazır alabileceğimiz deri şeritlere ve istediğimiz ölçülerde kesilmiş ahşap raflara ihtiyacımız var.

Sonra deriyi duvara tutturup ahşap rafı deri kayış tutacak şekilde yerleştirmemiz gerekiyor.

Bitkileri depolamak ve düzenlemek için böyle bir raf harika görünüyor.

Başka bir DIY raf türüne bakalım.

Geometrik raflar

Ahşaptan yapılmış DIY geometrik raflar

Bu tür raflar belki de yapılması gereken en ayrıntılı olanıdır çünkü ahşap parçalarını kesmek ve ardından seçtiğimiz geometrik şekli oluşturmak için bunları birleştirmek gerekir ve hem tasarım, hem ölçü hem de kesim kesin olmalıdır, böylece her şey mükemmel bir şekilde uyuyor.

Ama doğru araçlarla, başta da söylediğim gibi, bunu sorunsuz bir şekilde yapabiliriz. Doğal olarak, uygun kişisel koruyucu ekipmanla kendimizi de uygun şekilde korumalıyız. Şüpheniz varsa, DIY projelerinizi tam bir güvenlik içinde yürütmek için Mundoherramienta.net koruma kılavuzlarına bir göz atın.

Herhangi bir Kendin Yap projesini yürütmek için diğerlerinin yanı sıra kesici aletler kullanacağınız zaman eldivenler, kasklar, koruyucu gözlükler ve diğer eşyalar “alet çantanızdan” eksik olamaz.

Bu tür raflar veya raflar, kendi şekilleri, duvarı süsleyen küçük veya büyük bir DIY sanatı parçası gibi olduğu için en dekoratif olanlardan biridir.

Yukarıdaki paragraflarda gördüğümüz gibi, duvarda dekoratif bir mozaik tasarlamak için büyük bir tane veya birkaç küçük tane oluşturabiliriz.

Ayrıca ahşabın cinsine bağlı olarak, herhangi bir renge, geometrik tasarımına ve ebatına boyarsak, tamamen evimize ve tarzımıza göre özel olarak istediğimiz rafa sahip olabiliriz.

Daha fazla model var, bir tane daha görelim:

Merdiven rafı

DIY merdiven rafı

Diğerleri gibi, anın en popüler raf tasarımlarından biri. Duvara değil zemine gider, bu nedenle daha fazla varlığa sahiptir ve daha dekoratiftir.

Bu DIY işini gerçekleştirmek için, sadece iki ahşap erişimli bir merdiven ve boyutlara göre kesilmiş bazı raflara ihtiyacımız var.

Merdiven de ahşap olduğu için, herhangi bir hırdavatçıda bulabileceğimiz ahşap için özel gecikmeli vidalar kullanarak üzerine yine ahşaptan yapılmış rafları veya rafları kolayca vidalayabiliyoruz.

Gördüğümüz ve göreceğimiz geri kalanlar gibi, bu tür rafların bize izin verdiği seçenekler de pratikte sınırsızdır.

Merdivenin boyutuna, kaç basamaklı olduğuna, bitişine ve rafları ve rafları nasıl kurduğumuza bağlı olarak tamamen özelleştirilmiş bir raf tasarlayabilir ve üretebiliriz.

Daha büyük, daha küçük, simetrik, asimetrik vb. Seçenekler pratik olarak sınırsızdır. İlhama ihtiyacınız varsa, internette arama yaparsanız size ilham verecek onlarca bu tip raf modeli göreceksiniz.

Başka bir modelle devam edelim.

Kareli rustik endüstriyel raflar

Rustik kitaplık

Bu, şüphesiz yapabileceğiniz en basit DIY raf modelidir ve aynı zamanda çok da şıktır.

Bu Kendin Yap projesinde, pratik olarak malzemeleri satın almaktan başka bir şey yapmamıza gerek yok, çünkü istediğimiz kare tipini ve önceden kesilmiş veya önceden kesilmiş ahşabı satın alabiliyoruz.

Her ne kadar daha otantik bir görünüm istiyorsanız, ahşap raflardan daha iyi kesiyorsunuz ve mümkünse işlenmiyorlar, böylece ahşabın doğal cilası ona bu tür rafların sahip olduğu otantiklik ve özgünlük dokunuşunu veriyor.

Ahşabın doğal yüzeyini koruyan, ancak zamanın geçişine sorunsuz bir şekilde dayanması için koruyan renksiz, mat bir vernikle her zaman koruyabilirsiniz.

Ve mat diyorum, çünkü ahşabı parlak bir şekilde cilalarsanız, artık orijinal değildir, ama bunu seçiminize bırakıyorum. Sanki onları bir renge boyamak istiyormuşsun gibi!

Bu rafı monte etmek için, dirseği duvara sabitleyip ardından ahşap rafları üstüne koyarak klasik priz sisteminden daha kolay olamaz.

Bu tip rafın diğerlerine göre iki avantajı vardır: Yapması ve kurması en kolay olanıdır ve geniş kare tasarım yelpazesi, daha klasik, daha rustik, daha minimalist vb. Sayesinde rafa kolayca bir stil verebiliriz veya bir diğeri.

Hangi kitap rafını tasarlayacaksınız? Yorumlarda seni okudum. Ve bu makalenin bir arkadaşınızın veya aile üyenizin ilgisini çekebileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkürler!

Kendiniz yapabileceğiniz 5 trend raf
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu