Tüm Odalar için Şık Perde Örnekleri

Modern Perde Modelleri

Dekorasyon Fikirleri
Şık salon perdeleri Dekorasyon Fikirleri

Günümüzün yazısında farklı modern perde türlerine ve bunları evinizdeki her oda için nasıl kombinleyeceğinize bakacağız. Size ilham verecek fikirlerden oluşan bir derleme ve az parayla dekorasyonunuza bir dokunuş katarak her odaya yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Seçim yaparken birkaç hususu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlar arasında oturma odası perdeleri, mutfak perdeleri, dış mekan perdeleri, yetişkinler, gençler veya çocuklar için yatak odası perdeleri vb. için en iyi modeller ve malzemeler hangileridir?

Öncelikle, 2023’te hangi modern perde modellerinin olduğunu ve ardından bunları bir evdeki her odanın dekorasyonuyla nasıl birleştireceğimizi görelim.

modern-minimalist perdeler
Minimal ya da Şık Perde Modelleri

Modern perde çeşitleri

Pencerelerinizi, denizliklerinizi ve cumbalarınızı süslemek için kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. İşte odalarınıza yerleştirebileceğiniz çeşitli modern perde türleri:

  • Paket perdeler veya çubuklu perdeler: Bunlar küçük veya orta büyüklükteki pencereler için en iyi seçenektir. Farklı kumaşlar, opaklıklar ve dokular, zincir veya kordon ile bulunabilirler.
  • Perdedeki stor perdeler: Soğuk ve sıcağı yalıtmak için mükemmeldir, ışığın geçmesine izin verir ve ultraviyole ışınlarından korur. Zamana ve hava değişikliklerine karşı dayanıklıdırlar.
  • Katlanır perdeler: Modern ve çağdaş dokunuşlarla klasik, sofistike ve zarif ortamlarda kullanılabilirler.
  • Kumaş perdeler: Dokularla, renklerle, katmanlarla, açıklık türleriyle vb. oynamak mümkündür. Hatta bunları jaluzi veya panjurlarla karıştırabilirsiniz.
  • Japon panel: Son derece rahat bir dekorasyon elde etmenizi sağlar. Panel, yanlara doğru toplanmış birkaç kumaş çıtasından oluşur.
  • Jaluziler: Hareket hissi sağlayan ince bir gazlı bez tabakasıyla kaplı kumaş çıtalar. Çeşitli doku ve desenler, onları pencere dekorasyonu için ideal hale getirir.
Çiçekli perdeler
Çiçekli perdeler
Minimalist perde
Minimalist perde
Dolgun Renkli Perdeler
Dolgun Renkli Perdeler
Neden perde kullanılır?
Neden perde kullanılır?

İstediğiniz perde türünü aklınızda tuttuktan sonra, onu yerleştireceğiniz odayı da hesaba katmanız gerekir. Oturma odası için bir perde ile yatak odası veya mutfak için bir perde aynı değildir.

Ve tabii ki bu perdelerle nasıl bir etki elde etmek istediğimizi bilmek önemlidir. Örneğin, dekorasyon yapmak, güneş ışığı ve ısı geçişini önlemek, mahremiyet yaratmak, ortamları ayırmak veya sadece pencereyi örtmek istiyoruz.

Evin her odası için farklı modern perdelerin tanıtımını, özellikle o odaya adanmış makaleye bir bağlantı ile birlikte göreceğiz.

Modern salon perdeleri

Salon perdesi seçiminde en sık yapılan 5 hata

Modern oturma odaları için minimalizm, endüstriyel renkler ve sade şekiller arayın. Stor perdeler, jaluziler ve Japon paneller iyi seçeneklerdir ve bu tarz dekorasyonda harika görünürler.

Oturma odası ve yemek odası için perdeler Son Moda Perde Trendleri hakkında daha fazla fikir ve fotoğraf görebilirsiniz.

Modern yatak odası perdeleri

Hayatımız boyunca takip ettiğimiz ve hala işe yarayan bir trend, perdelerin yatak örtüsü ve yorgan veya yatak örtüsü ile eşleşerek odada bir uyum yaratmasıdır. Günümüzde her türlü kombinasyona izin verildiği doğru olsa da, kendinizi sınırlamayın ve hayal gücünüzü serbest bırakın.

Modern çocuk perdeleri

Çocuk perdeleriyle ilgili en önemli şey, çok iyi kalitede olmaları gerektiğidir ve keten ve pamuklu perdeler, farklı dokularının herhangi birinde, mevcut en sağlıklı ve en doğal perdelerdir.

Çocuk henüz küçükse, kısa perdeler olması en iyisidir, böylece çocuk bunlara tutunamaz ve aşağı sarkıp kendine zarar verme tehlikesi olmaz.

Çocuğun kendi yatak odasında kendini rahat hissetmesi için tasarımlar ve desenler çocuğun beğenisine göre olmalıdır. Bu bazen perdelerin son moda desenlere göre değiştirilmesi anlamına gelir.

Modern mutfak perdeleri

Modern perdelerin renkleri

Geleneksel perdelerin yanı sıra, istenirse mutfaklara jaluzi, stor perde veya Japon paneller monte etmek de mümkündür. Bununla birlikte, tasarım seçilirken pencerenin boyutu ve pencereden giren doğal ışık miktarı dikkate alınmalıdır.

Mutfağın boyutu da önemlidir, eğer küçükse, odanın gerçekte olduğundan çok daha büyük göründüğü görsel bir etki yaratan modelleri tercih etmeliyiz.

Modern duş perdeleri

Duş perdeleri için, çeşitli sıcaklık değişimlerine, suyla ve sabun, şampuan gibi ürünlerle temasa maruz kaldıkları için basit ve dayanıklı kumaşlara sahip olmak önemlidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu