Son Moda Perde Trendleri

2023 Zarif Perde Modelleri

Son dönem iç mekan trendlerini takip ediyorsanız, bu senenin ana renk trendlerinin toprak tonlar ve soft tonlar olduğunu ve tabii ki perde paletlerini de kapsadığını biliyorsunuzdur. 2023 modern perdeler listesindeki ilk ve muhtemelen en büyük trend, bugünlerde hemen hemen her yerde bulunan şeffaf monokrom perdelerdir.

Güncel perde trendleri neler?

Bu yılın ana trendi, salonda tavan kornişinde perdeler. Botanik baskılar veya çiçek desenleri ile ilgilenmiyorsanız, kesinlikle çarpıcı ve çok lüks görünen soyut şekillere ve çizgilere yönelik modern perde tasarımı eğilimine ilgi duyacaksınız. Tasarımcıların geleneksel pencere uygulamalarına yeni bir bakış açısı getirmek için kabul edilen tüm sınırları zorlamasıyla ilham veren perde fikirleri şu anda her yerdedir ve sonuçlar göz kamaştırıcı olmaktan başka bir şey değildir.

perde moelleri

Perdeler çok moda! En son perde trendlerini ve panjurlarda neyin moda olduğunu keşfedin, ayrıca bunları nasıl asacağınız ve cumba gibi zorlu projelerin üstesinden nasıl gelineceği konusunda uzman tavsiyesi olarak… Modern perdeler arasında en yeni ve hızlı büyüyen trendlerden biri 2023, pom püsküllü perdeler, özellikle Bohem tarzı iç mekanlarda ve modern kreş odalarında kullanılmaktadır.

En iyi perde modelleri nelerdir?

Perde Çeşitleri – Neler mevcut ve hangi perde başlıkları sizin için en iyisi? Banyo perdesi fikirleri söz konusu olduğunda, Flanigan ve Okin, çoğu durumda Roma tonlarının en iyi seçenek olduğunu düşünüyor. Okin, “Gerçekten mekanın mimarisine bağlı” diyor. Bu banyoda büyük bir açıklık yerine küvetin arkasında iki küçük pencere bulunduğundan, uyumlu Roma tonları, odanın temiz, beyaz çizgilerinden uzaklaşmadan mahremiyet seçeneği ekler.

Unutulmaması gereken bir nokta: Perdeleriniz, trafiğin yoğun olduğu, tozlu veya kirli bir yerde asılı kalacaksa, temizlemek için ara sıra onları indirmeniz gerekebilir. Bu durumda, pamuk gibi makinede yıkanabilir bir malzeme satın almayı düşünün – keten ve ipek gibi bazı kumaşlar yalnızca kuru temizlemeye uygundur. Perdeler için bir diğer doğal kumaş seçeneği ise ipektir. Perde tasarımcıları 2023 yılında bu kumaşı önceki yıllara göre daha fazla kullanıyor. Silk her zaman sofistike ve lükstür, bu nedenle bir evin daha resmi odalarında kolayca çalışır. Biçim için işlevi feda etmeye de gerek yok. İpek perdeler, ısıyı engellemede diğer kumaşlardan yapılmış perdeler kadar etkilidir. Ayrıca ipek, nemli ortamda su lekeleri oluşturabilen pamuklu perdeler gibi nemi emmez.

Perde nasıl asılmalı?

Perdeleri doğru şekilde asmak söz konusu olduğunda gizemli sırlar yoktur. Bilgi için çok teşekkür ederim. Tüm yeni perdeleri taktığımda önerilerinizi kullanacağım. Sizin için en uygun perde stiline karar verdikten sonra, bir sonraki adım, çubuğun nereye yerleştirileceğini, bunun nasıl ölçüleceğini ve sergilenen panelleri bulmaktır.

Doğru genişlik ve uzunlukta panellere sahip olduğunuzda, bu basit iki aşamalı işlemi kullanarak perdeleri asın. Yeni perdelerinizi almayı düşünmeden önce, yapmanız gereken bazı ölçümler var! Decorilla tasarımcısı KaSonndra L‘den küçük bir pencere için perde nasıl asılır. İşte iç mimarların perde ve perde asmalarının en popüler yolları.

Boyut: Tasarım tercihiniz ne olursa olsun, perde panellerinin her zaman pencerenizin genişliğinin en az iki katı olması gerektiğini unutmamak önemlidir. çoğu zaman açarlar). Uzunluğundan da emin değil misiniz? Uzun git. Sonu çok kısa olan paneller, odanın estetik akışını kesintiye uğratır ve ayarlanması daha zordur.

Perde Trendleri 2024Minimalizm, iki tonlu kumaşlar, katmanlama – önümüzdeki yıllarda hangi perdenin trend olacağını ve iç mekan için hangi modelleri seçeceğinizi size söylüyoruz.

Tekstiller, iç mekanı bireysel kılan, palete parlak vurgular ekleyen ve göze çarpan son dokunuştur. Pencereler için doğru tasarımı seçmek özellikle önemlidir, çünkü her zaman ilk etapta dikkat çekerler. Bu yazımızda, farklı odalar için şık örneklerin fotoğrafları ile 2024 perde trendlerini anlatıp gösteriyoruz.

Perde Trendleri 2023

Basit şekillerPerde Trendleri 2024

Önümüzdeki yılların ana eğilimi, dekor da dahil olmak üzere her şeyde minimalizmdir. Bu sadece miktarıyla değil, aynı zamanda kalitesiyle de ilgilidir. Böyle bir iç mekan boş görünmüyor, ancak içindeki tüm öğeler akıllıca seçilmiş ve birbirleriyle birleştirilmiştir.

Pencere tekstilleri için bu eğilim basit, özlü formlarda ifade edilir. Karmaşık perdeler ve hacimli fırfırlar yerine, yüksek kaliteli çevre dostu malzemelerden yapılmış düz perdeler veya düzgün Roma perdeleri vardır. Pencerelere odaklanmak istiyorsanız, daha zengin ve daha derin gölgeler kullanın.

Doğal tonlarPerde Trendleri 2024

2023’te perde üreticileri ilham almak için doğaya bakacak – bu genellikle modern tasarımın karakteristiğidir. Her şeyden önce, bu renk şemasında kendini gösterecektir.

Tekstil seçerken asil doğal tonlara dikkat edin. Eğilim şöyle olacak:

 • Kahverengi.
 • Bej, saman, fildişi.
 • Beyaz ve siyah.
 • Her formda gri.
 • Yeşilin derin tonları, pişmiş toprak, mavi.

Bir çiçek süslemesine izin verilir, ancak gerçek ve çok parlak çizimler yerine stilizasyon kullanmak daha iyidir.

İki ton kumaşPerde Trendleri 2024

Son zamanlarda, tasarımcılar iki tonlu kumaşlara aşık oldular – klasik perdeleri mükemmel bir şekilde tamamlıyorlar.

Genellikle, tuvalin çoğu nötr bir tonla (bej, gri, beyaz) işgal edilir ve kenarlar boyunca güzel, zengin bir gölgenin vurgu şeridi vardır: şarap, mavi, yeşil, mor, çikolata kahvesi, siyah. Ya da aynı kumaştan düz kanvasları farklı renklerde kombinleyebilirsiniz.

Bu tasarım özlü ve ölçülü görünüyor, ancak aynı zamanda ilginç ve modern. Üstelik iki renkli perdeleri her tarza sığdırabilirsiniz: neoklasikten minimalizme. Bu teknik sadece perdeler için değil, aynı zamanda Roma perdeleri için de kullanılır – hafif bir tuval, parlak bir şeritle çevrelenmiştir.

Işık perdeleriPerde Trendleri 2024

Kuzey ülkelerinde yeterince güneş ve ısı yoktur, bu nedenle giderek daha yoğun kumaşlar daha hafif malzemelerle değiştirilir.

Ve bu sadece tül değil – pencereler için herhangi bir hafif kumaş seçebilirsiniz. Malzeme pürüzsüz, ağ veya dokuma olabilir. Oturma odası için hafif dekoratif perdeler seçerseniz, bunları hafif karartma stor perdelerle tamamlayın. Monte edildiklerinde neredeyse görünmezdirler, ancak onları indirdiğinizde ışığı tamamen engellerler.

KatmanlamaPerde Trendleri 2024

Nötr renklerde güzel bir iç mekanın ana sırrı çeşitli dokulardır.

Buna dinamiklik katan ve renk tonlarını farklı şekillerde ortaya çıkaran onlardır. Bu özellikle monokrom mekanlarda önemlidir.

Oda bej, gri, kahverengi veya siyah beyaz olarak dekore edilmişse, dokusal bir vurgu olarak tekstil kullanın. Şık görünün:

 • Perdeler güzel tül ile birleştirildi.
 • Tül artı Roma veya stor perdeler.
 • Birkaç çeşit perde.
 • Panjur ve hafif, neredeyse algılanamayan tül.

tekstil reddiPerdeler 2024

Bazı durumlarda, minimalizm geleneğini sürdürerek perdeler tamamen terk edilir. Bu oldukça cesur bir karardır ve her durum için uygun değildir.

Boş pencereler uygun olduğunda:

 • Daire yüksek bir katta ve diğer binalardan çok uzakta.
 • Odada çok az güneş ışığı var.
 • İç mekanlarda uyumayın. Genellikle burası mutfak ve oturma odasıdır.

Diğer durumlarda, pencereleri perdelemek daha iyidir – perdeler sadece odayı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda “serin”, parlak ışıktan korur ve mahremiyet sağlar. Bu durumda tekstil modelleri kullanmak gerekli değildir. Örneğin, çağdaş ve minimalizmde ahşap veya alüminyumdan yapılmış jaluziler organik görünür ve hatta bazı panjurlar pirinç kağıdından yapılır.

Göze çarpmayan kornişPerdeler 2024

Modern iç mekan pürüzsüzlük için çabalıyor.

Bunu yapmak için gereksiz detaylara, keskin köşelere ve göz alıcı yapı elemanlarına sahip olmamalıdır. Daha önce dekoratif unsurlarla masif kornişler seçtilerse, şimdi tam tersini yapmaya değer.

Perdelerin ana trendlerinden biri gizli bir korniş. Germe tavan ile aynı anda monte edilir, travers yapının arkasına gizlenir. Sonuç, perdelerin havada yüzdüğü hissidir. Kanvasın altına da gizlenmiş olan LED arka ışığı eklerseniz efekt artar. Bu arada, bu trend, görsel olarak daha uzun hale getirdiği ve genellikle odanın oranlarını yukarı çektiği için alçak tavanlı küçük odalarda harika görünüyor.

Trendlerde hangi perdeler var?

Bu yıl iç mekan için hangi moda perdelerin seçileceğini düşünün.

Özlü perdelerPerdeler 2024

Standart yere kadar uzanan perdeler aynı anda modası geçmeyen ve tüm modern trendleri karşılayan bir kazan-kazan klasiğidir.

Özlü tasarım birkaç yıl içinde alaka düzeyini kaybetmeyecek – bu tür perdeler uzun süre dayanacak ve herhangi bir mobilya ve dekorla uyumlu olacaktır.

Çoğu zaman hafif şeffaf tül ile birleştirilirler – bu kombinasyon alakalı kalacaktır, ancak gereksiz dekoratif unsurlar olmadan yüksek kaliteli kumaşlar (keten, pamuk, modal) seçin.

Gizli roma perdeleriPerdeler 2024

Pencereye takılırlar, kaldırıldıklarında, malzemeye ve tasarıma bağlı olarak, düz şeritler veya güzel kıvrımlar halinde birleştirilirler.

Klasik zemin uzunlukta perdelerden daha az malzemeye ihtiyaç duyulduğundan, para tasarrufu sağlayan pencere pervazına ulaşırlar. Roma perdeleri şu anda çok popüler ve bunun iyi bir nedeni var. Başlıca avantajları:

 • Çok yönlülük – klasikler dahil tüm odalar ve stiller için uygundur.
 • Pratiklik – temizlemesi kolaydır, karmaşık bakım gerektirmez, daktiloda yıkanabilir. Mutfak için harika, çünkü toz toplamazlar ve örneğin kadife perdeler kadar yağ emmezler.
 • Kompaktlık – tasarım küçük olduğundan ve kanvas uzun olmadığından, bu, zeminde hacimli tekstillerle aşırı yüklenmek istemeyen küçük odalar için harika bir seçenektir.
 • Çeşitlilik – herhangi bir madde, renk, doku seçebilirsiniz. Odayı parlak güneşten daha fazla korumanız gerekiyorsa, arka yüzeye bir karartma kumaşı eklenir ve kanvas pencerenin içine sabitlenmez, ancak tam ışık yalıtımı olacak şekilde tüm açıklığı kaplar.

Japon panelleriPerdeler 2024

Alışılagelmiş modellerin aksine Japon ekranları yeni yeni popülerlik kazanmaya başladı. Ancak çevre dostu olma ve etnik köken modası göz önüne alındığında, büyük olasılıkla bu yenilik yakında birçok evde görünecek.

Bunlar standart anlamda perdeler değildir, bu yüzden en yaygın olarak paneller veya perdeler olarak anılırlar. Tasarım, alttan ve üstten bağlantıların üzerine gerilmiş, yaklaşık 70 cm genişliğinde birkaç dikdörtgen kanvastan oluşur. Birbirlerine yakın pencerelere asılırlar, hatta üst üste binerler. Yükselmezler ve perdeler gibi ayrılmazlar, ancak açıklık boyunca farklı yönlerde hareket ederler, bu nedenle Japon panellerinin birkaç raylı özel bir kornişe ihtiyacı vardır.

PanjurlarPerdeler 2024

Önceden, stor perdeler ofislerde ve diğer ticari tesislerde kullanılıyordu, ancak şimdi basit tasarımları dezavantajdan modaya uygun bir avantaja dönüştü.

Stor perdeler, kumaştan veya diğer elastik malzemeden yapılmış, alçalan ve yükselen, üstte bir şaft kornişi üzerine bükülen dikdörtgen kanvaslardır. Genellikle yanlarında bir büzme ipi ile ayarlanabilirler. İç mekanda hem bağımsız olarak hem de geleneksel modellerle eşleştirilmiş olarak bulunurlar: tül, ışık perdeleri, yere kadar uzanan perdeler. Her oda için uygundur.

PanjurPerdeler 2024

Panjurlar, mekanları minimalist, yüksek teknoloji veya çağdaş tarzlarda tasarlayanlar için pratik bir seçenektir.

https://www.youtube.com/watch?v=Ub2Ovt5FBHI

Bambu modelleri organik olarak eklektik, boho ve eko tarza uyar. Mutfak, oturma odası veya ofis için en uygunudur.

Tasarım, farklı açılarda dönen uzun ve dar düz panellerden oluşuyor ve iletilen ışık miktarı buna bağlı. Dikey ve yataydırlar. Bir apartman dairesindeki standart pencereler için en sık ikinci tip kullanılır. Panjurların alakalı görünmesini sağlamak için bambu veya alüminyum modelleri seçin ve ucuz plastiği reddetmek daha iyidir.

Hangi perde rengi seçilir?Perdeler 2024

Sakin doğal tonların artık trend olmasına rağmen, bu tek seçenek değil.

Odaya parlaklık katmak istiyorsanız, vurgulu pencere tekstilleri kullanın, ancak bu rengi diğer bazı ayrıntılarda tekrarladığınızdan emin olun: örneğin, yatak çarşaflarında, dekorda, halıda, dekorasyon öğelerinde.

Perdelerin, duvarlarla birleşmemesi için duvarlardan birkaç ton daha açık veya daha koyu olması gerektiğine inanılıyor, ancak şimdi tasarımcılar bu kuralı giderek daha fazla terk ediyor. Finiş rengindeki perdeler olağandışı görünüyor: çevredeki alanda çözülüyor gibi görünüyorlar, ancak aynı zamanda farklı dokular nedeniyle öne çıkıyorlar. Sonuç, sıcak ve rahat bir iç mekandır. Bu çözüm yatak odası, çocuk odası veya oturma odasında harika görünüyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu