Koridor Dekorasyonu için 8 Fikir

Koridor Dekorasyonu için 8 Fikir
Koridor Dekorasyonu için 8 Fikir? Koridorun dekorasyonu evin bütününün bir parçası olan bir projedir. Ancak söz konusu yüzeyin bazı sakıncaları vardır. Örneğin, doğal aydınlatmanın olmaması yaygın bir hatadır. Alan sınırlaması, dikkate alınması gereken başka bir faktördür. Ev dekorasyonu fikirleri BeyazYastik.Com ilham kaynağı olabilecek fikirlerle 8 öneri paylaşıyoruz.

1. Büyük bir boy aynası

holün altındaki dolap
Koridor dekoru genellikle birkaç unsurdan oluşur. Ancak yaratıcı süreçte eksik olmayan bir unsur var: odak noktası. Oradan geçenlerin dikkatini çeken. Odanın sonundaki görüntüyü vurgulamak yaygındır. Bu şekilde derinlik hissini arttırmak mümkündür. Özellikle ayna, koridor dekorasyonu ayna fotoğraftaki örnekte de görebileceğiniz gibi, duvarda çerçevelenen parçalardan biriyse.

2. Simetrik olarak döşenmiş kareler

salonda simetrik olarak yerleştirilmiş resimler
Resimler, beyaz bir arka plana karşı ayarlandığında hoş bir kontrast oluşturan bir renk dokunuşu katıyor. Parlaklığı bir ton arttırın ve doğrudan doğal ışık kaynağı almayan bir koridorun görünümü değişir. Nihai kompozisyonun parçası olan eserler özenle seçilmelidir.

Simetrik olarak yerleştirilmiş iki veya üç yaprak, koridor dekorasyonu pinterest odanın estetiğine ritim katar. Duvarlardan sadece birinin rolünü vurgulamak önemlidir. Bu şekilde, bir geçiş yerini aşırı yüklemeden koridorun her iki tarafını ayırt etmek mümkündür.

3. Farklı duvarlar

farklı duvarlı koridor
Mevcut alanı en uygun hale getirmek özellikle dar bir yüzeyde gereklidir. Neden birkaç santimetre kaldıran mobilya olmadan yapmak gerekli olabilir. Bu durumda, koridor dekorasyonu örnekleri koridor dekoru duvarları, tavanı ve zemini süsleyen detayların seçimine odaklanın. Bu nedenle, biraz kontrast gösteren duvarları tercih etmek mümkündür. Bir bağlantı kurarlar, modern koridor dekorasyonu ancak farklıdırlar.

4. Sürgülü kapılı gardırop

koridorda sürgülü kapılı gardırop
Koridor aynı zamanda depolama alanını artıran bir yer haline gelebilir. Bu nedenle, sürgülü kapılara sahip sığ bir koridor, bazı giysilerin asılması için idealdir, örneğin kabanlar. Düzen ve organizasyonu artıran bir çözümdür.

5. Pervazlı seçimler

pervazlı koridor
Duvarların belirginliği nasıl arttırılır? Pervazlar geniş, uzun bir koridoru süslüyor. Yüksek tavanlar herdaim iyi bir seçimdir. Aksi takdirde, koridor dekorasyon aksesuarları mevcut yüzey dar olduğunda, bu süs elemanı görsel olarak bütünü gölgede bırakır.

6. Boş bir koridor

beyaz salon dekorasyonu
Boş bir koridor sade görünümü ile size pozitif enerji verecektir. Beyaz, birçok nedenden dolayı odayı giydirmek için ideal tondur. İlk olarak, netliği artırın. Öte yandan, başka herhangi bir renkle birleşir. Ve bu nedenle evin bütününü oluşturan odaların her biri ile bağlantı kurar. Bu, az ya da çok, tüm odalarda bulunan bir tondur. Ve böylece ortak bir iş parçacığı olarak kullanıldığında, bir görsel süreklilik dekorasyonda olmazsa olmazlardandır.

7. Ahşap bir zemin

koridor-çerçeveli-in-ahşap-zemin
Ahşap, evdeki en temsili malzemelerden biridir. Bu nedenle, koridor zeminini çerçevelemek için kullanılabilir. Ek olarak, koridor ve antre dekorasyonu ahşabın estetiğini yeniden yaratan yeni önerilerin olduğunu unutmayın. Toprak tonu ve beyazın birleşimi, yazının görselinde de görebileceğiniz gibi zarif bir eşleşme oluşturuyor.

8. Güzel bir duvar kağıdı

duvar kağıdı
Duvar kağıdı, duvarları süslemek için kullanılan malzemelerden biridir. Çok çeşitli bitişler sunar. Açık tonlarda bir tasarım, bu kadar rahat bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkan bir geçiş yerinde denge ve uyumu artırıyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu