Kitaplık Ev Kütüphane Mobilyaları

Ana kütüphane hala durum görüntüsünün bir parçasıdır. Evde kitap depolamayı nasıl düzenleyebilirsiniz? Fin markası Bjorkkvist’ten konforlu modüler mobilya koleksiyonunu dikkatinize sunuyoruz.

Bjorkkvist kitaplıklar, raflar ve raflar, ikinci yüzyılda hem Finlandiya’da hem de yurtdışında kitap severler ve iç mimarlar arasında popüler olmuştur. Ev kütüphaneleri için mobilyalar Bjorkqvist, marangozların geleneksel işçiliğini modern teknolojiyle birleştiriyor. Modüler öğeler, hemen hemen her gereksinimi karşılayan kompozisyonlar oluşturmanıza olanak sağlar. Bjorkkvist mobilyaları kitaplığınızla kolayca büyüyebilir!

Fotoğrafta: bölümsel kitaplık Bjorkkvist GR5.

Kütüphaneler için bölmeli mobilyaların tarihçesi

Kütüphaneler için bölmeli mobilyaların tarihi Amerika Birleşik Devletleri’nde başlar. 80’lerde. XIX.Yüzyılda Michigan, Grand Paradise şehrinde bulunan mobilya fabrikasında ilk kez kitaplıklar yapıldı, ayrı bölümlerden işe alındı. Benzersizlikleri, bitmiş bölümlerin yan yana veya üst üste yerleştirilmesiydi. Bu şekilde, hemen hemen her boyutta bir kitaplık monte edilebilir. Her bölüm cam kapılı bir raftı. Ofis mobilyaları üreten Cincinnati’den bir fabrikanın sahibi buluşla ilgilenmeye başladı. Kitaplar için dizgi mobilyaları hızla yüksek talep görmeye başladı. 19. yüzyılın sonundan beri mobilya sadece Amerika’da değil, Avrupa’da da popüler olmuştur. Bu tasarımın büyük başarısı birçok üreticinin ilgisini çekmiştir. Farklı fabrikalar benzer mobilyalar üretmeye başladı. Finlandiya’da 1909’da Amerikan tarzı ofis mobilyaları üretilmeye başlandı, yirminci yüzyılın ortalarına kadar ürünlerin çoğunluğunu oluşturuyordu.

Önemli bir aradan sonra, mobilya üretimine 1991 yılında Fin şirketi Boknas Huonekalut OY tarafından yeniden başlandı. “Bjorkkvist” adı, mobilyaların yapıldığı ağacın adından gelir – huş ağacı.

Resimde: kesit kitaplık Bjorkkvist masif huş ağacından açık renkli. Yüksek ve alçak kitap rafları Bjorkkvist GR22… Cam kapılı kitap raflarının tasarımı, içeriklerini güvenilir bir şekilde tozdan korur. Kapılar yukarı doğru açılır ve rafın içine kolayca sabitlenir.

Şimdi Bjorkkvist mobilyaları, daha önce olduğu gibi çoğu Avrupa ülkesinde satılıyor ve alıcıya en yüksek kaliteyi garanti ediyor.

Bjorkqvist rafları, kolayca monte edilebilir ve değişen ihtiyaçlara uyarlanabilir. Bölümler birbirine kolayca yerleştirilebilir. Raf ünitenizi, şifonyerinizi veya dolabınızı kendi başınıza monte etmeniz çok az zaman alacaktır. Birleştirilmiş raflar güvenilir ve sağlamdır. Çok fazla ağırlığa dayanabilirler – sonuçta kitaplar çok ağırdır.

Her bir mobilya parçası özenle cilalanır, ardından ana renklerden birine boyanır ve iki kat mat vernikle kaplanır. Sonuç, temiz tutması kolay mükemmel bir yüzey kaplamasıdır..

Fotoğraf: home classic library Bjorkkvist koyu renkli katı huş ağacından. Kahve masası Bjorkkvist Art. E-14… Raflar uzun yıllar tasarlanır ve zamanla değerini yitirmez, aksine herhangi bir doğal malzeme gibi ahşap “asil” yaşlanır.

Bjorkqvist:

 • daha fazla işlevsellik için modülerlik;
 • 50’den fazla bölüm türü ve çok sayıda kombinasyonu. Özel siparişle azaltılmış uzunlukta raf imalatı;
 • raflar yüksek kaliteli huş ağacından yapılmıştır;
 • Özel siparişle on beş renk ve üç patine rengi;
 • kapılar yukarı doğru açılır ve rafın içine kolayca sabitlenir;
 • kapılar yıkama için kolayca çıkarılabilir;
 • rafların tasarımı toza karşı güvenilir bir şekilde korur;
 • iç mekanın bütünlüğü veya uzmanlığı için çeşitli mobilya parçaları.

Fotoğrafta: kitaplar için bölmeli vitrin Bjorkkvist GR15 doğal huş renginde. Modüler sistem, kitaplığın boyutunu istek ve ihtiyaçlara göre değiştirmeyi mümkün kılar.

Pratik ve işlevsel

Bjorkqvist bölümleri hazır olarak teslim edilir. İstenilen konfigürasyonu oluşturmak için modüler birimler olarak kullanarak bunları küpler gibi birleştirirsiniz. Tam olarak ihtiyacınız olan şeyi yaratın: koridorda küçük bir vitrin, bir ev çalışma odası veya binlerce ciltlik bir ev kütüphanesi.

Koleksiyonunuzun değerli parçalarını özel aydınlatmalı raflara yerleştirebilir ve güzel bir şekilde sergileyebilirsiniz, duvar bölmeleri onu karlı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. tüm duvar alanı.

Fotoğrafta: raflardan asılı ve alçak zemin rafı, evinizin ve ofisinizin iç mekanını tamamlayacak. Camlı dolaplar kitapları yalnızca tozdan korumakla kalmaz, aynı zamanda cam UV ışınlarını engellediği için kapakların yanmasını da önler.

Fotoğrafta: çekmeceli dolap Bjorkkvist GR4 oturma odası veya koridor için.

Koleksiyonda kitaplıkların yanı sıra masalar, döner raflar, sehpalar, sandalyeler, yemek masaları yer alıyor.

Rulo Raf Bir okuma severin beğenisine olacak, yan sehpa veya sehpa olarak da kullanılabilir. Dört tekerlekle donatılmış olup, odanın içinde kolay ve sorunsuz bir şekilde hareket eder.

Fotoğrafta: oturma odasının ayrı bir odayı işgal etmesine veya yemek odası, mobilya ile birleştirilmesine bakılmaksızın Bjorkquist sağlamlık ve rahatlık verir.

“Ruloo”, iş yeri için şık ve pratik bir çözümdür. Ahşap panjurlarla kapatılan ofis, masaya geleneksel bir ilavedir ve geçmişin mobilya sanatının bir sembolüdür. Tezgahın altında, her iki tarafta iki adet geri çekilebilir panel vardır. Bürosuz masa seçeneği mümkündür.

Fotoğrafta: yöneticinin masası Bjorkkvist Art. E-12 sekiz çekmeceye ve iki açılır panele sahiptir. Eko-deri tezgah.

Modern teknolojiyi geleneksel veya tarihi tarzların iç mekanlarına sığdırmak zordur. Bilgisayar masası ve alçak çalışma ünitesi bu görevde mükemmel bir iş çıkarır. Bjorkqvist tarzını modern çalışma alanı gereksinimleriyle eşleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Köşe modülleri

Köşe modülleri, köşe alanını etkili bir şekilde kullanmak için iki duvar boyunca bölümleri bağlamanıza izin verir. Bu modüller hem iç hem de dış köşeler için sunulmaktadır. Köşe modülleri, bölmelerle aynı yükseklikte (31, 36, 47 ve 12 cm) üretilir ve aynı şekilde istiflenir. 31 ve 36 cm iç köşeler için köşe modülleri, yukarı doğru açılan, raf alanına giren ve orada kilitlenen bir kapıya sahiptir.

Çekmece bölümleri

Geleneksel kapı bölmelerinin yerine (veya bunlara ek olarak) çekmece bölmeleri satın alınabilir.

Üç türdendirler:

 • 12 cm yüksekliğinde (tek çekmeceli). Üç raf birlikte standart 36 cm yüksekliğindeki bölümü değiştirir ve toplam raf yüksekliğini ayrı ayrı 12 cm artırır.
 • 47 cm yüksekliğinde (üç çekmeceli), yani 39 cm derinliğe sahip normal bir bölümün boyutu -47.
 • 12 cm yüksekliğe sahip köşe modüllerindeki çekmeceler, 36 cm yüksekliğindeki bölümler halinde de birleştirilebilir.

Fotoğraf: Bjorkqvist mobilyalarının klasik görünümü, yeni renklerin kullanımıyla dönüştürülür.

Fotoğrafta: Bjorkqvist renk çözümleri.

BeyazYastik Galleri stüdyosunda, koyu kahverengi Bjorkkvist vitrini, çekmeceli kaide, 38.6 cm derinliğinde ahşap cepheli bölüm, 31.3 ve 36.3 cm yüksekliğinde cam bölümler, 12 cm yüksekliğinde ve üstte bir çekmece görebilirsiniz. örtmek.

Fotoğraf: iB Galeri ofisinde Bjorkkvist dizgi rafı.

Fotoğrafta: Bjorkqvist fabrikasının kataloğu ve iB Galeri ofisindeki rafın detayları.

Resimde: Bjorkkvist kapı ünitelerine ek olarak çekmece üniteleri satın alınabilir. Üç tiptedirler: 12 ve 47 cm yüksekliğinde ve ayrıca köşeli.

Fotoğrafta: Bjorkkvist kaide, bir yay ile donatılmış ve içe doğru hafif bir itme ile açılan yerleşik bir çekmeceye sahip olabilir. Çekmecesiz bir kaide seçebilirsiniz.

Ev kütüphanemdeki kitapları nasıl düzenlerim?

Bir kütüphane inşa etmek, evinizde dinlenmek, ders çalışmak ve çalışmak için özel bir yer yaratmak için harika bir fırsattır. Mevcut kitap yayınlarını sistematik hale getirmek için aşağıdaki sınıflandırmayı kullanabilirsiniz:

 • Dizinler, doğrulanmış bilgilerin güvenilir kaynaklarıdır.
 • Profesyonel yayınlar – çeşitli uzmanlık alanları için literatür.
 • Popüler bilim edebiyatı.
 • Kurgu: nesir ve şiir, Rus ve yabancı edebiyat vb.
 • Çocuk kitapları. Çocukla birlikte “büyüyen” ve nesilden nesile yenilenen özel bir kitap kategorisi.
 • Nadir ve antika kitaplar.

Koleksiyonunuzda hangi baskılar geçerli olursa olsun, genel bir uyum ve tutarlılık duygusu vermeye çalışın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu