Dar bir koridoru geniş göstermek için 7 fikir

salon dekorasyonu
Dar bir koridoru geniş göstermek için 7 fikir. Koridor ev için çok önemli bir alandır. Farklı odalara açılan kapıların bulunduğu ortak bir konumdur. Buna rağmen pek çok olasılık sunan dar bir koridorun en iyi dekorasyonu nasıl yapılır? Dekorasyon Düzenlemleri BeyazYastik.Com size bazı fikirler veriyoruz.

1. Derinliği az olan küçük dolap

koridorda küçük-dolaplı alçak dolap
Salon koridorla birleştiğinde, eve gelirken anahtarları bırakmak için gerekli desteği sunan alçak bir dolap ile ev girişini giydirmek mümkündür. Büfenin tasarımı, masa, raf veya şifonyer dar olmalıdır. Bu sayede birkaç metrekarelik bir koridorda çok az santimetre yer kaplar.

2. Boş dekorasyon

beyaz koridor
Duvarlar, herhangi bir odanın gerçek kahramanlarıdır. Sadeliği ile öne çıkan bir koridorda görünürlük seviyesi daha da artıyor. Beyaz bir görünüm, farklı nedenlerle mükemmeldir. İlk olarak, koridor dekorasyon aksesuarları geliştirir evin diğer odalarından gelen ışıkla beslenen bir alanda parlaklık verilebilir.

Öte yandan, süreklilik hissi üreten bir tondur. Herhangi bir dekoratif unsur, hafif bir arka plan üzerinde daha da öne çıkıyor. Duvarları süslemek için baskı, tablo, koridor antre dekorasyonu portmanto, ayna veya fotoğraf seçerseniz çok güzel bir kontrast elde edersiniz.

3. Cam kapılar

uzun ve dar koridor
Koridor, farklı odaları bu çekirdek etrafında birleştiren bir alandır. Her odaya geçişi sağlayan kapılar bir geçiş yerinin dekorasyonunu tamamlar. Seçilen cam tasarım, koridor çerçeve dekorasyon dar bir yüzeye yer açma amacını doğrudan etkiler.

Son moda cam kapılar zamansız bir bitişe sahiptir. Koridor ile diğer odalar arasında bir bağlantı sağladıkları için bir süreklilik duygusu üretirler. Öte yandan, koridor dekorasyonu duvar kağıdı cam pencerelerden doğal ışık girer. Aydınlatma, alanı daha büyük göstermenin yoludur.

4. Geniş bir ayna

aynalı koridor
Ayna çok dekoratif bir parçadır. Dar bir yeri süslemek için idealdir çünkü kendine has özelliklerinden dolayı yansımasıyla büyütür. Onun sayesinde, koridor dekorasyonu ayna gerçekte olduğundan daha büyük görünen bir geçiş yerinin ayrıntılarını algılamak mümkündür.

Boyunca ve tepede birkaç santimetrelik bir ayna, koridor icin dekorasyon fikirleri bir noktadan diğerine gitmek için yol kat eder. Başarı ile çerçeveler ve aynı zamanda yerin güzelliğini arttırır.

5. Açık mavi renk

büyük aynalı koridor
Beyaz çok parlak bir tondur ve bu nedenle salonu bütünsel bir şekilde süslemek için mükemmeldir. Ancak sakinliği ve dinginliği ileten bir evi dekore etmek için gerekli olan başka tonlar da vardır. Doğanın özünü gösteren açık mavi, koridor için dekorasyon önerileri mükemmel bir karşılama evi harika gösterir.

6. Çekici bir odak noktası belirleyin

arka kapılı koridor
Bir odanın vizyonu, algılanma şekline bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Odak noktası belirli bir prizmayı bir yere getirir. Koridorun dekorasyonu da planlamadan başlamalıdır. Estetik düzeyde çok az imkana sahip bir yer gibi görünse de yaratıcılık, koridor dekorasyonu modelleri seçeneklerin önemli olduğunu size gösteriyor. Bir koridorun daha geniş görünmesi için vurguyu nereye koymak istediğinize karar verin.

7. Rafları düzenleme

raflı koridorlar

Küçük bir odada ekstra depolama alanı nasıl elde edilir? Rafları düzenlemek için ipuçları mevcut ölçümlere uygundurlar. Duvarları süslüyorlar ve koridorun yüksekliğinin bir kısmı boyunca ilerliyorlar. Öte yandan, koridor dekorasyonu örnekleri hareketi kolaylaştırmak için odanın alt kısmını temizleyebilirsiniz.

Dar bir koridora yer açmak için başka hangi fikirleri eklemek istersiniz? Planın özelliklerini inceleyin ve koridor dekorasyon ürünleri bir eylem planı tasarlayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu