Bahçeyi dekore etmek için örnekler

Az bakım gerektiren bahçe tavsiyeleri 2023

Kendi bahçelerinin bakımı ve bireysel tasarımı uzun yıllardır artan bir popülariteye sahiptir ve 2023’te de tüm hızıyla devam etmektedir. Bugünkü blog yazımızda size 2023’teki bahçe trendlerini anlatacağız ve size yeni bir başlangıç ​​için yeterli ilhamı sağlayacağız. Yeni bahçe yılı, harekete geçme şevki ve lezzetiyle dolu.

Yenilikçi çiçek tarhları, ev bahçesi için harika dekor fikirleri ve teknik yeniliklerle başlayan Yeni dekor trendler, 2023’teki yeni bahçe trendleri hakkında sizi ayrıntılı olarak bilgilendirecek.

Yenilikçi bahçe trendleri 2021

2023 bahçe trendleri neler? – Bahçe için En İyi 6 Trendimiz

2023 yılı daha yeni başladı, ancak 2023 için bahçe trendleri şimdiden belirlendi. Bahçe sektöründeki en son gelişmeleri sizler için derledik ve bu yıl sizi neler beklediğini gösterdik.

1. Kent Bahçeciliği

Kentsel bahçecilik, şehirdeki küçük alanların akıllı bahçecilik kullanımını ifade eder. Kentsel bahçecilik fikri yüzyıllardır var olmasına rağmen, bu bahçıvan biçimi son yıllarda mutlak bir trend haline geldi ve bu güne kadar devam ediyor. Sokakları güzel çiçekler ve bitkilerle güzelleştirmek veya balkona küçük yükseltilmiş yataklar ve akıllı dikey bahçeler dikmek önemli değil: 2023’te akıllı şehir bahçeleri moda olacak.

2. Yükseltilmiş yataklar

Daha önce de belirtildiği gibi, yükseltilmiş yataklar 2023’teki bahçe trendlerinden biridir. Bunlar sadece bahçede oldukça göz alıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bitki dikerken, can sıkıcı yabani otları temizlerken veya bitki hasat ederken sırt dostu bir çalışma pozisyonu sağlar.

Öneri: Dış mekan dekorasyonu ile bahçeniz bir vaha olacak

Yükseltilmiş yataklar artık sadece klasik dikdörtgen şeklinde değil, aynı zamanda başka birçok şekil ve renkte. Salyangoz formundaki yüksek yataklar özellikle ilgi çekicidir. Yükselen salyangoz şekli, bitkilerin ve özellikle farklı saha ihtiyaçlarına sahip bitkilerin yan yana ekilmesini mümkün kılar. Bu sadece son derece pratik değil, aynı zamanda son derece şık görünüyor.

3. Açık oturma odası

Yerel bahçe, yaz aylarında giderek daha fazla kendi esenlik vahası ve açık hava oturma odası haline geliyor. Rüzgara ve hava koşullarına ayak uyduran ve sofistike tasarımlarıyla büyüleyen şık dış mekan mobilyaları özellikle bu trende uygundur. Birkaç yıl önce, beyaz plastik sandalyeler ve sıkıcı ahşap banklar evin bahçelerini ve teraslarını doldurdu, ancak bu yıl modaya uygun asılı sandalyeler, davetkar salon köşeleri ve uzun yemek masaları ile giderek daha fazla rekabetle karşı karşıyalar. Özellikle gri renk hakimdir.

4. Bahçe aksesuarları

Gri renk de duyurulan bahçe aksesuarları arasında yer alıyor: şık asma saksılardan klasik saksılara ve şemsiyeye kadar. Buna ek olarak, “Shabby Chic” tarzı 2023’te büyük popülerlik kazanıyor ve tamamen trendle uyumlu. Özellikle uyumlu bir görünüm oluşturan parlak pastel renkler ve beyazın farklı tonları bu vintage tarzıyla uyum sağlıyor.

5. Bahçe için açık mutfak

Izgara yapmak her zaman Almanların en sevdiği hobisi olmuştur, bu yüzden hemen hemen her bahçede bir barbekü de vardır. Barbekü ve Barbekü teması gelişmeye devam ediyor ve basit barbekü, bahçeyi bir gurme açık hava tapınağına dönüştüren tam donanımlı açık hava mutfaklarını giderek daha fazla dönüştürüyor. Ek olarak, alana giderek daha fazla teknik yenilik giriyor: örneğin, bir uygulama tarafından kontrol edilebilen termometreler, teknolojinin ve barbekü fanlarının kalbinin daha hızlı atmasını sağlıyor.

6. Akıllı Bahçecilik

Klasik bahçe sektöründe bile teknoloji hızla ilerliyor. Akıllı bahçecilik terimi, uygulama veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve bitkileri sulama veya çim biçme gibi klasik bahçecilikle uğraşan akıllı bahçe aletlerini toplar. Böylece, bazı sulama cihazları zaten hava durumunu izleyebilir ve hava koşullarına bağlı olarak bahçenin sulanmasını bağımsız olarak başlatabilir.

2023’te önümüze çıkan tüm yeni stil ve teknoloji trendlerinin yanı sıra, bazı klasikler de devam eden popülerliğin tadını çıkarıyor. Park yeri veya parti yeri olarak hizmet veren ve bu nedenle herhangi bir bahçe için bir varlığı temsil eden klasik bahçe evine ek olarak, özellikle bahçe ve açık hava saunaları giderek daha fazla hayran buluyor.

Bahçe Trendleri 2023: Açık saunalı bahçenizi bir sağlık cennetine dönüştürün

Özellikle şu anda düşük sıcaklıklarda ve kasvetli havalarda saunaya gitmek kadar güzel bir şey yok: Hele de kendi bahçenizde sadece birkaç adım atıyorsa. Sauna evleri ve bahçe saunalarının seçimi yıldan yıla büyüyor: bu arada tüm şekil, renk ve boyutlarda mevcutlar. Masif ahşaptan yapılmış küçük ve ucuz açık hava saunasından, rustik yuvarlak süpürge saunasından seçkin lüks sauna evine kadar, tüm fiyat aralıklarında da mevcuttur.

Yeni dekor trendler’de bahçeniz için çok çeşitli saunalar bulacaksınız. Çok çeşitli hazır saunalarımıza ek olarak, yeşil huzur vahanız için bireysel açık saunalar da planlıyoruz. Pratik teslimat ve kurulum hizmetimizle hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok: Evinizin bahçesinde kendi saunanıza sahip olma hayalinizi gerçekleştiriyoruz!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu