Kaşıktan nasıl paskalya yumurtası yapılacağını görün

Çikolatayı sevenler de Paskalya’yı severler. İki nedenden dolayı: 1) Tatilde sevdiklerimizden hediyeler almamız yaygındır; 2) bize genellikle paskalya yumurtası verirler.

Kaşıktan nasıl paskalya yumurtası yapılacağını görün
Sadece yılın bu zamanında ortaya çıkan bu şeker, örneğin tematik çizim ürünleriyle çıldıran çocuklar ve ayrıca yetişkinler tarafından seviliyor. Ancak son zamanlarda yeni teknikler ortaya çıkmış ve piyasada bulduğunuz Paskalya yumurtalarının yanı sıra ev yapımı olanlar, özellikle “kaşık” denilenler bir başarı haline gelmiştir.
Geleneksel yumurtanın sadece yarısı kadardır ve farklı tatlarla doludur: brigadeiro, beijinho, çarkıfelek meyvesi, fındık, yer mantarı ve diğerleri.

Bu nedenle bugünkü gönderide size nasıl yapılacağını öğreteceğiz bir kaşıktan kendi paskalya yumurtanı hazırla!

 

 

 

Malzemeler:

– 250 gr paskalya yumurtası şekli
– 150 gr çikolata (seçtiğiniz tür: sütlü, beyaz, acı vb.)
– Çikolata parçacıkları veya parçacıkları

Brigadeiro dolgusu için:
– 6 yemek kaşığı toz çikolata
– 1 kutu yoğunlaştırılmış süt

Hazırlık metodu:

150 gr çikolatayı bir tencerede çift kazan içinde eritin. Yerine gelene kadar karıştırın. Daha sonra silikon formdaki çikolatayı belirtilen işarete kadar yerleştirin ve kalıbın diğer kısmı ile kaplayın. Yumurtlamak için bir yer veya sert bir kabuk oluşana kadar bekleyin. Kırılmaması ve bir kenara bırakılmaması için dikkatlice kalıptan çıkarın.

(Bu durumda) tugayı hazırlayın. Yoğunlaştırılmış süt kutusunu, orta ateşte bir tencereye toz çikolata kaşıklarının yanına koyun. Brigadeiro tavadan çıkana kadar karıştırın, bir kenara koyun ve soğumaya bırakın.

Bu adımlardan sonra, yumurta kabuğunu alın ve soğuk brigadeiro ile doldurun (yumurtayı eritmeyecek şekilde), dolguyu katmanlara ayırın. Dolguyu bir kaşığın arkası ile düzleştirin ve kabuğunu tavadan çıkarın. Servis edileceği kaba koyun, yumurtanın kenarındaki çapakları alın ve serpme ile süsleyin.

Doldurma ve şekerlemenin zevkinize göre seçilerek değişebileceğini hatırlamakta fayda var. Brigadeiro topları, öpücükler, M & Ms’ler, çilekler ve aklınıza gelen diğer her şeye bahis yapın. Yaratıcılığınızı kullanın!

Zaten öğrendiniz mi? Kendinizi ve aile üyelerinizi hazırlamak için Hayırlı Cumadan yararlanın!

Kaşıktan nasıl paskalya yumurtası yapılacağını görün
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu