Ev mobilyalarınız için içerik sigortası: nedir ve neleri kapsar

ev
bir ev Sigortası Evimizi korumak ve olası sorunlara hazırlıklı olmak için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biridir. Çünkü evimizin içinde önemsediğimiz pek çok şey var ve bunlar hasar görürse veya çalınırsa değiştirmemiz bize çok pahalıya mal olur. Manevi değeri kimse tamir edemez, ama en azından bir ev sigortası poliçesi ile, zarar gören her şeyi değiştirmek için maddi olarak destekleneceğimizin garantisini almış olacağız.

Ancak bunun olabilmesi için konut sigortamızın sadece kıtayı değil, içeriği de kapsaması gerekiyor.

Ev sigortasında içeriği sigortalayın

Al ev sigortanızı kiralayın Tüm kapsamınızı gözden geçirmeniz çok önemlidir. Evinizdeki mobilyaları ve her şeyi kapsayan garanti, içerik sigortasına karşılık gelir.

Ancak poliçenin şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız çünkü her şey kapsanmamaktadır. Örneğin, sanat eseri, mücevher veya nakit genellikle özel koşulları vardır ve hatta bağımsız sigorta gerektirirler.

Ayrıca içerikler belirli bir limite kadar sigortalıdır. Yani, içerik 5.000 Euro’ya sigortalıysa ve tüm içeriğin kaybolduğu bir yangın varsa, sigortacı içerik için tazminat olarak yalnızca 5.000 Euro veya kaybolmamış olması durumunda buna karşılık gelen oran ödeyecektir. her şey. .

Öyleyse, içeriği doğru bir şekilde güvence altına almak çok önemlidirüzerine gitmeden (çünkü faydasız, zira sigortacı tazmin etmeye gelince her şeye büyüteçle bakacaktır), ama eksik bırakmadan. İçerikte yer alan sigorta tutarını yükseltmenin poliçenin fiyatını arttırdığı doğru olsa da, söz konusu olduğunda, talep etmeniz gerekirse, doğru yaptığınıza sevineceksiniz.

Mobilya için içerik sigortası hakkında sık sorulan sorular

Ev poliçelerinde mobilya için içerik sigortası genellikle birçok soruyu gündeme getirir. Ardından, en sık olanları yanıtlıyoruz.

İçeriğe neler dahil edilebilir?

Evinizin içinde olan her şey muhafaza altındadır. Mobilyanın yanı sıra ev aletleri, dekorasyon elemanları, elektronik cihazlar, tabaklar, giyim ve tekstil ürünleri, lambalar vb. içerik olarak kabul edilir. Nakit, mücevher ve sanat eserleri söz konusu olduğunda, bu varlıkları ayrı ayrı beyan etmeniz ve hatta belirli bir şekilde korumanız gerekebileceğinden, kapsamınızı gözden geçirmeniz önemlidir.

Kiracı içerik sigortası yaptırabilir mi?

Kiracıların veya kiracıların, diğer teminatların yanı sıra eşyalarını da kapsayan kendi ev sigortalarına sahip olmaları şiddetle tavsiye edilir.

Ev sigortasında içerik nasıl değerlendirilir?

İdeal olarak, sigortalı içeriğin değerini veya değiştirilmesinin maliyetine göre değerlendirmelidir. Mesele şu ki, bir hak talebinde bulunulması durumunda tazminat bir bilirkişi tarafından değerlendirilecektir. Mümkün olan en adil tazminatı almanın bir yolu, mobilya satın alma faturalarını sunmaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu