Evde atmosfer nasıl yaratılır?

Sıcak ve davetkar bir dekorun gerçek sırrının ne olduğunu bilmek ister misiniz? Kişisel dokunuşunuz! Senin hakkında konuşmayan bir ev rahat olamaz.

Açıkçası, temelde bazı zevk ve iç tasarım kurallarına uyulmalıdır. Hangilerini oku.

evde atmosfer nasıl yaratılır

Bir ev öncelikle kendisi için rahattır. Peki, onları teslim aldığımız oturma odasından başlayarak, mobilyaların misafirlerimizi de ağırlaması nasıl sağlanır? Yakında söylenir.

Bu yazıda, önce bir evi karşılamanın genel ipuçlarından bahsedeceğiz ve ardından mükemmel bir sonuç elde etmek için bir dizi püf noktasıyla oturma odasına odaklanacağız.

Bir evi sıcak ve misafirperver yapan nedir?

Bizi her gün karşılayan rahat bir yer değilse, bir ev gerçekten yuva değildir. Boyutu ne olursa olsun, sağlayacak bütçe ne olursa olsun, sığınağımız olabilir.

Evimizi kendimiz için keyifli hale getirmek, içeri davet edilenler için bile misafirperver yapmaktan çok farklı değildir.

Gerçekte, düşündüğünüzden çok daha basittir: Duvarlarda çok fazla olmayan bazı renk unsurları, resimler ve fotoğraflar, burada burada bazı güzel bitkiler, bazı ahşap mobilyalar, yumuşak kilimler ve sıcak battaniyeler, kitaplar ve biblolar– püf noktaları …

Dama büfeler ve dolaplar

Modern bir evi ısıtmak için kaçınılması gereken 3 hata

Modern mobilyalarla karşılaşma riskimiz, evin soğuk, kişiliksiz olmasıdır, özellikle evi tek başımıza döşediğimizde, iç tasarımı bilen birinin yardımı olmadan.

Önemli olan, aşağıda listeleyeceğimiz hatalarla karşılaşmamaktır:

1. Yalnızca soğuk renklerde döşeyin

Örneğin, en popüler olan gri. Gri zarif bir renktir ve evinizi dekore etmek için harika bir temel oluşturur. Bununla birlikte, gri daha canlı desenlerle yeterince tezat oluşturmazsa, ortam soğur ve çok kişisel olmaz. Gri ile kaçınılmaz kombinasyon, yerleştirildiği tüm mekanlara sıcaklık verme özelliği taşıyan ahşap mobilyadır.

2. Kötü alan organizasyonu

Tasarım mobilya elemanlarını alıp oraya buraya rastgele yerleştirmek yeterli değildir. Bir projeniz olmalı, odayı birlikte işlevsel ve keyifli hale getirmenin en iyi yolunu çalışmalısınız.

3. Ortamı kişiselleştirmeyin

Orada yaşayanlar hakkında çok az şey söyleyen bir ev, sadece ziyarete gelenler için bile her zaman soğuk ve rahatsız olma eğilimindedir.

Çok yaratıcı olmayanlar ve eve güçlü bir izlenim vermekte zorlananlar için yararlı bir numara, yayılmaları nedeniyle herkes tarafından kolayca tanınabilen ikonik tasarım nesneleri sağlamaktır. Aslında, daha önce görülen unsurları tanıyan bir göz, kendini evinde hissetme eğilimindedir.

sıcak ve misafirperver bir konaklama nasıl yapılır

Sıcak ve davetkar bir oturma odası nasıl döşenir

Oturma odası evin atan kalbidir. Dinlenmek için kullanılan yer ve misafir kabul ettiğimiz odadır. Bu nedenle rahat olması özellikle önemlidir.

Keyifli ve misafirperver bir konaklamanın püf noktaları nelerdir? Rahatına bak.

1. Ortamı ısıtın

Rahat bir ortam asla soğuk değildir (en azından kış değil). Odayı radyatörlerden başka ne ısıtır? Her şeyden önce güzel bir yumuşak ekose.

Herkesin hayali güzel bir duvar şöminesi, ancak sadece birkaçında var. Diğer herkes için, ısıtmaya ek olarak doğru atmosferi yaratan bir biyoetanol şöminenin üzerine kolayca katlanabilir.

2. Yumuşak ışıklar

Doğru atmosferi yaratmak için mükemmel aydınlatmaya ihtiyacınız var. Yemek yerken veya masa oyununun önünde eğlenirken yoğun, kanepede dinlenirseniz veya TV’de bir film izlerseniz yumuşaktır.

3. Yumuşak kilimler, battaniyeler ve yastıklar

Tekstil, bir çevreyi hoş kılmak için temel bir unsurdur. Perdeler, koltuk döşemeleri, minderler, halılar… ortama kişilik ve renk katar.

Bu nedenle, her bir öğenin örüntülerinin diğerleriyle uyumlu olması için dikkatlice seçilmeleri gerekir.

4. Parfümler ve kokulu mumlar

Kokular, bir evin algısını tamamen değiştirebilir. Nefis bir parfümün nüfuz ettiği bir ortama girerken, göze de genişleyen bir hoşluk hissiyle olumlu bir şekilde gıdıklanırız.

5. Duvarlar: resimler ve fotoğraflar

Çevreye sıcaklık vermek, duvarları resim ve baskılarla düzgün bir şekilde dekore etmekten daha iyi bir şey yoktur. Tarzınızı zevkinize göre seçersiniz: manzaralar, soyut çizimler, renkli baskılar veya olumlu düşünen yazılar …

Çevreyi hoş kılan stil değil, her birimizin tutarlılığı ve kişisel ilham kaynağıdır.

6. Tercih edilen malzeme: ahşap

Ahşap, en çok sıcaklık hissi veren malzemedir. Çünkü ahşap bir gelenektir ve bizi her zaman evimizde hissettirir.

7. Yeşil başparmak

Çiçekler neşe ve iyi bir ruh hali verirse bitkilerin rahatlatıcı ve yenileyici bir gücü vardır. Evde biraz yeşil eksik olamaz!

8. Canlı bir dokunuş

Oturma odasına bazı vintage öğeler eklemek, ortama çok kişisel bir dokunuş vermek anlamına gelir. Antika mobilyaların unsurları aslında bir hikaye anlatıyor.

bir oturma odasını rahat hale getirmenin püf noktaları

Küçük bir oturma odası rahat olabilir mi?

Küçük asla kötü döşenmiş ile eşanlamlı değildir. Aksine, küçük bir yaşam alanı, büyük bir yaşam alanı kadar misafirperver olabilir.

Küçük bir oturma odasını rahat yapmanın sırrı, onu mobilya parçalarıyla aşırı yüklememektir. Bu yüzden birkaç parça mobilya seçin, ancak bunlar şık ve rahattır.

Küçük bir oturma odasında her şey için yer vardır: bitkiler, resimler, puflar, halılar, rahat bir kanepe … sadece miktar olarak ve daha küçük boyutta.

oturma odası takımı

Aşağıdaki numaralardan hangilerini oturma odanıza yerleştirmeye karar verdiniz? Yorumlarda bize anlatın.

evde atmosfer nasıl yaratılır konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu