Yeni evinize taşınmadan önce yapmanız gerekenler

Yeni evinizi satın aldığınız için tebrikler! Muhtemelen taşınmak için can atıyorsunuz, ancak bunu yapmadan önce, yeni evinize taşınmadan önce yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunları, sizden, ailenizden ve tüm ailenizden önce yapmak çok daha kolay olacak. Taşıyıcıları aramadan önce yapmanız gereken en iyi şeylerden birkaçına göz atalım.

yeni eve taşınma

Yeni evinize taşınmadan önce yapmanız gereken 6 şey

1. Fırlat ve yok et

İnsanlar taşındıklarında, artık istemedikleri şeyleri arkalarında bırakırlar ve bu nedenle kaldırma yüklerine ekleme çabasına girmek istemezler. Önceki sahipler taşındıktan sonra ve siz taşınmadan önce yeni evinizi ziyaret edin ve geride kalan her şeyi gözden geçirmek için biraz zaman ayırın. Muhtemelen çoğunu atmak isteyeceksiniz, ancak saksı bitkileri gibi saklamak istediğiniz bir veya iki şey bulabilirsiniz.

Yeni evinizi binanın temellerine indirdikten sonra, şimdi bir imha egzersizi yapmanın zamanı geldi. Yeni evinizin tüm kuytu köşelerinin, çatlaklarının ve yarıklarının gölgelerinde gizlenmek her türden haşereden. Yeni evinize henüz kimse taşınmadığında pestisit uygulamak en iyisidir. Uzman böcek öldürücüleri arayabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Yeni evinizi istenmeyen misafirlerden kurtarmanıza yardımcı olabilecek çeşitli sisleyiciler (“böcek bombaları” olarak da bilinir) ve diğer ürünler mevcuttur.

2. Fırçalayın ve temizleyin

Evinizi son derece kapsamlı bir ovma ve temizleme işlemi için elde edeceğiniz en iyi fırsat, taşınmadan öncedir. O yüzden o eldivenleri giyin, baharmış gibi davranın ve hayatınız buna bağlıymış gibi fırçalayın! Mobilya, ev aletleri ve dekor olmadan, temizlik gerektiren ulaşılması zor yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Halı şampuanlama, mobilya ve perdeleri manuel olarak hareket ettirmek zorunda kalmadan kesinlikle daha kolaydır.

Tüm duvarlarda şeker sabunu kullanmayı unutmayın. Şeker sabunu, tüm boyalı yüzeyler de dahil olmak üzere genel amaçlı temizlik için nazik ama güçlü bir alkali temizleyicidir. Kirli duvar yüzeylerinin zamanla ne kadar kirlendiğine şaşıracaksınız. Duvarlarınızı boyamayı planlasanız da yapmasanız da bunu yapın.

3. Düzeltin ve değiştirin

Taşınmadan önce, bir şeyleri düzeltmek ve değiştirmek için harika bir zaman. Yeni evinizin duvarlarını boyamayı düşünüyorsanız, herhangi bir kat uygulamadan önce çatlakları düzeltmek için elinizden geleni yapın. Çatlak dolgusu ile çatlakların üzerinden geçmek için kendinize biraz zaman verin, boyamadan önce alanı kurutun ve zımparalayın.

Yeni evinizin belirli bölümlerinde döşemeyi değiştirmeyi planlıyorsanız, şimdi yapın. Aynısı kırık camlar, tavanlar ve ışık anahtarları için de geçerlidir.

4. Boya ve vernik

Boya dumanı bunaltıcı olabilir, o halde neden yeni evinizi taşınmadan önce boyamayı düşünmüyorsunuz? Böylece siz taşınana kadar duvarlarınız yeni parlak görünecek, boya kuruyacak ve ağır koku gitmiş olacak. Ayrıca herhangi bir engel olmadan boyamak çok daha kolaydır.

Yeni evinizin duvarlarına ek olarak, pencere pervazlarını ve tavanları da boyama fırsatını değerlendirmelisiniz. Yeni evinizde ahşap kapılar veya pencere çerçeveleri varsa, taşınmadan önce onlara bir veya iki kat yeni vernik vermek de en iyisidir. İdeal olarak, taşınmadan önce her şey kuru olmalıdır.

5. Açın ve kontrol edin

Hiçbir ışık veya prizin çalışmadığını anlamak için yeni evinize taşınmak istemezsiniz. Yanan ampulleri değiştirmeniz gerekebileceğinden, taşınmadan önce tüm ışıkları açın. Çalıştıklarından ve kullanımlarının güvenli olduğundan emin olmak için tüm fiş noktalarını kontrol etmek de önemlidir. Lütfen yeni evinizi yakmayın!

6. Anahtarları değiştirin

Artık yeni eviniz tamamen yeni göründüğüne göre, eski sahipler geri taşınmak isteyebilir! Pek değil, ancak yeni evinizdeki tüm anahtarları değiştirmek ve evinizdeki tüm üyeler için gerektiği gibi kopyalar yapmak her zaman en güvenlisidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu