Ev odasının görünümünü değiştirmek için fikirler

Ev odasının görünümünü değiştirmek için fikirler. Ekonomi hakkında konuşmak her zaman önemlidir. Bu gezegende parasını ödemek istemeyen kimse yok, değil mi? Ve “daha azıyla daha fazlasını” yapabildiğimizde ne harika bir şey.

ev odasının görünümünü değiştirmek için fikirler
Bu, örneğin, ucuz bir dekorasyon veya yeniden dekore etmeyi içerir. Bu metinde, düşük bütçeli bir oturma odasının görünüşünün nasıl değiştirileceğine dair ipuçları vereceğiz. Ödeme.

1 – Zemin ve duvarlar

Evinizin oturma odanızın görünümünü değiştirmenin ilk aşamasındayız. Öncelikle kalmasını istediğiniz veya mevcut dekorasyondan ayrılmak istediğiniz her şeyi değerlendirin. Mümkün olan her şeyi bağışlamaya veya geri dönüştürmeye çalışın.

Ek olarak, farklı seçici koleksiyon kategorilerine ayırarak geri kalanını atın. Ardından, reform sonrası dekorasyona dönecek eşyaları geçici olarak evin başka bir noktasına götürerek odayı boşaltın.

Herhangi bir odanın görünümünü tamamen değiştirmek için tek başına temizlik yeterli olacağından, tüm odayı temizleyerek başlayın.

Odanızdaki zemin kötü durumdaysa, alternatifleriniz var. Birincisi, evin döşeme yapısını herhangi bir kırılma veya aşırı yükleme gerektirmeyecek ahşap laminat zemin ile kaplamayı düşünmektir.

Ancak hasarlı alan küçükse, basit bir halı gizlenmeye, dekorasyonu iyileştirmeye ve ortam düzeninin farklı noktalarını sınırlandırmaya yardımcı olabilir.

ahşap laminat parke ile oturma odası
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Duvarlara gelince, beyaz boya ile bir resim zaten yardımcı olmalı. Bu rengin, diğer açık ve nötr renklerin yanı sıra, mürekkep kartonlarında her zaman daha ucuz olduğu ve ayrıca bakım yapmanın daha kolay olduğu unutulmamalıdır.

Bunun yanı sıra, bu gibi renkler, klasik ve modern kompozisyonlar için mükemmel bir arka plan olan herhangi bir dekorasyon stiliyle birleştirmenin yanı sıra, ortamların her zaman daha açık görünmesini sağlayarak ışık tasarrufu sağlamaya yardımcı olur.

beyaz duvarlı yemek odası çok yönlüdür
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

2 – Işık oyunları

Herhangi bir dekorasyon teklifinde aydınlatma en önemli konulardan biridir. Bu sadece bir evin işleyişi için gerekli bir şey değil, aynı zamanda ortamların kişiselleştirilmesine de çok katkıda bulunmalıdır.

Işık huzmelerinin farklı yüzeylere verdiği etki, mevcut boşlukları çok basit ve patates benzeri bir şekilde doldurmalı, aynı zamanda gereksiz ve faydasız süslemelerle bir ekonomiyi temsil etmelidir.

Oturma odası gibi sosyal ve çok işlevli bir ortamda ideal olan, dağınık ışık noktaları ve ayrıca odak noktaları ve daha doğrudan ışıkla çeşitli bir aydınlatma sistemine sahip olmaktır.

Odanın dekorasyonunu daha çekici hale getirmek için TV panelinin etrafına bir taslak oluşturabilirsiniz. Ve bunun için bir LED ışık hortumu kullanmak yerine, ahşabın arkasına, aynı etkiyi verecek, ancak daha uygun maliyetli olacak geniş bir Noel lambaları dizisi – flaşsız – koyabiliriz.

rafları vurgulamak için led bantlı tv paneli
Fotoğraf: SP Stüdyo

Odanın geri kalanında tavan, duvar, masa ve zemin aydınlatmasına da sahip olabiliriz. Bu parçaların birçoğu mağazalarda biraz daha pahalı ve bunun nedeni genellikle malzeme veya tasarımlarından kaynaklanıyor.

Ve onu daha da ucuzlatmak için alternatiflerimiz var. Örneğin yemek masası üzerine oturan tavan lambasının lamba sapları hafif teller ve basit prizlerle daha endüstriyel bir görünüme kavuşturulabilir.

Artık kumaş abajurların kubbelerini değiştirmek için internette çok farklı ve yaratıcı fikirler bulabiliriz.

Yine bu endüstriyel ayak izinde, metal telden kubbeli lambalar oldukça modaya uygun ve yeniden kullanılan ahşaptan sahte bir telle değiştirilebiliyor ve mat sprey boya ile boyanabiliyor. Ve hala eski mutfak eşyaları gibi diğer yeniden kullanılan malzemelerden yapılmış kubbeler.

tel kubbeli armatür evde yapılabilir
Fotoğraf: CASAon CASAon

3 – Mobilya

Bazen bir dekorasyon veya tadilat hazırlarken çok sayıda yeni mobilya satın almak gerekir. Ve bu, bütçede en ağır olan kısımdır.

Paranızı, evin işleyişinde gerçekten fark yaratacak parçalara öncelik verin. Oturma odası için kanepeyi kaçıramazsınız. Ancak diğer her şey daha ucuz ürünlerle değiştirilebilir. Örneğin:

  • Beyaz kaplamalı mobilyalar her zaman daha ekonomiktir.
  • Aynı üretici tarafından birlikte satışa sunulan parçalar da.
  • Para biriktirmeniz için başka bir çözüm, yeniden boyanabilen eski parçaları çıkarmak olabilir.
yemek odası dekorunda antika çini dolabı
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Ve son olarak, yeniden kullanılan malzemelerle yapılan o inanılmaz parçalardan bahsetmeyi başaramayız. Örneğin paletler, yıkım ahşabı, yapı taşları ve daha fazlası. Bu metne getirdiğimiz örneklerden ilham alın.

yeniden kullanılan paletlerden yapılmış tv paneli
Fotoğraf: Board Yatak Fotoğrafı

4 – Süsler ve aksesuarlar

O zaman para biriktirmeye de çalışabiliriz.

Yeni başlayanlar için, bitkili vazolar, oda dekorunu ucuz bir şekilde zenginleştirmek için her zaman harika bir fikirdir. Veya orta parçalar için düzenlemeler oluşturabiliriz. Daha fazla seçenek var: doğada bulunan kuru dallar, doğal taşlar, kabuklar ve diğer elementler.

kumaş önbellekli bitki saksıları
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Posterler, boş duvarların yanı sıra geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış fotoğraf duvar resimleri ve resim çerçevelerini doldurmak için mükemmeldir. Rafların nişleri zaten sahip olduğunuz değerli kitapların kopyaları ile doldurulabilir.

Renkli battaniyeler ve yastıklarla kişiselleştirilmiş kanepeler ve diğer aksanlar. Ve masa tablaları ve hatta kumaş veya yapıştırıcı parçaları ile özelleştirilmiş dekoratif kutular.

Bunlar bizim ipuçlarımız, ancak yaratıcılık ve zevkle daha fazlasını da yapabilirsiniz! Hadi, işe koyulun!

ev odasının görünümünü değiştirmek için fikirler
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu