Organik Yatak ve Yastıklarla Sağlığınızı Koruyun

Hayatının çoğunu yatağında geçiriyorsun ama güvenli mi? Öyle umursunuz, ama gerçek şu ki, geleneksel olarak üretilmiş pamuk çarşaflarınız ve battaniyeleriniz ve sentetik hafızalı köpük yastıklarınız, sağlığınızı riske atabilecek zehirli kimyasalları yatak odanıza atıyor.

Organik Yatak ve Yastıklarla Sağlığınızı Koruyun.  Başlıkta panoramik resimli rahat, temiz yatak odası iç mekanı

Açıklayamadığınız alerjiniz, astımınız veya sağlık semptomlarınız varsa, geleneksel yatak takımınızı ve yastıkları organik ile değiştirmek büyük bir fark yaratabilir. Organik yatak takımları ve yastıklar doğal lateks, organik pamuk ve organik yün ile yapılır. Bu malzemeler doğal olarak kimyasal madde içermez, çok az veya hiç böcek ilacı olmadan üretilir ve sürdürülebilir kaynaklardan elde edilir.

Konvansiyonel Yatak Zehirlidir

Hala geleneksel nevresim kullanıyorsanız, her gece zehirli kimyasallarla dolu bir güveçte uyuyacaksınız. Geleneksel, sentetik poliüretan köpük ve sentetik lateks ile yapılan yastıkların, solunum semptomları, astım nöbetleri, nörolojik problemler, görme bozukluğu, bilişsel bozukluk dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıklarla bağlantılı olan uçucu organik bileşikleri (VoC’ler) serbest bıraktığı bulunmuştur. kanser.

Geleneksel olarak üretilen çarşaflarınızdaki ve yastık kılıflarınızdaki pamuk, ağır dozlarda böcek ilacı kullanılarak yetiştirilir – bir tişörtün içindeki pamuk kadar sadece 9 ons pamuk, büyümek için 17 çay kaşığı böcek ilacı gerektirir. Bu pestisitler, yaprak dökücüler, herbisitler ve böcek öldürücüler, hasat edildikten sonra pamuk liflerinde kalır ve sonunda yatağınıza girerler. Organik pamuk çarşaflar ve yastıklar, yüksek kimyasal içerikli sentetik çarşaflara göre çok daha nefes alabilir ve uykunuz sırasında nefes almanızı veya vücudunuzun en büyük organı olan cildinizi emmeniz için herhangi bir kimyasal içermezler.

Organik Yatak ve Yastıklara Geçin

Çarşaflarınız ve yastıklarınız ne kadar kötü olursa olsun, geleneksel olarak üretilen yatağınızın daha kötü olduğundan emin olabilirsiniz. Şilteler, küçük bir yastık veya bir takım çarşaflardan çok daha fazla poliüretan, sentetik lateks ve böcek ilacı ile ıslatılmış pamuk içerir. Ancak yeni bir yatak bir yatırımdır ve sizi zehirleyebileceğini öğrendiğiniz için mutlaka sizinkini değiştiremezsiniz.

Normal yastığınızı organik bir yastıkla ve çarşaflarınızı organik çarşaflarla değiştirerek en azından uyumak zorunda olduğunuz kimyasalları azaltabilirsiniz. Pamuk mahsulleri çok fazla böcek ilacı gerektirdiğinden ve dünyadaki böcek ilacı kullanımının büyük bir bölümünü oluşturduğundan, geleneksel olarak yetiştirilen pamuk miktarını azaltmak için yapabileceğimiz her şey bir fayda sağlayacaktır.

Organik pamuk çarşaflar, çok fazla kimyasal içermedikleri için normal çarşaflara göre daha nefes alabilirdir. Siz veya ailenizden biri hassas bir cilde sahipseniz, organik pamuk çarşafların cildi yatıştırmaya yardımcı olduğunu ve hatta cildinizin gün boyunca daha taze ve nemli görünmesine yardımcı olabileceğini göreceksiniz. Bunun nedeni, geceleri kendinizi çarşafınıza sardığınızda cildinizin her yerine kimyasallar sürmeyeceğinizdir.

Organik yastıklar, özellikle heyecan verici yeni bir konfor dünyasının kapısını açabilir. Hafızalı köpük yastığından hoşlanıyorsanız, ancak saldıkları toksik kimyasallarla satılmıyorsanız (ve gerçekten, kim olabilir?), Doğal bir lateks yastığı denemelisiniz. Doğal lateks köpük, çok çeşitli sertlik çeşitlerinde mevcuttur. Toz akarlarına karşı doğal olarak dayanıklıdır, bu nedenle toz akarlarının dışkılarında salgıladığı insan alerjenleri Der P1 ve Der P5’i biriktirme olasılığı daha düşüktür. Aynı zamanda antibakteriyel ve antifungaldir ve bazı lateks köpüklerdeki hafif kauçuk kokusu dışında neredeyse kokusuzdur.

Organik Yatak ve Yastıklarla Sağlığınızı Koruyun.  Platform yatak ve tahta kaplama ile güzel çatı katı yatak odası

Yine de lateks tek seçeneğiniz değil. Yumuşak, tüylü bir yastığı seviyorsanız, ancak biraz kuşları ayırmak istiyorsanız, kapok yastıklar iyi bir çözümdür. İpek pamuk olarak da adlandırılan Kapok, doğal olarak neme ve toz akarına dayanıklı yumuşak, kabarık bir elyaftır. Yan yatıyorsanız ve başınız için desteğe ihtiyacınız varsa, karabuğday yastığı seçin. Ve nem emici, sıcaklığı düzenleyen bir yastığa ihtiyacınız varsa, yazın sizi serin, kışın sıcak tutan ve cildinizden nemi emen doğal yeteneği için yünü seçin. Yün, doğal olarak alev geciktiricidir ve toz akarlarına karşı dayanıklıdır.

Organik bir yatak alamayabilirsiniz, ancak sadece geleneksel yatak takımlarınızı ve yastıkları organik olanlarla değiştirmek kimyasal gazla boşaltma ile ilgili sağlık şikayetlerini yatıştırabilir ve yatağınızı daha güvenli, daha rahat bir yer haline getirebilir. Buna değer.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu