Beyaz ve Ahşap Oturma Odası Dekoru

Bunlar iç dekorasyonun temel klasiklerinden ikisi: beyaz renk ve ahşabın tonu. Evinizin oturma odasını yenilemeyi düşünüyorsanız, dekoratif tarzınız ne olursa olsun bu kombinasyonu seçmek kesin bir isabettir.

oturma odası-ahşap dekore edilmiş

Beyaz ve ahşap neden mükemmel bir uyum oluşturur?

Beyaz ve ahşabın birleşimi, birçok nedenden ötürü ömür boyu süreceğini bildiğiniz bir birlikteliğe yol açar:

  • Birincisi, bunları birleştirme seçenekleri sonsuzdur.
  • İkincisi, nötr renkler oldukları için onlardan sıkılmayacaksınız.
  • Üçüncü olarak da çok yönlülükleri sizi kendilerine aşık edecek.

İster duvarlarda ve tavanlarda ister mobilyalarda olsun, beyazın varlığı, diğer renkler ve dokularla vurgulanmayı bekleyen bir tuval gibidir. Ancak aynı zamanda, daha aseptik bir tondur, hatta kişiliksizliğin tarafına bile geçebilir. Bu nedenle kontrpuan, bulunduğu her yere zarafet, sıcaklık ve kişilik getiren bir malzeme olan ahşap tarafından sağlanmaktadır.

Ahşap oturma odası düzenlemesi nasıl yapılır?

Beyazın saflığı ahşabın kızarmış tonuyla kırıldığında, daha az düz ve daha otantik bir dekorasyon elde edilir.

Tavsiye: Ahşap mobilya boyamak için ipuçları

En popüler olanlardan biri de beyaz ve ahşaptan yapılmış bu oturma odası mobilyası. Daha önce bahsettiğimiz o güzel kontrastı elde etmek için bazı alanlarda mat beyaz lake doğal ahşap kaplamadan yapılmıştır. Fotoğrafta daha az görünür olmasına rağmen beyaz ve ahşap oturma odası masası da bu kombinasyonla oynayarak çok hoş, sıcak ve aydınlık bir alan elde ediyor.

Ahşap Yuvarlak Masa
Ahşap Yuvarlak Masa

Hem fotoğraftaki gibi oturma odasına hem de yemek odasına yerleştirmek için mükemmel olan bu dolap hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir oturma-yemek odanız varsa ve bu alanda beyaz ve ahşap kombinasyonunu korumak istiyorsanız, bu mobilya parçası bunu başarmak için mükemmeldir.

Beyaz lake ahşap yapıyı, ahşabın orijinal tonundaki çekmece önleriyle birleştiriyor; bu da sadece mobilyanın monotonluğunu kırmakla kalmıyor, aynı zamanda ona ekstra bir stil dokunuşu katıyor.

Oturma odanızı yenilemeyi düşünüyorsanız, beyaz ve ahşabı tercih edin! Modaya uygun tonların kombinasyonu, beğendiğiniz dekoratif tarz ne olursa olsun evinizi zarif ve çekici bir şekilde dekore etmenizi sağlayacak modern oturma odası mobilyaları.

Beyaz ve ahşap bir oturma odası için bazı dekorasyon önerileri:

  1. Beyaz duvar kaplamaları veya boyaları kullanarak odanızın temel görünümünü oluşturun.
  2. Ahşap dokuya sahip mobilyalar kullanarak odanızda doğal bir hava oluşturun. Örneğin, ahşap yüksek masa ve sandalyeler, ahşap yatak çerçevesi veya ahşap sehpa kullanabilirsiniz.
  3. Doğal malzemelerden yapılmış aksesuarlar kullanarak odanızı süsleyin. Örneğin, bambu perdeler, yün yastıklar veya el yapımı ahşap aksesuarlar kullanabilirsiniz.
  4. Yeşil bitkiler kullanarak odanızda havadar bir ortam yaratın. Örneğin, bir ficus, palmiye veya filiz ağacı kullanabilirsiniz.
  5. Beyaz ve ahşap tonlarını açık ve aydınlık renklerle birleştirin. Örneğin, beyaz ve ahşap mobilyalarınızı turkuaz, limon yeşili veya pastel mavi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Umuyorum bu öneriler yardımcı olmuştur!

Bizi Takip Edin! BeyazYastik.Com size ahşap ve beyazın oluşturduğu bu güzel çiftin başrolde olduğu dekorasyonu tamamlamak için daha fazla püf noktası anlatacak.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu