Proje: bir metropol apartman dairesinde olmanın kolaylığı

Bir yer: 118 m2 alana sahip daire2.
Müşteriler: ince sanatsal zevke sahip olgun evli bir çift.
İç mekan konsepti: ruhun dinlendiği bir yer.

Bu dairenin projesinde, tasarımcılar iç mekanı sahiplerin karakteriyle eşleştirmeye odaklandılar. Sanata olan aşk, klasiklere saygılı tutum ve yaşam koşullarının kolay algılanması – eşlerin bu karakter özellikleri uzaya yansır. Sonuç, modern, hafif, göze çarpmayan, ancak aynı zamanda sahiplerin dünya görüşü ile uyumlu, etkileyici bir tarzdır. Kendin için gör!

Fotoğrafta: dairenin planı.

Neler Okuyacaksınız? →

Mutfak, oturma odası

Oturma odası ve mutfak-yemek odası tek bir aydınlık alan oluşturur. Dekorasyona sıcak bir yelpazedeki doğal malzemeler hakimdir.

Oturma odası ve koridordaki vurgulu ahşap kaplama paneller, iç mekanın “doğal” çizgisini uyumlu bir şekilde tamamlıyor.

Rahat bir yaşam için gerekli olan tüm büyük ve hacimli nesneler nişlerde bulunur ve bu nedenle görsel olarak öne çıkmaz.

Kabine

Ofis, sadece bir çalışma alanı olarak değil, aynı zamanda size en yakın çevrenizde iletişim için bir yer olarak tasarlandı. İngiliz tarzı unsurları ile daha saygın bir ortamda tesisin geri kalanından farklıdır. Ekose kafeste döşemeli sandalyeler, sahte şömine ve sahipleri ile birlikte özenle seçilmiş aksesuarlar havayı belirliyor.

Yatak odası

Yatak odasının bej tonlarındaki ölçülü iç mekanı, karmaşık tonların detaylarıyla canlanıyor: dumanlı gri koltuk, mürdüm perdeler, masalar ve nane rengi yastıklar. Yumuşak dokular keskin köşelerin olmadığını vurgular.

Banyo

Aydınlık ve ferah banyo, yatak odasının bir uzantısı gibi görünüyor. Burası sadece yıkanıp duş alabileceğiniz bir yer değil, aynı zamanda dingin bir rahatlama yeri. Rahat bir hasır sandalye, zemin vazo ve perdeli pencereler banyoyu yaşam alanına yaklaştırır.

Fotoğraf: banyo içi.

Misafir banyosu

Misafir banyosu daha net bir şekilde dekore edilmiştir: minimum detay, “taş gibi” porselen taş eşyalarla sıkı bir kaplama ve beyaz profilli entegre bir duş kabini.

Fotoğrafta: misafir banyosu.

 

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir