Eski Evin Dekorunu Modernleştirmek için Pratik İpuçları

Eski evinizi modern bir atmosfere kavuşturmak için renk paletini güncelleyin, minimalist mobilyalar ekleyin ve aydınlatmayı modern tasarımlarla yenileyin. Dokular ve dekoratif detaylarla odak noktaları belirleyerek eski eve çağdaş bir dokunuş ekleyin.

açık renkli-yastıklı-kanepe

Eski bir evin dekoru zamanın geçmesi nedeniyle eskimiş olabilir. Ayrıca, bazı mobilyalarda daha fazla aşınma ve yıpranma veya modası geçmiş pencereler gibi bazı kusurların görülmesi de yaygındır. Eski bir evin dekorasyonunu herhangi bir çalışma yapmadan nasıl modernize edebiliriz? BeyazYastik.Com’da size çeşitli fikirler veriyoruz.

1. Yeni perdeler: pencereleri güzelleştirmenin anahtarı

pencerede beyaz perdeler

Farklı odalardaki doğal ışığın önemli bir değer olduğuna şüphe yok. Ortamın dekorasyonu ve estetiği üzerindeki etkisinin ötesinde, duygusal refahı da artırır. Ancak, bahsettiğimiz gibi uzun ömürlü bir mülkün pencerelerinin daha yaşlı görünmesi olağandır.

Bu nedenle düz tonlarda, iki tonlu formatta veya güzel baskılara sahip pencereler yeni bir bakış açısı kazandırır. Böylece herhangi bir iş yapmadan evi modernleştirirler. Ayrıca Eski Eşyaları Yeniden Kullanarak Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? konusuna bakmanızı tavsiye ederiz.

2. Dikkate alınması gereken diğer tekstil ürünleri: kanepe, koltuk ve minder kılıfları

sandalyeli-minderli-masa

Evin iç peyzajına entegre edilen kumaşlar, dokular ve kumaşlar, çevrenin tamamen yenilenmiş bir görüntüsünü çizer. Bu nedenle tekstiller, oturma odası ve yatak odasının görünümünü güncellemek için çok kullanışlıdır.

Farklı ev giyim kataloglarından fikir edinebilir ve ilham alabilirsiniz. Koltuk örtüleri, koltuklar ve minderler, düşük bütçeyle değişiklik yapmak için mükemmel bir çözüm olarak sunulmaktadır.

3. Diğer kusurları gizlemeye yarayan güzel detaylar

pembe çiçekler

Bir yenileme ya da önemli bir çalışma, bir yerin imajını önemli ölçüde değiştirir. Ancak bakış açısına göre çevrenin algılanışı da değişir. Kuşkusuz eski bir evin dekorasyonunda küçük detaylar vardır. kusurlar bunlar ilk bakışta pek hoş durmaz. Bu nedenle farklı bir bakış açısına dikkat çekmek önemlidir.

Örneğin, tüm dikkati toplayacak başka bir odak noktası eklemeniz tavsiye edilir: çekici bir kompozisyonu yansıtan bir ayna, masanın üzerinde bir buket çiçek, trend belirleyen bir zemin lambası, geçmişi olan bir mobilya parçası…

Öte yandan, şu anda güzelliğin Kusurluluğun ifadesi dekorasyonda yeni bir boyuta ulaşıyor. Yani, geçmişin yansımasını gösteren bazı ayrıntıları bilinçli olarak vurgulayabilir ve görünürlüğünü artırabilirsiniz. Bu kusurluluk, mülkün geçmişiyle uyum içindedir.

4. Şu anda trend olan aksesuarlar ve aksesuarlar

beyaz-renkli-dekoratif-merdiven

Bahsettiğimiz gibi eskinin büyüsü çağdaş dekorasyonda da fazlasıyla mevcut. Dolayısıyla yeni ve eskinin estetik düzeyde birbirini beslediği bir mekânda modern parçaların geçmişten gelen diğer detaylarla bir arada kullanılması yaratıcılığı ve olasılıkları artırıyor.

Peki, trendleri belirleyen aksesuarlar ve aksesuarlar var. Örneğin battaniyeyi kanepeye asmak için (ya da farklı bir amaç için) kullanabileceğiniz dekoratif bir merdiven.

5. Oturma odası, yemek odası, salon ve yatak odalarında modern halılar

evin-oturma odasında-açık renkli-halı

Zamanın geçişi, mülkün yapısına özel bir netlikle yansır. Yani, duvarlarda, pencerelerde, kapılarda ve zeminlerde iz bırakabilir. Evde çalışmadan ana odaların zemini nasıl modernize edilir?

Kilimler Sadece zemini korumakla kalmayıp aynı zamanda bir ışık ve netlik kaynağı sağladıkları için anında bir etki yaratırlar. Bu nedenle, evin içinden gelen parlaklığı güçlendirmek için açık tonlardaki tasarımları tercih edin.

Eski bir evin dekoru hiçbir çalışma yapmadan nasıl modernize edilir ve güncellenir? Ortamın özelliklerini analiz edin ve evin daha eksiksiz bir dönüşümünü kesinlikle planlayabileceğiniz ana kadar farklı odaları canlandırmak için basit çözümler arayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu