Vastu Shastra ile Evinizi Mutluluk, Sağlık Ve Refaha Götürün!

eviniz ve pozitif enerjiyi çekin 2024

İnsanların evlerine mutluluk, sağlık ve refah getirmek için dünyanın her yerinde takip ettikleri birkaç inanç sistemi vardır. Tüm bu uygulamaların nihai amacı, yaşayanlar için daha iyi bir yaşam yaratmak ve yaşam alanlarına pozitif enerji çekmektir.

Mimarlıkla ilgili en popüler eski metinlerden biri Vastu shastra’dır. Alanı en uygun şekilde planlayıp dekore ederek eve şans ve pozitiflik getirdiği söylenir. Vastu, dini mitler veya inançlardan çok, sonuçları gösterebilen mimari teorilere dayanmaktadır.

Elementlere Karşı

Neden Eviniz İçin Vastu’yu Düşünmelisiniz?

Vastu shastra astronomi, sanat ve astrolojinin birleşimine dayanan metinlerdir. Beş ana unsur etrafında dönen geleneksel Hint mimari sistemidir: ateş, toprak, su, hava ve uzay.

Vastu, evinizi mutluluk, sevgi, sağlık ve refahla doldurmak için bu beş unsuru evinizin içine ve çevresine nasıl dahil edeceğinizi öğretiyor. Evinizi Vastu ilkelerine göre inşa etmemiş olsanız bile, tadilat sırasında her zaman bir şeyleri değiştirebilirsiniz.

Ev düzenlemelerindeki küçük adımlar ve değişiklikler, Vastu’nun iyiliğini evinize getirmeye yardımcı olabilir. Dolayısıyla ister inanan, ister inanmayan veya şüpheci olun, bu eski teoriyi denemekten ve sonuç getirip getirmediğini görmekten zarar gelmez.

Vastu'yu Eviniz İçin Düşünün

Mükemmel ve Mutlu Bir Ev İçin 5 Vastu Unsurunu Kolayca Birleştirmek

Doğal elementlerin pozitif titreşimlerinin evinize ve ailenize tüm harika şeyleri getirmesini nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Uzay veya Eter

Doğanın ve Vastu’nun ilk unsuru uzay veya eterdir. Evinizin merkezi ile ilgilidir ve işitme yeteneklerinizle ilgilidir. Vastu, evde her zaman ışığın girebileceği açık bir merkezi alana sahip olmanız gerektiğini söylüyor. Açık alana paranız yetmiyorsa, evinizin orta kısmını altın gibi parlak renklere boyayın.

5 Vastu Elementini Birleştirmek

Alanı çağırmanın bir başka harika yolu da, özellikle sabahları evin ortasında rahatlatıcı veya ruhani bir müzik çalmaktır. Sakin bir alan yaratmak için merkezi alanın temiz ve dağınık olmadığından emin olun. Uzay, altın rengi ve herhangi bir altın rengi nesne ile temsil edilebilir.

Hava

Ardından Vastu’nun ikinci en önemli unsuru olan hava gelir. Hava, yaratıcılığı, mutluluğu temsil eder ve tüm canlıların önemli bir parçasıdır. Dokunma ve ses ile ilgilidir. Vastu size kapıların, pencerelerin, balkonların ve havalandırmanın doğru yerleşimi konusunda talimat verir.

hava vastu

Hava girişi için doğru yön kuzey-batıdır; yeni bir ev inşa ederken bunu aklınızda bulundurun. Tadilat sırasında evde difüzörler ekleyebilir veya kuzey-batı yönünde hava için açıklıklar yapabilirsiniz. Daha saf hava için iç mekan bitkileri alın ve huzurlu bir ortam için pencerelerin yanına rüzgar çanları yerleştirin.

Hava ile ilgili renkler gümüş, beyaz ve açık gri, şekil yuvarlak ve nesneler kokular, uçucu yağlar ve rüzgar çanlarıdır. Havanın pozitif aurasını çekmek için gün doğumu ve gün batımı saatlerinde evin etrafına hafif tütsü çubukları.

Ateş

Ateş sizi güneşe bağlar ve sonsuz bir enerji kaynağını temsil eder. Motivasyon, pozitiflik ve güç yayar. Vastu, güneş ışığının girmesi için bol miktarda yer bulunan ev için uygun havalandırma yapılmasını öneriyor.

Doğru ateş yönü güneydoğu. Bu nedenle mutfak ocağınızı, şöminenizi veya yangınla ilgili herhangi bir aleti bu yöne yerleştirin. Eve ateş unsurları eklemek için, bir odanın bir duvarını turuncu, kırmızı, pembe ve parlak sarı olan ateş renklerine boyayabilirsiniz.

büyük ateş

Ayrıca evinizin çevresine mumlar yerleştirebilir veya uygun ateş bağlantısı için güneydoğuya doğru lambalar ekleyebilirsiniz. Ateşle ilgili şekil bir üçgendir ve nesneleri güneş ışığı, mumlar, tuz lambaları vb.

Su

Bir sonraki Vastu elementi, dünyadaki tüm yaşamın temelini oluşturan sudur. Sakinliği, pozitifliği, bilgeliği ve esnekliği temsil eder.

Evdeki su kaynakları şelale süsü, yüzme havuzu, kuyu, su deposu, akvaryum vb. olabilir. Ayna, cam gibi nesneler de bu unsurla ilgilidir. Maksimum olumlu etki için su evinizin kuzey-doğu yönünde yerleştirilmelidir.

Su vastu

Dışa doğru olan drenajlar da kuzeydoğuya doğru olmalıdır. Herhangi bir su kaynağının yokluğunda suyu dahil etmek için, doğru yönde potpuri ile su dolu bir kase yerleştirin. Su renkleri mavi ve siyahtır ve ilgili şekli dalgalıdır.

Toprak

Beşinci Vastu elementi, denge, güven ve yönetim niteliklerini temsil eden topraktır. Toprak elementi seramik, tuğla, toprak, kil vb. malzemelerle ilgilidir. Öncelikle toprak, evin yapımından önce bile resme girer.

Yeni bir ev inşa ediyorsanız, arsa yönünü, toprağı ve sitenin alanını kontrol edin. Yenileme sırasında duvar boyası ve mobilyalar için açık kahverengi, bej, şeftali ve açık sarı gibi toprak renkleri seçin.

Dünya vatsu

Toprağın kokusunu ve enerjisini evinizin içine almak için saksı bitkilerini veya diğer toprak elementlerini evde tutun. Kare şekli dünya ile ilgilidir ve nesneleri kayalar, kil, dilek ağaçları ve kristaller olabilir.

Bahçe alanınız varsa çimlerin üzerinde yalınayak yürüyün, temiz havayı içinize çekin ve evinize toprak katmak için doğal unsurlardan yakın durun. Toprakla doğrudan bağlantı, sağlıklı ve mutlu kalmanıza yardımcı olur.

karşı eleman

Her evin kendi titreşimleri ve aurası vardır. Vastu unsurlarını doğru bir şekilde bünyenize katarak evinizin pozitif enerjisini arındırabilir ve hizalayabilirsiniz. Doğru yönleri seçmek, doğru renkleri ve öğeleri eklemek, evinizde manevi bir uyum sağlayabilir, bu da sizin ve ailenizin hayatına yansıyacaktır.

Beyazyastik.com, alanın huzur, pozitiflik ve iyi hislerle dolu olmasını sağlamak için ev tasarımınızı doğru öğelerle planlamanıza yardımcı olabilir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu