Evde Yaz Dekorasyonunun 6 Faydası

yatak odasını dekore et
Dekorasyon, mevsimsel ortamdan derinden etkilenir. Bu şekilde, yaz bağlamı, evin özelliklerini belirli bir mevsim ortamıyla uyumlu hale getirmenin anahtarıdır. Beyazyastik.com içinde Yaz dekorasyon evreninin evinize getirdiği altı avantajı sizlerle paylaşıyoruz.

1. Rengin gücü ve en çarpıcı kombinasyonlar

uzay-dekorasyonu-in-beyaz-ve-mavi
Modada olduğu gibi dekorasyon da böylesine parlak bir sahnede daha da öne çıkan gölgelerin kullanımıyla dönüşüyor. Bu şekilde, en çarpıcı kombinasyonlar yeni bir bağlam çizer.

2. Konfor: Evde tatilin tadını çıkarmanın anahtarı

oturma-yemek odası dekorasyonu
Yaz dekorasyonu ayrıca temel bir özellik ile öne çıkıyor: rahatlık arayışı. Ve ev, tatilin de tadını çıkarıldığı çerçeve haline geldiğinde, rahatlık refahı artırır. Bu şekilde, ana odaları küçük bir sığınak oluşturacak şekilde yeniden düzenlemek mümkündür.

3. Serinletici bir dekorasyon, sıcağı yenmenin anahtarı

büyük-yatak odası-dekorasyonu
Yüksek sıcaklıklar bir tesiste düzenli bir özellik haline geldiğinde etrafında, ısıyla başa çıkmanın farklı yolları vardır. Dekorasyon ise istenilen etkiyi yaratan renklerin, tekstillerin ve malzemelerin kullanımıyla ferah mekanlar yaratmanın vazgeçilmez formülüdür. Örneğin perdeler, minderler ve kilimler kışın sıcaklık sağlarken, yaz tatillerinde en hafif kumaşlar evin içini zarif bir şekilde giydirir.

4. Evdeki en önemli odaları yenileyin

beyaz-renkli-yatak odasında mobilya
Rutin hissi bir mekana farklı sebeplerle yerleşebilir. Bazen bu his, bir arada yaşamanın ritmiyle doğrudan bağlantılı olarak ortaya çıkar. Diğer durumlarda, belirli bir tarza, kompozisyona veya estetiğe takılıp kalmış gibi görünen çevrenin kendisidir.

Ve aniden yaz gelir ve evin ana odalarının içini yeniler (çok ince değişikliklerle bile olsa). Bir evin dış cephesinin yenilenmesi aynı zamanda dönüşüm iç mekan çünkü bazı yenilikler kişisel düzeyde bir dönüm noktasına işaret ediyor.

5. Doğayla bağlantı kurun

yatak odası-dekorasyonu-ile-ahşap-zemin
Avlular olduğu için evler dışarıya bakıyor, bahçeler ve tatillerde balkonlar daha büyük bir rol üstlenir. Aynı şekilde daha önce bahsettiğimiz rengin gücü de iç mekanın peyzajla olan ilişkisini yansıtıyor. Örneğin mavi, tipik yaz manzaralarında görselleştirebileceğiniz tonlardan biridir. Ve tabii ki rahatlatıcı ve ferahlatıcı bir dekorasyonun da parçasıdır.

6. Farklı bir ritimle keyif alınır: bilinçli mevcudiyet

dekoratif tabaklar
Ev dekorasyonu her mevsimde kendi içinde önemlidir. Bununla birlikte, yaz belirli bir bağlam sunar: barınma farklı bir ritimle yaşanır. Bu nedenle, evinizin içinde gerçekleştirdiğiniz bu değişiklikler, kısa vadede ne anlama geldikleri açısından özellikle önemlidir.

Şimdiki zamanla bağlantı kuran duyumlar, bir yandan da yaz estetiği bir sonraki sonbahar dekorasyonuna geçişi de işaret ediyor. Çünkü ev sürekli bir hareket yaşar.

Dilerseniz artık evinizde bir sonraki yaz dekorasyonunun detaylarını belirlemeye başlayabilirsiniz. Bu durumda, sadece evin farklı odalarıyla ilgilenmekle kalmaz, aynı zamanda coşkunuzu ve sağlığınızı da beslersiniz. Yılın bu döneminde neşe getiren kişisel bir projedir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu