Banyo Lavabo Tasarımı Fikir ve Resimler

2023 Yeni Trend Banyo Lavabo Tavsiyeleri

Banyolarına farklı sıradışı görünüm sağlayın. Çok çeşitli renkler ve resim figürleri ile kendi banyolarınızı çok daha mükemmel bir hale sokabilirsiniz. Banyo Lavabo Tasarımı Fikirleri için konuyu sonuna kadar okuyunuz.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri

Banyo lavabosunu dekore etmek için fikirler.

Bu banyoda lavabolu bir masa seçilmiş ve sepet görsel olarak bütünü aydınlatıyor. Aynalı, lambalı ve musluklu küçük bir dolap, ona retro bir dokunuş katıyor. Beyaz ve gri. Seçilen renkler temiz ve düzenli bir his uyandırır.

Banyo lavabosunu dekore etmek için fikirler

Ayrıca frizler ve beyaz zeminler yükseklik ve ferahlık hissi yaratıyor. Ayaklı tezgah. Lavabo, cilalı mermer tablalı küçük bir masaya yerleştirildi. Bu çözüm çok basit ama çok pratik çünkü altına banyo malzemeleri veya havlular için büyük bir sepet yerleştirmenize izin veriyor.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (1)

Lavabo alanı için özel mobilyalar, özellikle çok geniş bir alan değilse, banyonuzu dekore etmeyi kolaylaştırabilecek başka bir fikirdir. Kendi tarzınıza göre mobilyalar seçin: vintage, rustik, minimalist… seti tamamlamak için ayna ve bazı saklama sepetleri gibi birkaç aksesuara ihtiyacınız var.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (2)

Bu konunun başında da söylediğimiz gibi, lavabo alanı, öğelerin banyoya girmesine izin vererek, ona kendi stilini kazandırıyor. Duvarlarda duvar kağıdıyla birleştirilen mermer tezgahlar veya ayna çerçeveleri ve armatürlerdeki altın aksanlar bu banyoyu lüks ve zarif gösteriyor.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (3)

Banyo lavabo modelleri.

Ayaklı lavabolar da küçük banyolar için bir seçenektir. İdeal bir konum ve yer kaplamayan net bir dekorasyon yeterlidir. Bu öneride, küvet ile klozet arasındaki lavabo alanı yükseltilmiş ve modelin yuvarlatılmış hatları sayesinde etrafındaki sirkülasyon optimaldir. Ankastre duvar dolapları da dikkat çekiyor: kapıları alt taban ile aynı tasarıma sahip, bu nedenle kamuflajı tamamlandı.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (4)

Alt duvar karolarındaki metro tarzı karolar retro estetiğini artırıyor. Astarlı lavabo. Duvarlardan faydalanmak ve aynı anda iki kişinin kullanabileceği bir banyo alanı oluşturmak için iki küçük taban lavabo dahildir.

Tavsiye: EN İYİ bir banyo için 10 modern tasarım ve özelleştirilebilir lavabo

Beyaz oldukları için kararmazlar. küçük raf İki tuvalet arasındaki boşluk, çok pratik bir yardımcı mobilya parçasını banyo ürünlerinden uzağa yerleştirmek için yeterlidir. Ahşap zemin. Amaç, dayanıklı, nem emici astardan vazgeçmeden sıcaklık eklemektir. Malzemeyi ton ve doku olarak taklit eden karolar çözüm oldu.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (5)

Doğru banyo lavabosu nasıl seçilir

Bir lavabo kataloğuyla yüzleşmek çok zor olabilir. Mevcut seçeneklerden birini seçmeye çalışırken çoğu alıcının kafası karışır. Doğru banyo lavabosunu seçmek kolaydır, ancak ne aradığımızı bilmek zorundayız. Bu yazıda seçenekleri daraltmak ve mükemmel lavaboyu bulmak için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (6)

1. Tezgah üstü lavabolar

Muhtemelen en yaygın kullanılan lavabo. Mobilyaların üzerine yerleştirilen bir banyo lavabosudur. Adından da anlaşılacağı gibi çıkıntılı bir kenar ile kabinin üstüne oturacak şekilde tasarlanmıştır.

Genel olarak konuşursak, lavabonun çoğu banyo dolabının tezgahının altındadır. Bordürlerin farklı modelleri vardır, seçtiğiniz stile göre çok ince veya daha geniş olabilirler.

Avantajlar: Tezgah üstü lavabolar, kenarları tamamen lavabo malzemesiyle kaplandığından ve bu nedenle su hasarı riski taşımadığından, ahşap ve laminat dahil hemen hemen her tezgah üstü malzeme için uygundur. Öte yandan, aynı zamanda bir gömme eviyedir ve ayrıca duvar içi eviyeler için gerektiği kadar detaylı bir kenar cilası gerektirmediği için daha ucuzdur.

Eksileri: Alttan monteli bir lavabo kadar temizlenmesi kolay değil.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (7)

2. Dolap altı lavabo

Bu tip lavabo tezgahın altına oturur. Lavabonun kenarı, üstüne oturmak yerine tezgahın altındadır.

Avantajları: Bu tip banyo lavabosu, lavabonun görünen kısmı minimal olduğu için düzenli ve temiz bir görünüm oluşturur. Diğer bir avantajı ise temizliğinin çok kolay olması, tezgah ve lavaboyu hiçbir engele takılmadan temizleyebilmeniz, aile banyoları için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Dezavantajları: Bir lavabonun altına monte edilmesi genellikle yalnızca taş gibi katı bir yüzey tezgahı ile mümkündür ve neme karşı sızdırmazlığı sağlanamadığı için laminat ile uygun değildir. Bu lavabolar ayrıca tezgah üstü lavabolardan daha pahalıya mal olma eğilimindedir.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (8)

3. Tezgah üstü lavabolar

Tezgah üstü lavabolar, kısmen tezgahın altına oturan bazı modeller olmasına rağmen, tamamen makyaj tezgahının üzerine oturur.

Avantajları: Dolapta tamamen veya kısmen gizlenmiş çoğu banyo lavabosunun aksine, tezgah üstü lavabolar açık bir dekoratif amaca sahiptir, banyonuzda bir niyet ifadesi yaratmanın çok şık bir yolu. Öte yandan, büyük bir kapasiteye sahip olduğu için lavaboyu suyla doldurmak isteyenler için idealdir.

Dezavantajları: Tezgah üstü lavaboya karar vereceksek, klozet yüksekliğinden dolayı musluğun ve alttaki çekmecelerin yüksekliğinin dikkatli bir şekilde planlanması gerekir. Lavabonun çok yükseğe yerleştirilmediğinden ve kullanımı rahatsız etmediğinden emin olmamız gerekir. Lavabonun tabanını ve arkasını temizlemek de biraz güç olabilir.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (9)

Duvara monte lavabolar

Duvara monte lavabolara ayaklı ya da yarım ayak eklenerek hem lavabo bağlantılarını hem de musluğa su girişini gizleyerek hem sabitlemeyi sağlamlaştırıyor hem de daha estetik bir görünüm kazandırıyor.

Ayrıca, genellikle birlikte verilen bir sabitleme kiti ile duvara asılabilirler. Birçok boyut ve şekilde gelirler ve her türlü banyoya uyarlanabilirler.

İhtiyaçlara bağlı olarak musluk için perforasyon içerebilirler veya içermeyebilirler. Alanın sınırlı olduğu misafir banyoları veya tuvaletler için idealdir.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (10)

Yarı gömme lavabolar

Gömme lavabolar modaya uygun bir seçenektir ve banyoya çok estetik bir dokunuş katar. Banyo mobilyalarının üstüne yerleştirilir ve bağlantılar içeride gizlidir, mobilyaya mükemmel uyum sağlamalıdır.

Bugün, hemen hemen her banyoya uyacak çok çeşitli renk ve boyutlarda mobilyalar ve lavabolar var. Lavabonun mobilyanıza uyum sağladığından emin olmak için hangi modeli kuracağınızı bilmeli ve üreticinin önerdiğini seçmelisiniz.

Vanity üst lavabolar, mobilyaların tüm üst kısmını kapladıkları için genellikle musluk için perforasyon içerir. Ancak duvara giden bir musluk takmak isterseniz delmeden sipariş verme imkanınız da var. Ana banyolar veya çift kişilik odalar için idealdirler, çünkü mobilyaları bir araya getirerek eşyaları depolamak için geniş bir kapasite sunarlar.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (11)

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (12)

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (13)

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (14)

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (15)

Kurulum türleri

En yaygın tuvalet kurulumları şunlardır:

– Rafa montaj: Dolabın üst kısmından geçen tüm eviyeler, tezgah üstü veya kurulacağı herhangi bir eleman için belirtilir.

– Duvardan duvara kurulum: Lavabo duvara, belki bir kaide veya yarım kaide ile sabitlenecektir. Drenaj ve su giriş bağlantılarının gizlenmesini sağladığı için estetik bir seçenektir.

– Tezgah altı montajı: Porselen kenar görünmeyen tüm lavabolar için belirtilmektedir. Dolabın altına veya mermere monte edilirler ve bir yüzey banyo ile tamamen bütünleşir, böylece lavabo ve dolap arasındaki derzde kir birikmesi önlenir. Bu tip lavaboyu kurmak için, yapıştırılacağı delik normalden farklı olduğundan ve tamamen parlatılması gerektiğinden, hem mobilya hem de mermer hazırlanmalıdır.

Bunu unutma…

Tüm lavaboların çalışması için bir musluk, bir lavabo sifonu ve bir tahliye vanası gerekir. Bu öğeler neredeyse hiçbir zaman dahil edilmez ve seçilen lavaboya mükemmel uyum sağlayanları seçmelisiniz.

Banyo Seramik Fayans Ve Lavabo Modelleri (16)

Bu duvara monte lavabo modelinde, tabana bağlanan bir saklama bölmesi bulunur. Estetik bir avantajı var: makyaj masası ve bölme havada asılı duran harmonik bir ünite gibi görünüyor ve her ikisi de banyonuzun odak noktası olacak.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu