Modern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler

En kullanışlı banyo fayansları 2023

Banyonuzun bakımı söz konusu olduğunda, kullanılan fayans türü tüm farkı yaratabilir. Küvet ve fayans yüzeyler, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli malzeme ve dokularla çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Evrensel olarak yararlı bazı karolar olsa da, belirli ihtiyaçlara en uygun olan başka karolar da vardır.

Kaymaz banyo karoları, zemininizi güvenli ve rahat tutmanın harika bir yoludur. Bu karo türü, ıslandığında esnek hale gelen bir kauçuk bileşiğinden yapılır. Bu, kaymaları ve düşmeleri önlemeye yardımcı olan sürtünmesiz bir yüzey üretir.

Piyasada çok çeşitli küvet fayans modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin çoğu standart seramikten yapılırken, daha egzotik malzemelerden yapılmış birkaç model var. Bu malzemeler cam, akrilik ve taş içerebilir.

Banyo zemin kaplama seçenekleri fiyat ve stil açısından büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Fayanslı banyo zeminleri pahalı olabilir, ancak çok daha uygun fiyatlı seçenekler var. Seramik seçenekleri de satışta bulunabilecek çeşitli stil ve tasarımlarla yaygın ve uygun fiyatlı.

Fayanslı ve Fayanssız 10 Banyo Tasarım Fikri banyolardan daha pahalı olma eğiliminde olsa da, genellikle indirimde bulunabilirler. Bu, bütçenize bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli karo seçenekleri olduğu anlamına gelir.

Banyonuz için fayans söz konusu olduğunda, mevcut çeşitli seçenekler vardır. Bazı karolar evrensel olarak kullanışlı olsa da, diğerleri belirli ihtiyaçlara en uygun olanlardır. Kaymaz karolar, zemininizi güvende tutmanın harika bir yoludur ve çeşitli küvet karosu modelleri mevcuttur. Fayanslı banyolar pahalı olabilir, ancak çok daha uygun fiyatlı seçenekler var.

Evinizde kullanabileceğiniz birçok banyo fayansı var. İster dekoratif, ister işlevsel veya her ikisine birden ihtiyacınız olsun, muhtemelen ihtiyaçlarınıza uygun bir karo tasarımı vardır. Bununla birlikte, genel olarak en iyi banyo karolarını arıyorsanız, harika haberlerimiz var – mutlaka pahalı olmaları gerekmiyor! Aslında, en beğenilen banyo karosu tasarımlarımızın çoğu nispeten uygun fiyatlı ve her bütçeye uygun. Bu nedenle, kısıtlı bir bütçeniz varsa veya sadece yeni fikirler denemek istiyorsanız, bugün seçimimize göz atın ve benzersiz alanınız için mükemmel banyo karosunu bulun!

Modern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023Banyoda fayans, duvarı bitirmenin geleneksel bir yoludur. Merak etme, kir ondan kolayca çıkarılır, evrenseldir ve neme karşı oldukça dayanıklıdır. Bu, özellikle tüm yüzeylerin su ile sürekli temas halinde olduğu bir odada önemlidir. Banyo suyunun doğrudan duvara damlaması nedeniyle özel bir şekilde işlenmesi gerekir. 2023’te banyo için hangi karo seçilmeli? En ilginç önerileri ele alalım, bu sezon hangi modern seramik karo koleksiyonlarının en popüler ve talep göreceğini öğrenelim.

Banyo karoları 2023 – düzenleme için en iyi seçenekModern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023

Sürekli su ile temas halinde olan duvarlar ve zeminler özel koruma gerektirir. Bu nedenle, banyo planlamasının başlangıcında, birkaç önemli yönü göz önünde bulundurarak bir kaplama malzemesi seçmelisiniz:

 • Karo neme karşı dayanıklıdır ve su ile direkt temasında bozulmaz;
 • Pürüzsüz yüzeyi kirin çıkarılmasını kolaylaştırır;
 • Oda genelinde farklı bir çözüm seçmiş olsanız bile, duşakabin ana odak noktası olabilir ve parlak fayanslarla vurgulanabilir.

Modern banyo karosu tasarım trendleri 2023Modern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023

2023 moda koleksiyonlarından güzel banyo karoları seçerken hem pratik hem de estetik yönler göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek nem koşullarında karo seçimini belirlemesi gereken en önemli parametre su emmesidir. Ne kadar düşükse o kadar iyi. Bu parametre her zaman üretici tarafından bildirilir.

Bu özellik nedeniyle, bu kaplama malzemesi dayanıklı olacak ve su ile uzun süreli temas, dokusunu ve görünümünü etkilemeyecektir. Aşınma direnci sınıfı esas olarak yer karolarını ifade eder. Sunulan karonun mekanik hasara karşı direnç derecesini belirler.

Hangi banyo karosunu seçmek daha iyidirModern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023

Bu seçim özellikle düşünceli olmalıdır. Bu durumda, görünüm daha az önemlidir. Banyo alanında özel koşullar vardır. Modern banyo karoları 2023, eğilme mukavemetine sahip olmalıdır. Bu sayede suyun zararlı etkilerine karşı dayanıklı olacaktır.

Suya en dayanıklı malzeme, su emmesi düşük olan porselen kumtaşıdır ve bu nedenle ıslak alanlar için uygun bir seçimdir. Banyo karolarında bu parametre çok önemli olmasa da, yüksek aşınma sınıfına sahip karolar iyi durumda çok daha uzun süre dayanır.

Fayansın boyutu, banyonun boyutuna, kişisel tercihlere ve iç dekorasyon hakkındaki kendi fikrinize bağlıdır. Küçük bir banyodaki geniş formatlı banyo karoları 2023, odayı biraz aşırı yükleyebilir ve geniş bir iç mekandaki küçük karolar istenmeyen bir mozaik etkisi verecektir. İyi bir fikir, kontrast ilkesine göre hareket etmektir. Yani – büyük fayansları banyonun tamamına ve daha küçük fayansları – sadece duş alanına yerleştirin. Sonuç olarak, duşakabin içindeki duvar estetik olarak vurgulanacaktır.

Dekorasyon yaparken, banyo iç tasarımında 2023 moda trendlerini denemekten korkmayın. Fayansların oda genelinde aynı tipte olması için farklı konumlar kullanabilirsiniz: banyoda yatay ve duş alanında dikey.

Üreticiler, ilginç desenler ve renkler ile güzel banyo karoları 2023 sunuyor. Seçim o kadar büyük ki, mükemmel karoyu kesinlikle bulmak zor olmayacak. Fayansların desenlerini ve renklerini ustaca birleştirerek banyoda harika bir görsel efekt elde edebilirsiniz.

 • Fayanslar sadece yerde değil, duvarda da şık görünüyor. Islak banyo için uygun olmayan sıradan ahşap için ideal bir yedek olacaktır. Klasik beyaz fayanslarla birleştirmeye değer. Bu kombinasyon sadece zarif olmakla kalmaz, aynı zamanda banyoyu görsel olarak aydınlatır ve ısıtır.
 • Mermer karolar, iç mekana biraz lüks getirmenin bir yoludur. Mermer karolar çeşitli boyutlarda gelir (örneğin, büyük bir dikdörtgen karo, duş kabininde son derece şık görünür). Kendileri orijinal bir dekorasyondur, bu nedenle mermer karolar en iyi düz karolarla birleştirilir: beyaz, siyah veya gri.

Klasik beyaz, modaya uygun bir tasarıma sahip modaya uygun bir banyo paletidir. Beyaz fayanslar klasik bir dikdörtgen şeklin yanı sıra üçgen ve kare şeklinde olabilir. Duş alanındaki beyaz karo, diğer banyo duvarlarındaki farklı renkteki karolarla en iyi kontrastı sağlar. Bu kadar basit bir şekilde, bu bölgeyi şık bir şekilde vurgulayabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca yapısal banyo karoları zemin kaybetmedi ve 2023 de bir istisna değil. Kabartma desenleri genellikle yüzeyine uygulanır, bu da üç boyutlu bir etki elde etmeyi mümkün kılar. Vurgulu bir duvarı görsel olarak vurgulamak istiyorsak bu doğru seçimdir. Duş duvarı için mükemmeldir. Bu tür karoların yardımıyla modern ve modaya uygun bir banyo iç mekanı oluşturabilirsiniz.

2023’te porselen taş eşyalar da banyoda uygun görünüyor. Ürünler yüksek hassasiyetle üretildiğinden, döşendiklerinde düzenli bakım gerektirmeyen minimum dikişlerle neredeyse tek tip bir kaplama elde edebilirsiniz.

Banyo karoları 2023 – modern trendlerModern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023

Bugün, modern tasarımlı karoların satışı, doğal özelliklerine dayanmaktadır. Bu, onu seçmeden önce, belirli bir koleksiyonun ana özelliklerini tanımanız gerektiği anlamına gelir:

 • yüzey sertliği;
 • lineer termal genleşme;
 • aşınma direnci;
 • kayma direnci;

Önde gelen tasarımcılar, çok pratik ve sofistike bir dekorasyon türü olarak giderek artan bir şekilde mozaiklere yöneliyorlar. Bu tür karolar, onları modern, yenilikçi duvar ve zemin kaplama seçeneklerinde ön plana çıkaran birçok özelliğe sahiptir.

ANA AVANTAJLAR:

 • Parçaların küçük boyutu, onlardan görsel olarak tek bir bütün olarak algılanan bir görüntü oluşturmanıza izin verdiği için oldukça dekoratif;
 • Kaplama su geçirmez ve su geçirmezdir (doğru seçilmiş harç dikkate alınarak);
 • Ürünler, özellikle kimyasal ortamlarda inert olan doğal malzemelerden yapıldıkları için kimyasal olarak agresif maddelerin etkilerine karşı çok dayanıklıdır;
 • Zamanla orijinal görünümünü kaybetmez, elemanları toplu olarak renklendirilir, bu nedenle pratik olarak solmazlar;
 • Mozaik karolar yüzey kusurlarını düzeltir, bu yapı malzemesinin kaplanması tüm düzensizlikleri ve kusurları gizleyecektir. Bu durumda minimum miktarda yapıştırıcı kullanılacaktır;

Geleneksel olarak, mozaik karolar mutfak ve banyoları süslemek için kullanılır. Ancak hiç kimse, örneğin, yazlık salonun zemin katında, oturma odasında veya başka bir yerde mozaik zemin yapılmasını yasaklamaz. Mozaik karolar onlarca yıl dayanabilir.

Mozaik karolar genellikle bir duvar oluşturur. Böyle güzel ve pratik bir dekor öğesi, özellikle sırlı mozaikler kullanıyorsanız, muhteşem görünecek. Mozaik karolar, her boyuttaki banyo için mükemmel bir çözümdür. Genellikle tam boyutlu seramik karolarla birleştirilir.

Banyoda plaserleri büyük seramik karolarla birleştirmek veya onlardan dekoratif kenarlıklar oluşturmak mümkündür. Banyo için büyük bir mozaik karo, iç mekanı vurgulayacak ve tasarıma özel bir mükemmellik getirecektir.

Mozaik, sürekli bir kaplama şeklinde ve bireysel ekler şeklinde kullanımı için birçok olanak yaratır. Yaratıcı fikirlerin uygulanması için herhangi bir amaç ve kapsam için kullanmak için birçok seçenek vardır.

Modaya uygun banyo karoları 2023 koleksiyonları, şık ve yaratıcı bir iç mekan yaratmanıza izin verecektir. Bu tür malzemelerin bakımı oldukça kolaydır. Oldukça neme dayanıklıdır ve sıcaklık ve nemdeki büyük değişikliklere dayanabilir. Fayanslarla kaplanmış bir oda, insan sağlığını güvenilir bir şekilde korur, çünkü burada mantar ve küf pratik olarak gelişmez.

KALİTELİ BANYO KAROLARI:

 • yeterli kalınlık ve yüksek mukavemet;
 • dayanıklı ve kırılmaya karşı dirençli olun;
 • parlama ve çizgiler olmadan mükemmel bir parlak yüzeye sahip olun;
 • kaymaya karşı dayanıklı olmak
 • agresif ortamlara karşı daha fazla dirence sahiptir;
 • zamanla orijinal niteliklerini kaybetmezler.

Geniş bir renk yelpazesi ve çok sayıda kaplama, yaratıcı ve modaya uygun iç tasarımlar yaratmayı mümkün kılar. Hem güzel kenarlıklı açık bej tonları hem de orijinal paneller ile abartılı süslemeli parlak doygun tonları (yeşil veya mavi) seçebilirsiniz.Modern Banyo Fayanslarında Yeni Trendler 2023

Lüks bir çiçek baskısı yapmaya veya banyonuzu zarif bir limon ağacıyla süslemeye mi karar verdiniz? Yenilikçi koleksiyonlar, çözümünüz için en iyi seçeneği seçmenize olanak tanır.

Yerleşik gelenekleri sevenler için, siyah ve beyaz tonlarında klasik bir set veya mükemmel bir çiçek süslemeli bej paletin zengin tonları uygun olacaktır. Zarif lekeler, harika desenler, zarif doku, deri veya mermer efektli yüzeyler, soyut desenler, modern iç tasarımın ilgisini çekecek gerçekten şık bir banyo yaratacaktır.

Mükemmel estetik ve performans özellikleri ile porselen seramik, günümüzde banyo zemin kaplaması için kullanılan en iyi malzemelerden biridir. Tüm ürünler standartlara sıkı sıkıya uygun olarak üretilmektedir. Bu kaplama aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • büyük güç;
 • nem direnci;
 • kimyasal etkilere karşı direnç;
 • bakım kolaylığı;
 • çekici bir görünüm.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu seçenek modern tasarım oluştururken büyük talep görüyor. Seramik granit cilalı, cilasız ve sırlıdır. Belirli bir kapsam için hangi amaç ve hedeflerin belirlendiğine bağlı olarak bir seçenek seçmek gerekir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu