Eski bir evi yenilemek için 6 ipucu

oturma odasındaki kanepe

Gayrimenkul sektöründe ortak bir yatırım var: Eski bir evi yenilemek için satın almak düşünülebilecek bir seçenek. Aynı şekilde miras kalan bir mülk üzerinde de yapılabilecek bir işlemdir. O bakış açıları Süreçte dikkate alınmalı mı?

1. Binanın yapısını kontrol edin

yemek odası ile oturma odası

Binanın yapısı, eski bir evin yenilenmesinin temel direklerinden biridir ve belki de koşulları veya özellikleri nedeniyle güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uzman bir ekibin durum değerlendirmesi yaparak durumun tespit edilmesi önemlidir. eksiklikler ve güçlü yönler. Örneğin yapısal bir hasarın olup olmadığını analiz etmekte fayda var. Bu uzun vadeli etkiye neden olan farklı nedenler vardır. Nem buna bir örnektir.

Gerçekte reform yaklaşımı kapsamlıdır. Yani dönüşüm süreci tüm binanın bakımını ön plana çıkarıyor: Çatının yenilenmesi ve duvarların güçlendirilmesi de tavsiye ediliyor. Nitelikli ve kayıtlı bir mimarın görüşü esastır. Çevre düzeninde herhangi bir değişiklik yapmadan önce tedbirin uygulanabilirliğinin kontrol edilmesi önemlidir.

2. Orijinal unsurları koruyun

beyaz mobilyalı bir mutfak

Eski bir mülkün yenilenmesi ve dekorasyonu iç mekanı dönüştürür: değerini estetik açıdan artırır ve fonksiyonel. Ancak mekanın yenilenmesi, binanın en karakteristik ve temsili detaylarının geride bırakılması anlamına gelmez.

Aslında eskinin çekiciliği ve güzelliği dekoratif alanda zafer kazanıyor. Bu nedenle, başkalarıyla karıştırıldığında yenilenmiş bir bakış açısı kazanan eski bileşenlerin mükemmel kombinasyonunu deneyin. malzemeler akım.

3. Güvenliği artırmak için elektrik kurulumunu değiştirin

eski ev yenileme

Eski bir evi yenilemek birçok avantaj sunar, ancak aynı zamanda olası risklere karşı da savunmasız olabilir. öngörülemeyen ve hatalar. Aradan geçen yıllar mülkte genel olarak (hatta çıplak gözle algılanan detayların da ötesinde) iz bıraktığından, daha fazla özen gösterilmesi gereken bir projedir. Önemli adımlardan biri elektrik tesisatının güncellenmesidir.

4. Enerji verimliliği: olası yardım ve sübvansiyonlar

modern-oturma odasındaki lambalar

Eski bir evin kapsamlı bir şekilde yenilenmesi mülkün değerini artırır ve binanın güvenliğini artırır. Şu anda enerji verimliliği gibi temel faktörlere de vurgu yapılıyor.

Proje planlama sırasında süreci başlatmak için farklı izinleri yönetmeniz gerektiği gibi, olası izinler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. AIDS ve gerekli şartları yerine getirmeniz halinde hak kazanabileceğiniz sübvansiyonlar.

5. Bütçe ve finansman şekli

ana yatak odasındaki yatak

Kapsamlı bir yenilemenin maliyeti yüksek olabilir. Nihai fiyatı etkileyen birçok faktör vardır, örneğin: malzemeler kullanılan, yapılan değişiklikler veya binanın başlangıç ​​durumu.

Mal sahibinin projeye ayıracağı harcama düzeyini belirleyen bir bütçe oluşturulması tavsiye edilir. Ve ayrıca finansman şekli.

6. Dışarıyla bağlantı kurarak aydınlatmayı geliştirin

bir odanın giriş kapısı

Bir reform, geçici bir bağlamı olan spesifik ve gerçekçi hedeflerle uyumludur. Dönüşüm süreci binanın bir bütün olarak güvenlik, estetik ve aynı zamanda yıldırım. Evdeki ışık seviyesi sadece dışarıyla bağlantısıyla değil, aynı zamanda netliği pekiştiren bir ortamın dekorasyonuyla da artabilir.

Eski bir evi yenilemek heyecan verici bir projedir. Sahibi, mekanın gelişiminden keyif alıyor. Mülkte iz bırakan her değişimin katılımcısıdır. Kısacası reformun unutulmaz bir hikayeye yol açması nedeniyle duygusal bir boyutu da var.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu