Bir daireyi veya küçük bir evi dekore etmek için 7 önemli ipucu

küçük daire

Bir mekanın dekorasyonu, benimsenen strateji evin güçlü yönlerini ve olumlu niteliklerini öne çıkardığında maksimum potansiyeline ulaşır. Bu nedenle küçük bir mülk ile ferahlığı daha yüksek olan bir ev arasında sürekli karşılaştırmalar yapılmaması tavsiye edilir. İçinde dekorblog Bir daireyi veya küçük bir evi güzelleştirmek için altı ipucu paylaşıyoruz.

1. Temel ihtiyaçları analiz edin ve inceleyin: projenin önceliklerini tanımlayın

evde-mutfak-ve-yemek-odası

Önemli bir nedenden dolayı farklı özellikler arasında sürekli karşılaştırmalar yapılmaması tavsiye edilir. Ortamın sunduğu olanakların ötesinde, ailenin temel ihtiyaçlarıyla uyumlu olması gerekir. Yani dekorasyon sürecine dışarıdan yaklaşılmaz. genelleme, ama betondan. Sonuç olarak öncelikler karar vermede net bir yön sunar.

2. Ana mobilyaları duvarlar boyunca hizalayın

mekan-dekorasyonu-çok-rahat

Ferah bir ev, oturma odası, yemek odası, yatak odası, mutfak veya salonun dağıtımında daha fazla alternatif sunar. Birkaç parçadan oluşan bir mülkte perspektif önemli ölçüde değişir. kalır birkaç metrekare ile. Bu durumda ana mobilyaların duvarlar boyunca hizalanması uygundur. Bu konum odanın merkezinin daha net olması açısından önemlidir.

3. Rafları ve mobilyaları açın

oturma odasındaki mobilyalar-dekorasyon-rahat

Tüm evin dekorasyonunun açık yapıya sahip mobilyalarla bütünleştirilmesi şart değildir. Ancak bir odanın kompozisyonunda hafifliği artıran bu trendi mobilyalara da eklemek mümkün. Aslında bu, zafer kazanan bir stil önerisidir. salonlar, banyolar ve salonlar. Düzeni artırmanın yanı sıra dekoratif değeri olan parçaların görünürlüğünü de artıran açık bölmelere sahip tasarımlarda mevcuttur.

4. Dışa doğru bakışı güçlendirin

pencereli yatak odası

Bir dairenin veya küçük bir evin sınırları, iç kısmı dış kısmıyla mükemmel bir uyum içinde olduğunda bulanık görünür. Başka bir deyişle, yaşam alanından evin bulunduğu konumun güzel bir resmini görmek mümkün olduğunda, oturma odası görsel olarak genişlemiş gibi görünmektedir. rağmen perdeler Dekorasyonda o kadar önemli bir rol oynuyorlar ki, kendi stratejik konumu nedeniyle gerekli mahremiyete sahip bir odada kullanımlarından belki de vazgeçmek mümkün. Pencerelerde perde bulunmaması ya da açık renkli kumaşların kullanılması bağlamla bağlantıyı beslemesi açısından olumludur.

5. Küçük evler için çift fonksiyonlu mobilyalar

oturma odasındaki mobilya ve aksesuarlar

Daireler ve küçük evler genellikle çok işlevli odalara sahiptir. Sonuç olarak çift işlevli mobilyalar oda yaratmaya yönelik çözümler sunuyor rahat, pratik ve rahat. Örneğin oturma odasını dekore etmek istiyorsanız ekstra depolama alanı kazandıran parçaları seçin.

6. Bir apartman dairesinin veya küçük bir evin dekorasyonunda minimalist bir dokunuş

şömineli-oturma odasının-dekorasyonu

Ortama istenilen kişiliği kazandırmak için bir veya daha fazla dekorasyon stili seçin. Mülk sizin bakış açınıza uygundur. Yani ihtiyaçlarınızı karşılar ve dekoratif zevkinizi yansıtır. Peki o zaman seçilen tabana bir ekleyin minimalist vurgu: “Az çoktur” ilkesiyle çevreyi basitleştirir.

7. Bir apartman dairesinde veya küçük bir evde çiçek ve bitkilerle dekorasyon

yemek-dekorasyon

Çiçek süslemelerinin varlığı, en önemli odaların bazılarına çok doğal bir hava katıyor. Özel bir süs, bir mobilya parçasını tamamlayabilir veya odaya bir odak noktası ekleyebilir. Dekoratif bağlam, bir mülkün her odasını tanımlayan ölçülere bağlı olarak değişir. Ancak çiçek dekorasyonu büyük veya küçük bir sahnede olumlu bir fark yaratın. Bu nedenle bir köşeyi daha da güzelleştirmek istiyorsanız bu öneriyi yapıyoruz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu