Güzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Banyo karolarını -ister reform isterse yeni bir yapı olsun- seçme imkanınız varsa, imkanların çok olduğunu unutmamalısınız. Fayansın renkleri, boyutu ve şekli her banyonun özelliklerine göre seçilecek ilk detaylar olacaktır. Doğal ışıklı veya yapay ışıklı banyolar, büyük veya küçük banyolar, nötr veya çarpıcı banyolar, uyumlu banyolar. Her şey tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre değişecek.

Güzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler TrendlerSeramik karolar, banyo da dahil olmak üzere yüksek nem ve sık sıcaklık dalgalanmaları olan odalar için bir dekorasyon olarak popülerliklerinin zirvesinde kalmaya devam ediyor. Bu malzeme, en şık ve ilginç seçenekleri seçmenize izin veren çeşitliliği ile şaşırtıyor.

Banyo için yeni seramik karo koleksiyonlarıGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Modern banyo karoları yüksek düzeyde nem direncine sahip olmalıdır. Zemin kaplaması, yaralanma riskini ortadan kaldıran kaymaz bir yüzey ile seçilmiştir.

Seramik karolar pişmiş kil bazında üretilmektedir. En yaygın olanları dikdörtgen ve kare plakalardır, ancak karmaşık konfigürasyon örnekleri seçilebilir.

SERAMİK KAROLARIN AVANTAJLARI:

  • Bu malzeme yüksek mukavemet indeksine sahiptir, aşınmaya karşı dayanıklıdır, stres altında deforme olmaz;
  • Seramik karolar iyi nem direnci ile ayırt edilir, yanmaz, elektrik akımı iletmez, sık sıcaklık dalgalanmaları olan odalarda şeklini ve estetiğini korur;
  • Seramik karolar deterjanlara ve kimyasallara karşı direnç gösterir, güneş ışığına maruz kaldıktan sonra dekoratif özelliklerini kaybetmez;
  • Seramik karolar ısıtıldığında toksik bileşikler yaymaz, böceklerden zarar görmez, yoğun katı malzeme küflenmeye karşı bağışıktır.

Yeni seramik banyo karoları koleksiyonları, çevre dostu ve dayanıklı kaplama türleri listesine aittir. Yüzeyleri hijyenik tutmak için temizlenmesi kolaydır. Kesin boyutlar nedeniyle, kurulum sırasında özel bir beceri gerekli değildir. Tüketiciler, geniş bir renk paleti ve çeşitli dekor kaplamalarından etkileniyor.

Olumsuz nitelikler arasında, karoları keskin bir darbe ile keskin bir ağır nesne ile bölme olasılığı not edilir. Malzemenin ses yalıtım özelliği yoktur. Zemini bitirirken oldukça soğuk bir yüzey oluşur.

Banyoda modern seramik karolar: uyumlu bir iç mekan için popüler trendlerGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Düzensiz sıcaklık ve nem arka planına sahip odalara odaklanan kaplama çeşitleri arasında, en moda seçeneklerden bazıları ayırt edilebilir.

Duvar kağıdı karosuGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Duvar kağıdı ile süslenmiş yüzeyler rahat bir atmosfer yaratır. Banyolarda, bu malzeme yüksek neme tolerans göstermediği için nadiren kullanılır.

Artık “duvar kağıdı altında” yapılmış bir karo satın alma fırsatı var. Bu malzeme, süs çeşitliliği nedeniyle hızla popülerlik kazandı.

Aristokrat mermerGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Tekrarlanmayan benzersiz renk tonlarına ve desenlere sahip rafine yüzeyler, popülerliklerinin zirvesine geri döndü. Çeşitli tonlarda mermer ihtişamını taklit eden seramik karolar sadece zemine veya duvarlara döşenemez.

Bu malzeme, bir yazı tipi veya lavabonun altındaki bir ekranı süslerken prezentabl görünüyor. Tasarımcılar, tavanda bile hafif mermer panellerle bitirme fikrini cesurca somutlaştırıyor.

Ahşap efektli karolarGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Doğal ahşap damar, zamansız, şık bir bitiştir. Banyodaki doğal ahşap, yetersiz nem direnci nedeniyle nadirdir.

İstenirse, sıhhi odayı, egzotik ve asil çeşitler de dahil olmak üzere çeşitli türlerin yüzde yüz taklidi ile dayanıklı karolarla dekore edebilirsiniz. Odunsu bir doku genellikle diğer süs motifleriyle birlikte kullanılır. Ayrıca böyle bir bitiş, herhangi bir rengin monofonik düzlemlerinin yanında harika görünüyor.

Fas fayansGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Banyo tasarımını seçerken giderek yaygınlaşan sakin nötr çözümlere rağmen, şık ve etkileyici renk popülaritesini kaybetmiyor.

Fantastik bir Fas tarzında hazırlanmış modaya uygun ve çağdaş banyo karoları, canlı baskın bir vurgu haline geliyor. Bu bitiş, bir sıhhi odaya özgü sınırlı alanı bile dönüştürür. Zengin bir renk ve oryantal bir ruh hali ile pitoresk olan Fas çinileri, benzersizliği ile standart dışı çözümler için çabalayan cesur insanları cezbeder.

Kabartmalı kiremitGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Yapısal yüzeyler, dramatik bir banyo alanı yaratmak için güvenli bir bahistir. Rölyef karolar dinamik kompozisyonlar oluşturmak için kullanılır. Genellikle büyük ürünler parçalar halinde kullanılır ve pürüzsüz bir arka plandan hacimsel öğelere akan dokular oyunu yaratır.

Banyolar için kabartmalar, kurulumdan sonra büyüleyici dalgalar veya daha katı çizgiler oluşturan moda seçenekler olarak kabul edilir. Dikey yönelimleri tavanı görsel olarak yükseltir. Yatay olarak yerleştirildiğinde boşluk genişler. Dışbükey çapraz çizgiler inanılmaz ses getirebilir.

Trend, mevcut iç mekanın algısını zorlamayan kar beyazı kabartmalı karolardır. Ancak dilerseniz, modaya uygun doğal malzemeler (ahşap, kil, taş) için stilizasyonun yanı sıra diğer tonları da seçebilirsiniz. Ana kriter, genel resmin bütünlüğü ve uyumudur.

3D kaplamaGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi sayesinde, cilalar listesinde benzersiz tasarımlar ortaya çıkıyor. Örneğin, 3D efektli akılda kalıcı, inanılmaz derecede çekici ve parlak karolar hızla tanınırlık kazandı. Banyoda sadece duvarlar değil zemin de bu malzeme ile kaplanmıştır.

Üç boyutlu görüntüye sahip küçük bir parça bile odayı anında dönüştürerek genel tasarıma modern ve keyifli bir dokunuş getiriyor. Birden çok katmanın üst üste bindirilmesiyle bir 3B kaplama oluşturulur. Ana vurgu çizimdir. Belli bir konu tematik yükü taşıyabileceği gibi soyut da olabilir.

Şeffaf veya mat bir üst kat, optik bir yanılsama yaratır. Herhangi bir alanda, iyi yerleştirilmiş bir 3D karo etkileyici, sıradışı ve çekici görünecek.

MozaikGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Gizemli mozaik paneller, banyo için kaplama malzemeleri sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. İnşaat piyasası, seçim yapmayı kolaylaştıran çeşitli seçenekler sunar.

Küçük parçaların montajı zordur, bu nedenle özgün tasarımlı dayanıklı özel kalıplar üretilir. İç mekana uygun bir gölge seçebilirsiniz. Ancak banyolar için en popüler olanı mozaik tematik panellerdir. Düz bir yüzeyle mükemmel bir kontrast oluştururlar, vurgulu bir duvarı süslerler veya bir yüzeyin bir parçası için bir dekorasyon görevi görürler. İstenirse arkadan aydınlatmalı cam mozaik kullanılarak sonsuzluk efekti elde edilir.

Tuğla kiremitGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Banyo, taklit tuğla kullanarak retro bir atmosfer yaratır. Bu stilizasyon hala orijinal görünüyor. Moda trendleri arasında beyaz tuğla işçiliğini yeniden yaratan çini duvar kaplaması öne çıkıyor.

Terrazzo fayansGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

İtalyan karoları, icatlarından yarım yüzyıl sonra hızla modern pazara girdi. Popülerlik açısından en popüler banyo kaplama türleri arasındadır.

Teknolojik olarak, bu malzeme küçük mermer, dolomit, granit, cam parçalarıyla serpiştirilmiş bir çimentodur. Taşlamadan sonra, inanılmaz derecede güzel bir asil dokuya sahip orijinal bir yüzey elde edilir.

Genellikle, terrazzo karoların yardımıyla bir vurgu bölgesi vurgulanır. Örneğin, yazı tipinin veya havuzun etrafındaki boşluğu düzenleyebilirsiniz. Ürünleri mıcır boyutunda farklılık gösteren bir desenle birleştirme yöntemi popülerdir. İlginç bir seçenek, bir terrazzo karodan belirli bir süslemeyi düzenlemektir. Ustalar, sıra dışı güzellikleriyle dikkat çeken tüm panelleri bile yaratıyor.

Metalize fayansGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Metalik görünümlü bir yüzeye sahip lüks seramik karolar artık mevcuttur. Altın, bakır tonları moda. Birçok tasarımcı hala gümüş paleti tanıyor.

Bu tür karoların parlak akılda kalıcı çeşitlerinin tüm uçaklara yerleştirilmesi önerilmez. Sağlam bir metal oda sizi yorar ve banyonun ana işlevi rahatlama ve dinlenmedir. Bu nedenle altın veya bakır renkli çiniler parça parça yerleştirilmiştir. Onu aksesuarlarla eşleştirebilirseniz, çarpıcı bir sonuç elde edersiniz. Üreticiler, üç boyutlu bir desenle parlak kaplama çeşitleri sunar.

Banyoda özel tasarım seramik karolar – modaya uygun bir gölge paletiGüzel Banyo Fayansları Tasarım Fikirleri ve Popüler Trendler

Banyoları bitirmek için fayans kullanımındaki mevcut eğilimleri analiz ederek, bu malzemenin renginin seçiminde birkaç baskın eğilimi tespit edebiliriz.

Minimalist bir tarzı tercih eden insanlar için, ham betonu taklit eden güzel karolar idealdir. Böyle akromatik bir yüzey, küçük hacimli bir zarafet, yapısallık ve bir denge hissi verir.

Tasarımcılar bir kez daha beyaz fayansların popülaritesinde bir artış görüyor. Kaplamanın renk çeşitliliğine rağmen, taze ışık tasarımı her zaman alanı görsel olarak genişletmeye hizmet eder. Dinamizm eklemek için, parlak yüzeyli ve mat çeşitlere sahip ürünler dönüşümlüdür.

Tasarımcılar, sıcak, rahat ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için bej veya açık kahverengi karolar kullanmanızı önerir. Altın renk şemasına sahip dekor sıçramalarıyla yola çıkar.

Zarif koyu mavi renk düzeni, sıhhi odaların sınırlı alanlarına hâlâ hakimdir. Berrak bir gökyüzünü, sonsuz okyanus genişliklerini sembolize eder. İstikrar, denge, tazelik hissi verir. Altın elementler ve beyaz monokrom ile mükemmel uyum sağlar.

Kömür siyahı tonun beyaz bir tonla birleşimi geçerliliğini koruyor, ancak modernize edilmiş daha modern bir sesle. Fas tarzından ilham alan geometrik desenlere sahip siyah beyaz kaplamalar sıklıkla kullanılıyor. Bu çözüm geniş banyolar için daha uygundur.

Tasarımcılar ayrıca gizemli mor, zengin bordo, narin güneşli sarı tonu gibi diğer moda tonları da not eder.

Banyonun tüm yüzeylerinin tasarımında tekdüzelik bilenler, oluşturulan dekora parlak parçalı vurgular getirme olasılığını dikkate almalıdır. Mekanı canlandırıyorlar, rahat yapıyorlar.

Örneğin, bej monotonluğu, altın vuruşlarla yapılmış mükemmel gülleri gösteren küçük bir panel ile büyük ölçüde zenginleştirilecektir. Soluk sarı mimoza salkımlarını düzenleyebilirsiniz. Beyaz tomurcuklar kahverengi bir uçakta harika görünecek.

Güzel ve modern banyo karoları ana kaplama malzemesidir. Bu tür kaplamaların çeşitliliği, belirli odalara uygun bir gölge, boyut, süsleme, baskın vurguları bağımsız olarak seçmenize olanak tanır. Sadece moda trendlerine odaklanmamalı, aynı zamanda kendi arzu ve tercihlerinizi de dikkate almalısınız.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu