Çalışma Alanı Olan Küçük Yatak Odalarını Dekore Etmek için ipuçları

odada yatak ve çalışma masası
Yatak odasındaki mevcut alandan yararlanmak, pratik bir strateji gerektirir. Örneğin, küçük bir odada mekanların farklılaşması görsel düzeyde mükemmel bir şekilde net olmalıdır. Dinlenme alanı ve çalışma masası çok yakın olsa da her köşenin kendine ait bir yeri olmalıdır. Beyazyastik.com içinde Çalışma alanı olan küçük bir yatak odasını dekore etmek için beş ipucu paylaşıyoruz.

1. Pencere alanı: masayı çerçevelemek için ideal

küçük-yurtları-stüdyo-bölgesiyle dekore et
Çalışma masasını küçük bir odada nereye yerleştirmeli? Anahtarın pencere konumunda olması muhtemeldir. Mobilyaların çarpma noktasına yakın bir alana yerleştirilmesi tavsiye edilir. Bu açıdan bakıldığında, ışık, günlük çalışma sırasında gözden geçirme ve konsantrasyonu besler.

2. Duvar dekorasyonu

küçük-yurt-ile-stüdyo-alanı
Küçük bir yatak odasında duvarların dekorasyonu belirleyicidir. Örneğin, masayı çerçeveleyen duvar, notları, kitapları ve akademik materyalleri düzenlemek için raflarla tamamlanabilir. Öğrencinin ödev hazırlığı ve sınav hazırlığı sırasında kullandığı kaynakları çok erişilebilir bir noktada konumlandırmak için bir duvar düzenleyici kullanmak da mümkündür.

Son olarak küçük bir yatak odası dekorasyonunda bir ihtimali daha düşünmek mümkün. Belki de komidin olmadan, yatak ve masa odanın duvarlarından birine entegre edilebilir.

3. Alanı çoğaltan renkler ve kaplamalar

yatak-ve-küçük-çalışma masası
Çalışma odası için bir köşesi olan küçük bir yatak odasının dekorasyonunda genellikle tekrar eden bir soru ortaya çıkar. Son kompozisyonunuz boyunca aşırı yüklenebilir misiniz?

Açık renkli ahşap veya beyaz mobilyalar ortamda pratik bir alternatif olarak sunulur. Bu, antika bir koyu ahşap masa eklemek için yer olmadığı anlamına mı geliyor? Açık tonların baş rolde olduğu bir ortamda bu detay daha özel bir şekilde öne çıkabiliyor.

Oda dekorasyonunda kullandığınız renkler sadece planı anlatan metrekareleri hesaba katmaz. Çok aydınlık bir oda mı yoksa tam tersine seçilen kararlarla parlaklığı pekiştirmek mi gerekiyor?

4. Küçük yatak odalarını dekore etmek için kişiye özel çözümler

duvarın yanında bulunan beyaz masa
Genel olarak, odanın son setini belirlemeden önce farklı kombinasyonları analiz etmeniz önerilir. Bazen, plana çok iyi uyan tasarımların anahtarını bulmak için özel çözümleri tercih etmek önemlidir.

Yani bağlama uyum sağlayan yaratımlardır. Bu yatırım, çalışma alanı olan küçük bir yatak odasını döşerken ne gibi avantajlar sağlıyor?

5. Sadelik: Önemli olana yer açın

yatak odası ve çalışma alanı
Çalışma alanı olan küçük bir yatak odası rahat ve pratik olmalıdır. Ve bağlamda işlevsellik nasıl vurgulanır? Sadelik yoluyla. Odanın iyi bir eğlencenin tadını çıkarmak için gerekli her şeyle donatılmış olması esastır.

Sonuç olarak az metrekareli bir yatak odası dekorasyonunda olmazsa olmaz ile ikincil arasındaki ayrım fark yaratır. Ve odanın her köşesini görsel olarak nasıl bağlayabilirim? Örneğin, odanın her alanında bulunan bir ton seçin (az ya da çok oranda).

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu