Yatak odası dekorasyonunda mavi rengi kullanmak için 7 fikir

mavi yatak odası
Mavi renk çok rahatlatıcı bir tondur, bu nedenle dingin bir atmosfer yaratmak için mükemmeldir. estetik yatak odasından. Odaya nasıl entegre edilir? Size bazı fikirler veriyoruz.

1. Başlık

mavi yatak başı
Başlık, yatak odası manzarasında mavinin varlığını artırabilen vurgudur. Odanın ana duvarını çerçeveleyin ve oturma alanını görsel olarak bağlamlaştırın. Sizi deniz kıyısı tarafından yıkanmış bir ufuk gibi doğal ortamlara mecazi olarak aktarabilecek bir ton. Ek olarak, renk, aşağıdakiler gibi diğer bileşenlerle mükemmel bir şekilde birleşir. Odun ve dinlenme yerine sıcaklık veren beyaz.

2. Mavi kapı

mavi renkli kapı
Yatak odası kapısı pratik bir işleve sahiptir, ortamı evin geri kalanından ayırır. Bu bölüm dekoratif düzeyde büyük bir varlığa sahiptir. Bu, mavi bir kaplama ile daha büyük bir önem kazanan bir kapı örneği ile gösterilmiştir.

Bir ayna, aynı zamanda verebilecek bir tamamlayıcıdır. görünürlük yansımasıyla kendini gösteren mavi bir ayrıntıya. Fotoğrafta gösterdiğimiz ilham buna bir örnektir.

3. Açık zemin üzerine koyu mavi

başlık-karanlık-aydınlık-duvar
Mavinin farklı kaplama türleri vardır. Bu nedenle çok farklı tonlarda bulabilirsiniz. Bu şekilde, bir kontrastı yansıtan iki malzemeyi de birbirine bağlayabilirsiniz. karanlık yatak başlığı Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi açık tonlu bir duvarda daha da öne çıkıyor.

Mavinin avantajlarından biri de yatak odası dekorasyonunda en çok kullanılan tonlardan biri olan beyaz ile çok iyi uyum sağlamasıdır. Her iki unsur da çok yönlü bir taban oluşturur. Bu sayede aksesuarlarda yapılacak basit bir değişiklikle odanın estetiğini güncellemek mümkündür.

4. Mavi pervazlar

beyaz pervazlı yatak odası
Pervazlar bir odanın zarafetini arttırır. Duvar yüzeyine güzel bir rölyef basarlar. Dekorasyonda da görebileceğiniz gibi, iki duvar görsel olarak farklı renklerde olabilir. Fotoğrafçılık. Başlığın duvarı, beyaz karşıtlık ile basit bir kontrast oluşturan mavi bir kaplama ile dikkat çekiyor.

Odanın manzarası sadece içinde bulunan mobilyalarla değil, duvarların en iyi halini yansıtan dönüşümüyle de değişiyor. Pervazlar tek başına bir yüzeyi güzelleştirir, tablo, ayna veya fotoğraf çerçevesi gibi diğer ortak unsurların eklenmesine gerek yoktur.

5. Mavi mobilyalar

yatak odası-in-mavi-renk
Yatak odanızın dekorunu planlamak için bir ihtiyaç analizi yapın. Mavi rengin belirginliğini artırmanın yanı sıra, depolama alanı yaratmanız da önemlidir. Mobilya, bu hedefe ulaşmanın anahtarıdır. giysi dolabı Giysileri düzenlemek için temel unsurdur. Bu kaplamada kapılara ve metalik efektli kulplara sahip bir tasarım, odaya modern bir dokunuş getiriyor.

6. Tekstil

perdeler-in-mavi
Yatak odası dekorasyonunda tekstiller asla gözden kaçmaz. Odaya renk ve sıcaklık katıyorlar. Perdeler ve yatak takımları, tek renkli bir kaplama veya tam tersine mavinin bulunduğu bir desen gösterebilir. Örneğin, bir kompozisyon kullanın Kırlent yastık yatağı süslemek için farklı tonlarda. Yaz aylarında ince bir kumaştan, kış aylarında ise daha ağır kumaşlardan yapılmış bir perde seçin.

7. Mavi arka plana sahip çerçeveler

mavi-arka planlı resim
Mavi, bahsettiğimiz gibi doğa manzarasının bir parçası olan bir tondur. Ve doğa aynı zamanda sayısız sanat eserinin kahramanıdır. Kullanmak için başka hangi fikirler mavi renk Sonraki eklemek istediğiniz yatak odası dekorasyonunda?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu