20 modern yemek sandalyesi

İdeal yemek alanı rahat, rahat ve güzel olandır. Yemek masası için ilginç sandalyeler seçerseniz, bu şekilde donatmak hiç de zor değil.

Yüksek arkalıklı sandalyeler

Yüksek arkalıklı sandalyeler güzel ve zariftir. Oturma odası ile birleştirilmiş bir yemek alanı için bu mükemmel bir seçimdir.

Fotoğrafta: Idealsedia 279 Sıradışı bacaklara sahip yüksek arkalıklı bir sandalye.

Resimde: Yüksek oymalı sırtlı Idealsedia Issa sandalye. Lake veya boyalı ahşap çerçeve ile üretilmektedir.

Fotoğrafta: gerçek bir bayan gibi, Cattelan Italia Lady sandalye zarif, mütevazı ve çekicidir.

Fotoğraf: Cattelan Italia Vanilla sandalyeler, kolçaksız kompakt bir koltuğu andırıyor. Muazzam görünümlerine rağmen bu sandalyeler oldukça hafiftir.

Fotoğrafta: Yumuşak sırtlı ve oturaklı Christopher Guy 30-0033 ahşap çerçeveli zarif bir sandalye. Christopher Guy mobilyalarına özgü bir imza ayrıntısı çapraz ayaktır.

Görünmez sandalyeler

Modern malzemelerin olanakları, mobilya tasarımcıları için yeni olanaklar sunar. Şeffaf plastikten yapılmış sandalyeler, siz ve misafirleriniz oturmuyorsunuz, havada süzülüyormuş izlenimi yaratacak!

Fotoğrafta: Calligaris Buz sandalyeleri sanki buzdan yapılmış gibi görünüyor. Aslında, şeffaf ve çizilmeye karşı dayanıklı polikarbonattan yapılmıştır. Bu modelin bir de bar versiyonu bulunmaktadır.

Fotoğrafta: Şeffaf veya boyalı polikarbonattan yapılmış Calligaris L’eau sandalyeler o kadar popüler ki dünya çapında neredeyse düzinelerce mobilya üreticisi bunları tekrar etmeye çalışıyor. Ancak, orijinal her zaman kopyadan daha iyidir.

Fotoğrafta: Şeffaf versiyondaki Calligaris Irony sandalye sadece bir çerçeveden oluşuyormuş gibi görünüyor. Bu model ayrıca şeffaf veya parlak boyalı plastik ve ahşap oturaklı olarak da mevcuttur.

Resimde: Şeffaf polikarbonattan Kartell Victoria Ghost, modern malzeme kullanımının klasik bir silueti nasıl dönüştürdüğünün bir örneğidir.

Resimde: Calligaris Parisienne polikarbonat yemek sandalyeleri. Bu model, 4 sandalyeye kadar üst üste istiflenerek kompakt bir şekilde saklanabilir.

Ahşap sandalyeler

Ahşap sandalyeler her zaman geleneksel değildir. Bazen en beklenmedik tasarım fikirleri ağaçta somutlaşır.

Resimde: Porada Tilde ceviz yemek sandalyesi. Akan siluet çizgileri ahşap damarları vurgular.

Fotoğrafta: Şık Porada Ester ahşap sandalyeler, kolçaklı ve kolçaklı olmak üzere iki versiyonda yapılmıştır.

Resimde: Riva 1920 Tremenda masif ahşap sandalyeler. Bir “zincir” içinde toplanarak kompakt bir şekilde depolanabilirler.

Tasarımcı sandalyeler

Ünlü Danimarkalı tasarımcı ve mimar Werner Panton’dan “Sandalyede oturmak, bir oyundaki gibi eğlenceli ve ilginç olmalı”. Onunla aynı fikirde olanlar için – beş, belki de en ergonomik değil, ancak her zaman sandalyelerin dikkatini çeken.

Fotoğrafta: Elastik ekleri olan Lago Joynt sandalye, herhangi bir oturma pozisyonuna “uyum sağlar”.

Fotoğrafta: Idealsedia Kasper, 20. yüzyılın en ünlü sandalyesi olan Panton Chair’e benziyor.

Resimde: Kartell FPE kavisli tasarım sandalye.

Fotoğrafta: Polipropilenden yapılmış Bonaldo Viento tasarım sandalyeleri parlak, hafif ve pratiktir. Tek renkli bir set satın alabilir veya bir “gökkuşağı” seti monte edebilirsiniz.

 

20 modern yemek sandalyesi konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir