Yatağı çeşitli yastıklarla dekore etmek için 7 ipucu

minderli yatak

Yatak odası dekorasyonu tekstil ve aksesuarlarla tamamen yenilenebilir. Dinlenmenin sembolü ve odanın odak noktası olan yatak, odanın en önemli alanlarından birini çerçeveliyor. geliştirir estetik ve birden fazla minderle bu perspektifin rahatlığı. Bu dekoratif etkiyi geliştirmenin anahtarlarını size veriyoruz.

1. Yastık ve kırlentlerin mükemmel uyumu

yatak odası yatağının minderleri

Yatağa mükemmel uyum sağlayan bir set nasıl oluşturulur? Başlık gibi perspektife yerleştirebileceğiniz farklı referanslar vardır (her ne kadar odada her zaman bulunmayan bir unsur olsa da). Peki, şekli yastık Renk ve oran düzeyinde uyumlu bir kompozisyon oluşturmanın anahtarıdır.

2. İki veya üç renkte

yatak odasındaki yatağın minderleri

Tanımlayan renklerin seçimi estetik Minderlerin tasarımı, yaratıcı sürecin temel hedefi ile uyumlu olmalıdır: dinlenme ve sakinlik için bir ortam oluşturmak. Mobilyalara aşırı yüklenmeden yatağın dekorasyonunu güzelleştirmek için ortamda denge nasıl sağlanır?

Tek renkli kırlentleri tercih edecekseniz iki veya üç farklı ve birbirini tamamlayan tonlara öncelik verin. Baskılarla oynamak istiyorsanız daha çekici kompozisyonları diğer sade aksesuarlarla birleştirin.

3. Her parçanın konumuna nasıl karar verilir?

siyah-beyaz-dekore edilmiş yatak odası

Kompozisyon bütününde her bir parça için en uygun yer nasıl seçilir? Bu durumda ideal bakış açısını bulmanıza yardımcı olabilecek bir faktör vardır. Örneğin bir minderi daha fazla çerçeveleyin biraz hemen arkadaki daha büyük bir başkasının üzerinde (resimde görebileceğiniz gibi).

Yani, daha geniş veya daha uzun olan tasarımların görsel olarak öne çıktığı, birkaç sıradan oluşan bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

4. Odadaki diğer tekstillerle uyum içinde

zarif-yatak odası-dekorasyonu

Yatağı şununla süsle: Kırlent yastık Özellikle sonbahar ve kış aylarında trend belirleyen dekoratif bir öneridir. Yatak odası, iyi düzeyde sıcaklık sunan doku ve kumaşlarla daha sıcak bir şekilde giydirilir.

Bu aksesuarın renkleri ve dokuları odadaki diğer tekstil ürünleriyle iyi bir bağlantı kurmalıdır. Örneğin perde, yorgan ya da kilim gibi başka parçaları da referans olarak alabilirsiniz.

5. Farklı kompozisyonları deneyin, yaratın ve birleştirin

yatak odası yatağının minderleri

Yatağınızı birkaç minderle süslemek istiyorsanız alanı kişiselleştirmenin bir yolu olarak bu bakış açısıyla yenilik yapın. Farklı renkleri, şekilleri, baskıları veya boyutları karıştırarak birkaçını karşılaştırabilirsiniz. görünüyor Mobilyanın en iyi versiyonunu kesinlikle öne çıkaranı belirtmeden önce.

6. Simetri veya asimetri: farklı büyüleyici bakış açıları

yatak odası yatağının üstüne yerleştirilen minderler

Renk, şekil, doku veya baskı türünün ötesinde kompozisyona entegre edebileceğiniz başka bir faktör daha vardır. Bu bağlamda simetri ve asimetri Bugünün trendini onlar belirliyor. Birincisi, merkezi bir eksenden aynı şekilde konumlandırılan parçaların mükemmel konumunu gösterir. Bu klasik öneriden kopmak istiyorsanız asimetriyi artırın.

7. Pratiklik ve düzen

ana yatak odasında yatak dekorasyonu

Yastık kompozisyonunun görüntüsü yatakta çok çekici olabilir, ancak en iyi seçim odadaki düzeni sağlamak için de pratik olanıdır. Nereye koyacaksın Aksesuarlar Onları odanın bu noktasından ne zaman çıkaracaksınız? Süreci planlamak için cevaplayabileceğiniz sorulardan biridir.

Sonuç olarak odanın dekorasyonunda konforu ve sıcaklığı artırmak istiyorsanız minderler detaylara verdikleri önemle fark yaratıyor. Güzel bir kompozisyon (en çok sevdiğiniz kompozisyon) oluşturmak için farklı karışımlar ve perspektiflerle oynayın ve deneyler yapın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu