Yeni Salon Dizayn Nasıl Yapılır

Modern oturma odası dekoru

Moda yılında salon dekorasyonunda yeni trendleri ve renkleri birlikte incelemeye ne dersiniz? Bugün, sizlerle birbirinden şık salon örnekleri ile harika bir yolculuğa çıkacağız. Klasik salon dekorasyonundan çok farklı formlarda döşenen ve mekanlarda modern bir hava katan mobilya seçenekleri ile yaşam alanlarınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Oturma odası dekoru nasıl yapılır

Oturma odaları, evlerde eğlenmek ve sosyalleşmek için kullanılan mekanlardır. Bir oturma odasının mobilyaları, sahiplerinin zevklerini, tarzlarını ve ilgi alanlarını yansıtmalıdır. Yatak odaları ile birlikte oturma odaları, evlerde yaşayanlara şıklık ve rahatlık hissi veren en önemli alanlardan biridir. Bir oturma odasını dekore etmek, mekana heyecan ve rahatlama getirebilecek bir sanattır. Kullanılan fikirlere bağlı olarak odanın zarif veya rahat görünmesini sağlayabilir.

Salon için planlama örnekleri

dolaplı hol

Oturma odaları, iç görünümlerini tasarlamaya geldiğinde dikkatli bir planlamaya ihtiyaç duyarlar çünkü bu, kullanıcıların zevklerine ve yaşam tarzlarına ne kadar uygun olduklarını etkiler. Kişisel zevkinize uygun dekorasyon fikirleri seçmek, herhangi bir alanı, uzun bir çalışma gününden sonra rahatlayabileceğiniz veya arkadaşlarınızı ve ailenizi kolaylıkla ve rahatlıkla eğlendirebileceğiniz davetkar bir cennete dönüştürmenize yardımcı olacaktır!

Modern oturma oda dizaynı

oturma odasında beyaz kanepeler

Bir oturma odasının tarzı, büyük ölçüde dekorasyon fikirlerinden etkilenir. Örneğin, modern oturma odaları genellikle köşeli mobilyalara, soyut tablolara, paslanmaz çelik aksanlara ve temiz çizgilere sahiptir. Buna karşılık, geleneksel evler genellikle peluş kumaşlar, karmaşık ahşap işleri ve canlı duvar renkleri ile daha süslü mobilyalara sahiptir. Oturma odanızı nasıl dekore edeceğinizi seçmek, evinizin iç tasarım temasının yanı sıra zevklerinize ve tercihlerinize bağlı olacaktır.

Mobilyaları yerleştirme

Duvarlar, mobilyalar ve aksesuarlar için doğru renkler seçilerek harika oturma odaları yapılır. Daha koyu tonlar rahat bir atmosfer yaratırken, daha açık tonlar daha parlak bir görünüm yaratır. Bunun dışında üzerlerine veya duvarlara yaslanırken rahatlık sağlamak için yumuşak kumaşları tercih edin. Ayrıca, tüm alanınızın görünümünü iyileştirdikleri için daha koyu tonlarda kilimler ekleyin. Açık tonların, daha koyu mobilyaların gerçekte olduğundan daha pahalı görünmesine neden olabileceğini unutmayın. Mekanınızın daha açık renklerinin görünümünü geliştirmek için yapay bitkiler veya parlak nesne standları da kullanabilirsiniz.

Küçük alanlar için dekor

Küçük bir oturma odasını etkili bir şekilde dekore etmek için, bir eğlence ünitesi veya kanepe veya sandalyenizin üzerindeki büyük raf gibi odak noktanız için büyük parçalar seçin. Ayrıca birden fazla küçük oturma birimi seçebilirsiniz çünkü bu, tek başına daha büyük bir oturma biriminden daha geniş görünmesini sağlar.

Benzer şekilde, kullanılmayan duvar alanlarını kaplamak için duvar halıları veya duvar resimleri seçin, çünkü bunlar oturma odanızın her alanı için ayrı tasarımlarla dikkatinizi dağıtmak yerine tüm alanınızın görünümünü bir kerede arttırır. Kanepede veya koltuğunuzun kol dayama yerlerine yerleştirilmiş ek bir sandalyede TV izlerken daha fazla konfor için kırlentli duvar askılarını vurgulayın.

Yeni Salon Dizayn konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu