Zarif ve rahat bir yemek odasını dekore etmek için 6 ipucu

Yemek masanızı nasıl süsleyeceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bunun için de yaratıcı fikirlerimiz var. 2023 Ev Düzenleme Örnekleri Sitesi BeyazYastik.Com içinde Dekorunuz, mobilyanız ve depolama alanınız için yemek odası dekorasyon fikirlerini ve ilhamını keşfedin.

yemek masası-pencereye yakın

Zarif ve davetkar bir yemek odası, ev dekorunu yükseltir. Çok pratik bir alan. Ama aynı zamanda önemli bir estetik varlığa da sahiptir. Bu nedenle, işlevsel, sofistike ve güzel bir odayı giydirmek için size altı ipucu veriyoruz.

1. Şık ve zarif sandalyeler

kontrast sandalyeli beyaz yemek masası

Masayı çerçeveleyen sandalyeler, toplantının, sohbetin ve karşılamanın görsel ifadesidir. Bu nedenle, bu mobilya parçasının seçimine özellikle dikkat edilmesi tavsiye edilir. Çok şık tasarımlar bulabilirsiniz. Örneğin, Fransız tarzı bir madalyon sandalye, arkaya zarif bir şekil verir. Farklı şekil ve tonlardaki kadife sandalyeler, odaya renk katıyor. Bu arada ahşap tasarımlar rustik yemek odaları için idealdir.

2. Mobilya ve renkler ile uyum sağlayın

bardaklar-on-beyaz-masa

Mobilyaları oda bağlamında çerçevelemek için alanı analiz edin. Farklı bakış açıları bulabilirsiniz. Örneğin, yemek alanını pencereden manzara ve doğal ışıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bir büfe ile ideal takımı oluşturan duvarlardan birinin yanına da yerleştirilebilir.

Buna da Bakmalısın: Zarif Yemek Odası Trendleri

Kanepenin konumu, dikkate alınması gereken bir başka husustur. Her iki mobilya parçası da odaya paralel olarak yerleştirilebilir. Bu sayede yaşam alanı ve yemek odasını farklılaştıran ana parçalar haline gelirler. Dilerseniz zeminin masayı çevreleyen kısmını süslemek için bir halı seçin.

3. Çevreyi aşırı yüklemeyin

ahşap masa ve sandalyeler

Konfor önemli bir unsurdur planlama pratik ve işlevsel bir yemek odası için itina gösteriniz. Masa ve sandalyeler önemli yer kaplar. Bu nedenle geçişi kolaylaştırmak için yakın çevrenin boş olması önemlidir. Ayrıca, odayı süsleyen topluluğun öne çıkma düzeyini artırmak için.

4. Alanı daha da aydınlatmak için açık renkler kullanın

açık tonlarda yemek odası dekorasyonu

Güzel ve rahat bir yemek odasını dekore etmek için çok fazla mobilya ve aksesuara ihtiyacınız yok. Ancak, her bir parçayı dikkatlice seçmek için farklı seçenekleri karşılaştırmanız önerilir. Aynı tasarım, ancak başka bir renkte, dekorasyona yerleştirildiğinde farklı bir sonuç sunuyor.

Bu nedenle, açık tonlar günlük hayatta evin kalbi haline gelen bir odada arzu edilen zamansızlığı sunuyorlar. Estetik bir bakış açısıyla, her tarzla birleşir ve yemek alanındaki ışığı arttırır.

5. Mini formatta vazolar: şu anda zafer kazanan minimalist bir öneri

küçük-vazo-ahşap-masa

Çiçek süsleme, yemek masası dekorunda sıkça kullanılan bir odak noktasıdır. Öğle veya akşam yemeklerinde mobilyaları dekore edin ve çok hoş bir atmosfer yaratın. Ancak bu dekoratif kaynak her zaman en iyi şekilde görünür. Odaya bir renk notu ekleyin. Minimalist estetik cesaret küçük vazolarda çerçevelenen bu aranjmanların sadeliği.

6. Çevreyi güzelleştirmek için duvarları süsleyin

duvarlarda kalıplamalı yemek odası

Bahsettiğimiz gibi, güzel bir oda yaratmak için çok sayıda elemana ihtiyacınız yok. Ayrıca masanın yanındaki ortamın temiz olması tavsiye edilir. Diğer bir deyişle, geçişi engelleyen veya hareketlilikte zorluk teşkil eden herhangi bir engelin olmaması esastır. Yemek odasının duvarlarının dekorasyonu, yaratıcı düzeyde çeşitli seçenekler sunar.

Ortamı çok santimetre işgal etmeden giydirmek için ideal bir bakış açısıdır. Yani yüzeyi zarif parçalarla süsleyebilirsiniz: Fotoğraflar, aynalar, resimler veya çarşaflar. Ancak kendi başına öne çıkan dekoratif bir öneri var: pervazlar.

Odadaki ferahlığı artıran ve günlük rutinin ihtiyaçlarına uyum sağlayan bir yemek odası dekore edin!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu