Sonbaharda şömineli bir oturma odasını dekore etmenin ipuçları

siyah-beyaz-şömineli oturma odası

Şömineli oturma odasının cazibesi sonbaharda daha da artıyor. Rahatlatıcı ve rahat bir konaklamanın sıcaklığını ve güzelliğini nasıl artırabilirsiniz? Size iyileştirmenin anahtarlarını veriyoruz perspektif şöminenin gerçek odak noktası olması.

1. Yumuşak battaniyelere sonbahar baskıları

şömineli-oturma odasında-battaniyeler ve tekstiller

Şöminedeki ateş ortamı güzelleştiriyor konfor evde. Ancak yaşam alanını başka yumuşak dokularla da korumak gerekir. Koltuk battaniyeleri oturma odasında oldukça sonbahar estetiği yaratıyor.

Farklı boyutlardaki tablolar zamansız trendlerden biri olarak öne çıkıyor. Kırlentlerde diğer basit yüzeylerle karıştırılabilirler: çizgili, çiçekli, düz tonlu ve iki tonlu… Kısacası farklı dokulardaki karışımlarla oynayın.

2. Şöminenin ön plana çıkmasını sağlayan dekoratif unsurlar

şöminenin üstündeki ayna

Şömine başlı başına dikkat çekiyor. Sonbaharda salon dekorasyonunun kalbi oluyor. Odak noktasının perspektifini geliştirebilecek başka dekoratif unsurlar da var. Örneğin bir ayna veya çizelge bu noktada çerçevelenebilir. Estetik düzeyde iyi bir eşleşme oluşturan bir kombinasyondur.

3. Yaşam alanına mükemmel bir şekilde entegre edilmiş bir şömine

şömineli rahat oturma odası

Oturma odasındaki şömine odak noktasını temsil ediyor. Bu nedenle yaşam alanındaki oturma düzeninin de bu bakış açısı etrafında dönmesi gerekmektedir. Bu sayede kahraman unsuru, bahsettiğimiz mekânla bir bütünlük oluşturur.

O kanepe Ailenizle keyifli bir sohbetin yanı sıra manzaranın keyfini çıkarmak için koltuklar doğrudan bu noktaya yönlendirilebiliyor.

4. Sehpanın üzerinde sonbahar okumaları

oturma odası-sehpanın üzerinde kitaplar

Bir oturma odasının dekorasyonu baca Sonbaharda, yılın son döneminde ve kış aylarında çiftlikte keyif almak isteyeceğiniz planlarla uyumlu hale getirilebilir. Bir dergi veya basılı kitap okuma deneyimi, bu özelliklere sahip bir iç mekanda özellikle rahatlatıcıdır.

Bu nedenle oldukça dikkatli bir baskıya sahip olan yayınlar hem eğlence kaynağı sağlamakta hem de sehpanın estetiğini arttırmaktadır.

5. Rustik tarz: sonbaharda oturma odasını dekore etmek için mükemmel bir referans

rustik tarzda şömineli oturma odası

Rustik tarz, ortamın ana estetiği İskandinav, klasik veya çağdaş olsa bile, şömineli bir oturma odasının çekiciliğini artıran bir ilham kaynağıdır. O rustik tarz Kareli battaniyeler, hasır sepetler ve toprak tonlarıyla bütünleşebilir.

6. Duyuları ve dekorasyonu duyularla geliştirin

şömineli ve boş masalı oturma odası

Şöminenin etkisi, görme duyusu ile özel bir yoğunlukta uyum sağlıyor. Bakış odak noktasını dikkatlice düşünür. Ancak dekorasyonu duyular yoluyla zenginleştiren başka duyular da var. çiçek süsleme Romantik bir dokunuşa sahip görünümüyle odanın ideal tamamlayıcısı haline gelir.

7. Şömineli oturma odası dekorasyonunda yardımcı mobilyaların önemi

rustik-şömineli-oturma odası

Şömine, odanın dekorasyonunun gerçek kahramanlarından biridir. Ancak ortamın sıcaklığı ve işlevselliği, farklı unsurların bir araya geldiği bir kompozisyona bağlıdır. Kanepe veya koltukların yanına konulan küçük masalar gibi yardımcı mobilyalar ortama daha fazla dinamizm sağlar. Aynı şekilde, masa lambası Bazen okuma köşesi haline gelen mekana yeni ışık kaynakları ekliyorlar.

Bu nedenle oturma odanızı sonbahar ve kış aylarında ev içinde unutulmaz anların tadını çıkaracak şekilde hazırlayın. Yılın bu zamanının atmosferinin size duyumlarıyla ilham vermesine izin verin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu