Klasik Tarz Mutfak Dekoru için 5 Tavsiye

Mutfak Yenileme Öneri ve Resimleri

ahşap taklidi zeminli mutfak
Zemin Kaplamasında Mutfak Trendleri

Klasik stil zamansız bir vurguya sahiptir. Bununla birlikte, en geleneksel öneriler de günümüz perspektifinden güncelleniyor. Klasik ama yenilenmiş bir dokunuşla bir mutfak nasıl dekore edilir? BeyazYastik.Com’da çeşitli fikirler paylaşıyoruz.

1. Beyaz veya krem renklerine öncelik verin

beyaz-içinde-ahşap-ve-mobilya-mutfak
Beyaz ve ahşabın buluşturulduğu bu mutfakta, ortamı donuk gösterecek hiçbir şeye yer verilmemiş.

Mekanın güzelliğini parlaklıkla güçlendirin. Belki de odanın çevreyle bağlantı kuran büyük bir penceresi vardır. Bununla birlikte, parlaklık renk kullanımıyla da yoğunlaştırılır. Mobilya seçiminizde beyaz, krem veya açık griyi tercih edin.

2. Çanak çömlek parçalarının güzelliğini vurgulayın

büyük mutfak -klasik tarz-yenilenmiş
Tadilat ile yenilenen mutfak, mutluluk veren bir dekor

Teşhir dolapları klasik mutfaklara mükemmel uyum sağlar. Günümüzde açık raflar, çeşitli eşyaların sergilenmesi için ideal bir destek sunuyor. Ancak, vitrin çok özel bir formattır. İç mekan sanki bir vitrindeymiş gibi konumlandırılmıştır. Ancak dolabın içindekiler raflara göre daha fazla korunur.

İlginizi Çekebilir: Ne Tür Mutfak Tezgahları Var?

İkili bir amaca hizmet eden bir tasarımdır. Örneğin, bir tabak ve fincan koleksiyonu odanın dekoru içinde bir bağlama oturtulabilir ve detaylara gösterilen dikkati artırabilir. Öte yandan, dolabın ön kısmı bir bütün olarak mobilyanın görsel ağırlığını azaltır. Işığın geçmesine izin veren şeffaf bir yapıya sahiptir.

3. Mutfak kulplarının belirginliğini artırır.

mutfak-mobilyasi-beyaz-açilir-kapak
Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dekorasyonundaki minimalizm, dolapların ön tarafında görünür kulpların bulunmamasıyla somutlaştırılmıştır. Ancak bu tamamlayıcılar, yenilenmiş bir klasik bileşene sahip bir görünüme sahip odaların estetiğinde büyük bir önem kazanıyor. Örneğin tırnak şeklindeki modeller öne çıkıyor.

Daha çarpıcı ve uzun bir tasarım mı arıyorsunuz? Bir bar modeli tercih edin. Altın rengi parçalar, beyaz veya bej bir arka plana ince bir kontrast katar. Dolapların ön tarafındaki dekorasyon sadece güzel kulplarla tamamlanmıyor. Kapılar ve çekmeceler de kabartmaları, pervazları ve diğer süs nüanslarıyla öne çıkıyor.

4. Yüksek tabureler veya arkalıklı sandalyeler

büyük mutfak-adalı-ve-masalı
En Modern Ada Mutfak Masaları

Klasik bir mutfakta yemek alanı çok önemlidir. Ancak bu alan da modern yaşam tarzına uyum sağlayan mobilyalarla yenilenebilir. Tabureler ortamın ferahlığını pekiştirmek için idealdir. Bir ada, bar veya yarımada için iyi bir tamamlayıcıdırlar.

Tüm mutfaklar bu dekorasyon fikrini geliştirmek için gerekli metrekareye sahip değildir. Her durumda, ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Yani, daha göz alıcı bir görünüme sahip rahat koltuklar seçin. Örneğin, masayı tamamlamak için hoş bir arkalığı olan sandalyeler seçin. Örneğin haç veya çapraz şekilli tasarımlar gibi her zaman hit olan klasik teklifler vardır. Mekan, modern yaşam tarzının ihtiyaçlarını karşılamak için estetik açıdan hoş ve pratik olmalıdır.

5. Bütünsel bir bakış açısıyla sadeliği artırın

mutfak-dolapları-beyaz-ve-altın-kaplama-çekmeceler
Çekmeceli Mutfak Dolabı

Yenilenen klasik tarzın kendine özgü güzelliği, yüksek düzeyde kalıcılığıyla öne çıkıyor. Cazibesi, çok kısa süreli bir trendin sona ermesine bağlı değildir. Aksine, çevresinin zarafetini artıran özelliklere sahiptir.

Mutfak aydınlık, düzenli, sade, davetkar ve tek tip olduğunda durum böyledir. Başka bir deyişle, seçilen mobilyalar, aksesuarlar ve donanımların toplamı gerçek bir görsel süreklilik göstermektedir. Altın, klasik bir görünümün özünü de güncelleyen trend tonlardan biridir. Kulp ve musluk ürünlerinde en iyi halini alır.

Yenilenen klasik tarz, sıcak ve çok zarif bir odaya zamansız bir dokunuş katıyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu