Proje: Üç çocuk odası ile İskandinav tarzı daire

Bir yer: İstanbul’un kuzeyinde 154 m alana sahip daire2.
Barındırıcılar: evli ve üç çocuklu bir çift.
Bir görev: dairenin alanını üç çocuk odası, bağımsız bir ebeveyn ünitesi, bir oturma odası olarak ayırın ve iç mekanı İskandinav tarzına uygun olarak dekore edin.

Yerleşim

Başlangıçta görev, alanı 150 m’nin biraz üzerine bölmektir.2 üç tam teşekküllü çocuk odası, gardıroplu bağımsız bir ebeveyn ünitesi ve geniş bir mutfak-oturma odası, mimarlar ekibine gerçekçi görünmüyordu.

Ancak yetkin tasarımın bir sonucu olarak, tüm binalar tam olarak ev sahiplerinin istediği gibi dizildi – dairenin ebeveyn ve çocuk bölümlerine net bir şekilde bölünmesi ile.

Fotoğrafta: dairenin düzeni.

Mutfak, oturma odası

Ev sahiplerinin isteklerinden biri, üç çocuk odasından yatak odasının biraz uzaklığıydı. Bu nedenle, düzendeki merkezi yer, daireyi çocuk ve ebeveyn bölümlerine ayıran oturma odasına alındı.

Projenin mimarları mutfağa bir niş içine girdiler ve ona belli bir özerklik kazandıran cam sürgülü panellerle çitle çevirdiler.

Bölmenin kısmi paspası, tezgah yüzeyinin oturma odasından görülmesine izin vermez. Bu uygundur – herhangi bir zamanda, örneğin, konuklar beklenmedik bir şekilde geldiklerinde, odaya düzgün bir görünüm verilebilir.

Fotoğrafta: modern özlü tasarıma sahip bir mutfak.

Yemek alanı oturma odasının bir parçasıdır. Tabaklar ve duvardaki bir baskı gibi bazı detaylar, hostes tarafından kendisi tarafından alındı. Bunlar iç mekana İskandinav aksanları katıyor.

Ebeveyn yatak odası

Müşterilerin isteği, yatak odasına maksimum miktarda depolama alanı yerleştirmekti. Böylece yatak, iki uzun kalem kutusu arasındaki bir boşlukta sona erdi ve duvarlara hacimsel gardıroplar yerleştirildi. Pencere bankı ayrıca yatak çarşaflarını ve ev tekstillerini de saklayabilir.

Çocuk odaları

Müşterinin ailesinin üç çocuğu var: üç ve on yaşında kızlar ve beş yaşında bir erkek. Her çocuk odası kendi tarzında dekore edilmiştir, ancak hiçbiri temel konseptin ötesine geçmez.

Çocuğun yatak odası aynı zamanda bir oyun odasıdır. En geniş olduğu ortaya çıktı.

Fotoğrafta: solda – oğlanın odası, sağda – büyük kızın odası. Casamania fabrikasından katlanır puf.

Fotoğrafta: bir erkek odasında bir tavan arası yatak.

En küçük kızın kreşleri ilginç detaylar ve parlak renklerle dolu.

Fotoğrafta: en genç kızın odası.

Banyo ve tuvaletler

Ebeveyn banyosu, tek parlak vurgu ile koyu renklerde tasarlanmıştır – kazanı gizleyen sarı bir kalkan. Banyo banyodan hafif bir bölme ile ayrılmıştır.

Çocuk alanı, odalarla aynı parlak renklerle dekore edilmiş kendi banyosuna sahiptir.

Fotoğrafta: solda – ebeveyn banyosu, sağda – çocuk banyosu.

BeyazYastık Galeri’de mobilya projesi

Projede kullanılan birçok mobilya ve aydınlatma armatürü modeli BeyazYastık Galeri’de mevcut.

Sen de yapabilirsin fotoğrafla mobilya seçimi hizmetini kullanın Mobilyaları bir derginin sayfalarından veya çevrimiçi yayınlardan beğendiyseniz. Bu hizmeti kullanmak için lütfen bize e-posta ile bir istek gönderin. info@beyazyastik.com

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu