Küçük bir oda dekorasyonu

Küçük bir odayı dekore etmek oldukça zor olabilir, ancak o zamana kadar görsel olarak kaybolmuş bir alan için ilginç çözümler ve fikirler üretmek için yaratıcılığı kullanmak gibisi yoktur.

Daha küçük bir alanın aydınlatma, renkler, parçalar ve mobilyanın kendisi gibi birçok faktörü hesaba katması gerekir.

Her oda dekorasyonu, evde yaşayanların profiliyle başlar – her birinin ihtiyaçlarını, hayallerini ve isteklerini bütünleştirmek gerekir. Küçük bir oda bile planlama gerektirir: sadece estetik değil, aynı zamanda işlevsel bir şekilde ortamdan en iyi şekilde yararlanmak.

Küçük bir odanın dekorasyonu her birinin zevkine göre değişecektir ancak bu işlemi gerçekleştirmek için çok paraya ihtiyacınız olmadığını bilmek önemlidir.

En uygun malzemeleri ararken sadece yaratıcılığa ve bağlılığa sahip olun. Burada, ne yapmanız gerektiğine dair bir özet ve daha doğru bir açıklama okuyun.

Aşağıda bazı dekorasyon fikirlerine, trend olan yükselişte olan gölgelere, evinize yatırım yapabileceğiniz tarzlara, mekana daha fazla cazibe katmak için, ister mobilyalarla ister odalardaki belirli nesnelerle ve tüm bunları yapan çok daha fazlasına bakın. dekor odasında farklılık ve göze çarpıyor.

Küçük bir odayı ekonomik ipuçlarıyla nasıl dekore edebilirim? Kendin Yap!

Bir odayı dekore etmek çok para gerektirmez.

Bazı aletlerin olduğu zayıf bir cüzdanınız olsa bile, kendi yaptığınız dekoratif seçenekler karşılığında inşaat evlerinde pahalı mobilyaları atıp, israf edilecek geri dönüştürülmüş malzemeleri gerçek sanat eserlerine dönüştürüyorsunuz.

Şüphe mi ediyor? Yani bu fikirler size tam tersini kanıtlayacak!

İster entegre bir odada, ister modern bir odada ve ister retro parçalarla ister retro parçalarla öne çıkan diğer ipuçlarında olsun fark yaratan en güzel resimler, çarpıcı renklerde, açık tonlardan koyu tonlardan birçok renk ve baskı var. dekorasyon tarzının model ve renklerine göre değişen ahşap parçalar.

1. Lastik ayak destekçisi

Eski bir lastik, mobilya ayakları ve tutkalla, koltuğunuza veya oturma odası pufuna eşlik edecek güzel bir ayak dayama yeri oluşturabilirsiniz.

Küçük oda için ayak dayama yeri

Bu, evinize uyacak şekilde istenilen renkte veya belirli renklerde yapılabilen, mevcut stilleri değiştiren, ortama daha fazla çekicilik yaratan, daha fazla rahatlık için öne çıktıkları ve aynı zamanda ideal olabilecek dekorasyon fikirlerinden biridir. yerel dekorasyon odası.

2. Tuğlalı ahşap kitaplık

Tuğlaları boyayarak ve ahşap çıtaları zımparalayarak çivi çakmanıza gerek kalmadan televizyon veya raf için bir parmaklık inşa edebilirsiniz!

Kötü oturma odası rafı

Bu, geri dönüştürmeyi veya kendi başına yapmayı sevenler için dekorasyon fikirlerinden biridir, çünkü basit malzemelerle evinizin dekorasyonunu yenileyebilir, mekana her şeyin yanı sıra retro parçalarmış gibi daha büyük yenilikler sunabilirsiniz. Evinizi eşsiz kılacak, hatta ev dekorasyonunda yan sehpa görevi görecek.

3. Bobin tablosu

Eski bir bobin, inşaat malzemelerinden elde edilen geleneksel bir çöptür, ancak bunun nedeni, ona bakarken çok az insanın sarmal tellerle yapılmış güzel bir sehpa hayal etmesidir.

Yaratıcı bonina masası

İster apartman dekorasyonu ister belirli bir yapıda dekorasyon olsun, farklı tonlarda veya istenilen renkte, mevcut diğer dekorasyon fikirlerini değiştirerek, hoşuna giden ve sizi bırakacak stiller arasında sehpalara yatırım yapmak isteyenler için harika bir ipucu. ana Harika.

4. Paletli kanepe

Paletli kanepe, ekonomik ve çok rahat bir seçenektir. Sadece zımparalayın, yastıkları birleştirin ve örtmek için bir şilte alın. Daha rahat olduğunu söyleyenler var çünkü bir kanepenin yanı sıra ziyaretçiler için bir yatak! Diğer kanepe tipi ipuçlarımıza buradan bakın

Oturma odası için palet kanepePaletli kanepe

Kanepe, inovasyonda öne çıktığı için, dairenin belirli bir çekicilik ve retro tarzlarla dekorasyonu için aynı görünümde öne çıkıp çıkmadığı, çevreyi yapmak için benzersiz bir renk paleti olduğu için birçok insanın arzusudur. daha rahat, böylece evin dekorasyonunu uyguluyor.

5. Sebze kutusu rafı

Sebze kutuları oturma odanız için mükemmel raflar oluşturur. Düzenlenmiş, zımparalanmış ve boyanmış, oturma odanızın görünümüne zarar vermeden geri almayı reddettiğiniz kitaplar, dekoratif eşyalar ve artıklar için alan sunarlar.

Aynı zamanda düzensiz bir tipseniz, dağınık insanlar için dekorasyon ipuçlarımızı okumaktan keyif alacaksınız.

Oturma odası rafı

Retro, duvardaki resimlere ek olarak, ister belirli bir renkte ister bir özgüllükte bir kanepe olsun, dekore edilmiş bir oturma odası için fotoğraflar ve ipuçları arasında öne çıkıyor, örneğin, ev ofisi yapanlar ve rahatlık isteyenler için çok daha iyi çekicilik ile dekorasyon. Önemli olan kendinizi evinizde hissetmektir.

6. Askılı Kunduracı

Oturma odanız küçükse ve evin hemen girişindeyse askılı bu ayakkabıcı sokaktan geldiğinizde ayakkabılarınızı koyabileceğiniz bir yer olması için akıllıca bir çözüm olabilir.

Oturma odası fikri için ayakkabıcı

7. Ağ

Odadaki bir hamak, odayı dekore etmek için de yaratıcı ve ekonomik bir çözümdür. Dekorasyon yaparken sıcaklık sunar ve başka bir koltuk veya kanepe ihtiyacını karşılar. Ancak dikkatli olun, çünkü çok küçük ortamlarda çözümden çok zor olabilir.

Odada hamak

Küçük bir odayı büyütmek için 5 numara

Süsleyeceğiniz alan ne olursa olsun, ne kadar küçük olursa olsun, bu “ferahlık” hissini yaratmak için her zaman alınabilecek bazı önlemler vardır. Ve en iyisi: reform çağrısında bulunmadan! Her şey, küçük odanın dekorasyonu zevkinize göre mükemmel ve doğru olsun.

Küçük “fakir” bir odanın dekorasyonu ile ilgili ilk kılavuz, özellikle sade dekore edilmiş odalara ihtiyaç duyanlar için odanın daha büyük olduğu ve görsel kirlilik sağlamadığı fikrine zaten yardımcı olduğundan, ne kadar az öğe olursa o kadar iyi olur. Ek olarak, diğer yakın çevrelerde yapılanları tekrarlamak için renklere, şekillere ve dokulara dikkat etmek her zaman iyidir – bu da süreklilik hissi verir.

Basit bir küçük odayı nasıl dekore edeceğinizi öğrenirken, dekorasyona yatırım yapmanız gerekir, tüm bunları özel olarak dekoratif nesnelere harcamak zorunda kalmadan odada yapmak mümkündür, sadece güzel bir TV paneli ekleyin, örneğin, iyi bir fikir için iyi bir fikir küçük odalar.

1. Aynalar

Aynalar her ortamı büyütme özelliğine sahiptir. Bunun çok modern bir dekoratif nesne olduğunu ve ışığın yayılmasına yardımcı olmak için hem tüm duvarlara hem de yan yana bir çerçeveli büyük bir aynaya veya hatta birkaç küçük aynaya monte edilebileceğinden bahsetmiyorum bile.

2. Halılar

Çizgili halılar, küçük bir odanın alanını aldatıcı bir şekilde kolayca artırabilir. Bu, elbette, zemininiz mükemmel durumda olduğunda ve yalnızca bir desene sahip olduğunda geçerli değildir. Küçük oda dekorunu o kadar da küçük değilmiş gibi bırakacaksınız.

Odadaki bir dekorasyon, özellikle duvara monte edilmiş bir TV paneliniz varsa, çevreye dekoratif objelere ek olarak aynaların dekorasyonunu yönetmek gerektiğinden, özellikle de bir küçük oturma odası. Küçük oda için en iyi kilimleri buradan kontrol edin.

3. Perdeler ve jaluziler

Uzun perde modelleri de odayı büyütmeye yardımcı olur – bu nedenle modelin tavana olabildiğince yakın olması ve zemine inmesi kesindir. Perde ise kompakt ve daha modern olma avantajına sahiptir.

Yemek odanıza en uygun modeli seçmeniz gerekiyor, bu nedenle küçük bir dekore edilmiş odayı dekore etmek daha da kolay ve çok az harcama. İster duvar kağıdıyla dekorasyona yüklenmiş bir duvarla, ister dekoratif aynalarla basit ve ucuz temiz bir dekorasyona yatırım yapabilirsiniz.

4. Aydınlatma

Bir oda iyi aydınlatıldığında, küçük bir odanın dekorasyonu söz konusu olduğunda bile görsel olarak daha geniş hale gelebilir. Küçük odalar için bu nokta çok önemlidir: Bu durumlarda benimsenmesi gereken, tam olarak tüm alana odaklanan aydınlatma biçimi olan dağınık aydınlatmadır.

Bu, lamba, duvar veya zemin lambalarının kullanılmasının yasak olduğu anlamına gelmez. Aksine, resim gibi vurgulanması gereken ilginç bir nesne olduğunda da belirtilir. Oturma odaları ruhunuzu temsil etmelidir.

Küçük odaları dekore ederken, oturma odalarını iyi aydınlatmak iyi bir fikirdir, böylece mekan normalden çok daha aydınlık görünecek ve sadece görsel olarak da olsa daha fazla alan oluşturacaktır. Bir dekorasyon, özellikle küçük bir odayı çok az parayla dekore ederken, bir evde tam bir fark yaratır.

Oda için doğru avize nasıl seçilir

5. Tavan

Tavan mümkün olduğu kadar “ham”, yani tavanlar veya detaylar olmadan olmalıdır. Genişlik hissi vermek için nötr renklere ve hatta beyaza değer verin, bu değerler sade dekore edilmiş odalara sahiptir. Harika bir ipucu, odanızı dekore ederken sadece birkaç lamba ve armatürle mümkün olan iyi aydınlatmadır.

Küçük oda için basit dekorasyon ipuçları

Küçük odanın dekorasyonu ailenin tarzına bağlı olduğundan, tüm üyelerin zevklerini memnun edecek seçenekler üzerinde bolca araştırma yapmak gerekir. Sade dekore edilmiş odalar ve az para, kapris eksikliği ile eşanlamlı olmak zorunda değildir. İster bir TV odası, ister dekore edilmiş bir oda, hatta köşelerden birinde yuvarlak bir ayna olsun, oturma odanızda ne istediğinizi bilmeniz yeterlidir.

Küçük fakir odayı tamamen farklı göstermek için uygulanabilecek birçok ilham ve ipucu var! Oturma odasının evin kalbi olduğunu düşünün, cebinize ve zevkinize mümkün olduğu kadar oturma odası yatırmalısınız.

Kırlent yastık

Yastıklar rahatlık sağlar ve çok dekoratiftir. Küçük odanız nötr renklerle doluysa, renkli veya desenli yastıkları kanepe veya koltuklara yayarak kullanmayı deneyin;

Oturma odanız için doğru dekorasyonu nasıl seçersiniz?

Renkli ve otantik dekor

  • Küçük odanızı modernize etmek istiyorsanız, duvarlarda koyu renkleri, ortamda ve mobilyalarda nötr tonlarla dönüşümlü olarak tercih edebilirsiniz;
  • Odadaki resimlerden veya aynalardan yararlanın;
  • Küçük odanızı saksı bitkileriyle insanlaştırın;
  • Odanız beyaz mobilyalara sahipse, ortama bir kişilik dokunuşu katmak için renkli unsurlar koyun;

Duvarın bir işlevi olmalı!

  • Alanınız varsa, eşyalarınızı düzenlemek için nişler ve raflar yerleştirin ve küçük odayı uygun nesnelerle dekore edin;
  • Küçük oda başka bir ortamla bütünleşmişse, kitap, mum, vazo gibi nesnelerle bölme rafından yararlanılması önerilmektedir;
  • Duvarda yenilik yapın, bir doku oluşturun, alanın geri kalanına uyan farklı bir boya veya duvar kağıdı kullanın – seçtiğiniz şeye bağlı olarak, odanıza genlik sunma şansınız vardır!

Sadece temel mobilyalar

Küçük odayı en önemli ve temel mobilyalarla dekore etmeyi unutmayın: kanepe, sehpa veya köşe ve TV rafı (küçük odalar için yerden tasarruf etmek için bir panel öneririz). Sade dekore edilmiş “fakir” odalar, farklı bir görünüm vermek için iyi bir sehpayı hak ediyor.

Düzenlemelerinden, her zaman iyi bir insan dolaşımı ile dekorasyon yapmaya başlayabilirsiniz, sonuçta, az yer bırakmak odanızı daha da küçültecektir. Oda ne kadar temiz olursa, o kadar hafif olur – bu ipucu tek başına odanızı “büyütmek” için yeterli olacaktır.

Refahınızı ve ailenizin geri kalanını desteklemek için sadece gerekli unsurları kullanın ve küçük odanın ambiyansının tadını çıkarın!

Odanızda basit bir dekorasyon yapmanın, az para harcayarak ama inanılmaz bir sonuçla nasıl mümkün olduğunu gördünüz mü?

Küçük bir oda dekorasyonu
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu