Oturma odası: nötr renklerle dekorasyon için tavsiyeler

Nötr renklerde salonlar: fikirler ve ipuçları

Oturma odanızın dekorasyonunu tamamen değiştirmenize gerek yok, sadece tonları karıştırıp eşleştirin ve nötr bir palete entegre edin. Salonunuz için nötr renkler muhteşem derecede zarif görünecektir.

Bir evi nötr renklerle süslemenize yardımcı olacak en iyi müttefikler beyaz, fildişi, kum, bej, hardal, çikolata, pastel sarı, siyah, kahverengi ve diğerleridir.

nötr renklerle dekorasyon

Rengin tonu atmosferi tanımlar, monokromatik bir dekorasyon tarzında ilgi sağlayan ton kontrastları oluşturmak gerekir.

Oturma odanızın niteliklerini vurgulayan tonları titizlikle seçmek, ortamınıza taze ve modern bir stil basmak gerekir.

Boyanın her zaman çok yönlü ve erişilebilir bir dekoratif çözüm sunacağından hareketle, nötr renklerle dekorasyon için 7 pratik ipucunu BeyazYastik.Com’da bulabilirsiniz.

1. Çift renkli bir şema seçin

nötr çift kişilik yatak odası
Rahat bir yatak odası bir çift kişilik yatak ile nötr renklerde

Dekorunuzda mükemmel bir uyum sağlamak için iki tonlu şemalar kullanmak sadece odanın optik görünümünü değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sakinleştirici bir ambiyans yaratma yeteneğine de sahiptir.

Pastel renkler, beyaz veya bej ile birlikte kullanıldığında ferahlatıcıdır ve oturma odası mobilyalarını, özellikle de ahşap mobilyaları güzelleştirme eğilimindedir.

Bu iki tonlu düzeni kullanmadan önce, mekanın işlevi ve tasarımının yanı sıra her odanın aldığı doğal ışığı da göz önünde bulundurmalısınız.

Nötr renkler yumuşaktır, inceliklidir ve odanın uyumunu bozmadan kolayca kombine edilebilir.

Mükemmel bir fikir, optik bir yanılsama yaratmak için tavan ve duvarları birleştirmektir, doygunluk üretmeyen renkler uygulayabilirsiniz.

2. Dekorasyonu tarzı belirler

Tonos neutros

Evinizde göstermek istediğiniz rengi seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, projenizin minimalist, rustik, vintage, klasik veya modern gibi hangi dekorasyon tarzına sahip olacağıdır.

Dekoratif düzeni belirlediğinizde, her oda için kullanacağınız nötr renk paletini ve bunların olası kombinasyonlarını seçersiniz.

Stil, mobilya ve aksesuarlarla doğrudan ilişkilidir, en iyi sonuçları elde etmek için tarzımızdan ilham alacağımız göz önünde bulundurmalıyız.

Nötr renkler her tarz için mükemmel bir tuval olsa da, bu renkleri diğer dekoratif unsurlarla birleştirmek çok önemlidir.

Seçeceğimiz her şey, objeler, mobilya parçaları, renkler tarzımızı ve kişiliğimizi anlatır.

3. Duvarlarınıza dokular ekleyin

oturma odasındaki bir şehrin resmi
Oturma odası için duvar resimleri

Dekoratif aşırılıklar olmadan, basitlik, fark edilmeyen nötr renklerle yıkanan sıcak, temiz ve aydınlık atmosferler yaratmanıza yardımcı olur.

Duvarlarınıza doku kazandırmanın orijinal bir yolu doğal taşlardır, pratik olmalarının yanı sıra mükemmel bir kombinasyondurlar.

Açık gri tonunu tercih edebilir ve taşlarla kaplı bir duvarla sıcak, rahat ve iyi tasarlanmış bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Taşlar, evinize kişisel bir dokunuş katan estetik ve mimari bir çeşitliliğe sahiptir, bu hem modern hem de geleneksel bir malzemedir.

4. Huzurlu ve dingin bir yatak odası atmosferi

evli-ağırlıklı-doğal yatak odası
Romantik Evli Çiftler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Tonların duygularımız üzerinde temel bir rol oynadığını göz önünde bulundurarak, bir odayı dinlenme yeri olarak dekore ederken, bu huzuru ileten nötr bir renge sahip olmalıdır.

Bu hedefe ulaşan renklerden biri olan beyaz, bileşiminde ahşap olan parçalarla bir araya geldiğinde rahat bir atmosfer sağlar.

Tercih ettiğiniz nötr rengi kullanabilirsiniz, ancak her zaman ruh haliniz üzerindeki etkisini göz önünde bulundurun, bu psikologlar tarafından benimsenen bir teoridir.

Diğer yandan, tonu iç çamaşırı, aksesuarlar ve diğer unsurlarla nasıl birleştireceğinizi bilmelisiniz.

5. Nötr renklerle olanaklar saymakla bitmez.

Evi nötr renklerle süslemek sıkıcı bir seçenek olmak zorunda değildir, diğer tüm renklerle uyumludurlar, sadece onlarla uyumlu parçaları nasıl seçeceğinizi bilmeniz gerekir.

Oturma odanızda, doğal ve yapay ışık türleriyle oynayarak düşük doygunluk seviyesine sahip modern ve sofistike bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Aşağıda Nötr renklerle ile dekorasyon yapmak için 3 fikir var:

Bir renk kartı oluşturun ve bu etkileyici oda için mükemmel kombinasyonu elde edene kadar renkleri yoğunluklarına göre derecelendirerek birleştirin.

İyi bir nötr ton, oturma odası mobilyasını geliştirmenize yardımcı olacaktır, düz bir ortam yaratmamak için bu tür bir tonda bir denge olmalıdır.

Burada önemli olan nötr renklerin hakim renk olmasıdır, ancak daha sıcak tonlarla birlikte biraz dinamizm de katabilirsiniz.

Bu tonlar oturma odanıza ciddiyet, zarafet ve şıklık katarak iyi bir zevkin ve kendi tarzınızın tanımının altını çizer.

6. Birbirini tamamlayan dekoratif parçalar

Etkileyici Yeni Dekorasyon Trendleri

Nötr renkler çeşitli çeşitli aksesuarlarla uyum sağlar. Oturma odanızı dekore etmek için sade döşemeler ve perdeler tercih edin. Halılar ve masa örtüleri de bu tonları tamamlayan unsurlardır.

Perdeler şüphesiz oturma odanızın ve diğer alanların estetiğini geliştirmek için önemli bir dekoratif unsurdur, onları yerleştirmeye karar verme şekliniz görünümlerini belirleyecektir.

Kumaş seçimini giyeceğiniz tasarım belirler, bazıları vücut ve hacim verirken, bazıları yanal dökümlü, bazıları da aplikelidir.

Halılar oturma odası takımınızı zenginleştirir, eğer mobilyalarınız koyu renkse onları açık renklerle kombinlemeniz gerekir. Bu aksesuardaki kumaş ve renk çeşitliliği muazzamdır.

Bir diğer tamamlayıcı ise mobilya minderleri ve puflardır, bunlar oturma odanızın dekorasyonunu değiştirir, oturma odanızda ön plana çıkan bir süslemedir.

Minderler, yeni şekilleri ve benzersiz atmosferler yaratan çekici tasarımlarıyla en şık dekorasyonlarda bir trend haline geldi.
Küçük oturma odası mobilyaları ve nasıl düzenleneceği

7. Dekoratif efektler: sıcak ve soğuk renkler.

Modern Dekorasyon Rehberi
Yeni Sezon Dekorasyon Rehberi

Sıcak ve soğuk renkler de bir oturma odasının dekorasyonunda önemli rol oynar, sıcak renkler geniş oturma odaları için iyi bir alternatiftir.

Cazibe katmak için mükemmeldirler ve nötr renklerle mükemmel bir denge sağlarlar ve başka bir erdeme daha sahiptirler: enerji verirler.

Soğuk renkler mesafeli, yatıştırıcı, huzur verici ve sakinleştirici bir his verir, serinletici bir etki yaratırlar.

Hareketli bir kişiliğe sahipseniz, bu soğuk renkleri canlı tonlarda aksesuarlarla tamamlamak bir dekorasyon fikridir.

Günümüzde, ister sıcak ister soğuk renkleri seçin, nötr renklerle dekorasyon yapmanıza olanak tanıyan bir dizi olanak vardır ve bu renkler her alanı canlandırmanıza yardımcı olur.

Her dekoratif unsuru vurgulayan avangart bir atmosferin izdüşümünü veren nötr renklerdeki en iyi oturma odası dekorasyonu ile duyularınızı uyandırın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu