Oturma Odası için Mobilya Örnekleri

2023 Modern Mobilya Fikirleri

Tüm aileniz ve misafirlerinizi ağırlayacak sıcak ortamlar için oturma odası mobilya seçimine dikkat edilmelidir. Size farklı fikirler sunacak güncel mobilya dekorasyon örnekleri. Oturma Odası için En İyi Mobilya Nasıl Bulunur.

comfortable living room design pictures

Oturma Odası Mobilya ile Dekorasyon Fikirleri

Salon mobilyaları genellikle işlevselliklerine göre gruplandırılır. Örneğin çağdaş oturma odası tasarımları, kanepeleri, şezlongları, armut koltukları, sehpaları ve sehpaları uyumlu bir bütün halinde birleştirir. Bu mobilyalar aynı zamanda bir sehpanın etrafında veya bir şöminenin etrafında grup halinde oturma gibi resmi olmayan oturma düzenlemeleri için de uygundur.

Tavsiye: Oturma odasını düzenlemek için 6 fikir

Klasik oturma odası tasarımları, berjerli sandalyeler, Queen Anne sandalyeler ve şifonyerler gibi geleneksel mobilyalara sahiptir. Bu tür mobilyalar, kendilerini daha resmi oturma düzenlemelerine borçludur. Oturma odasındaki modern bir iç dekorasyon stili, cesur renkler ve geometrik desenler gibi çağdaş aksanlarla yüzyıl ortası modern tasarımının unsurlarını birleştirir.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (1)

Salondaki iç dekorasyon tarzı, yaşam alanındaki diğer unsurlarla uyumlu olmalıdır. Örneğin, geleneksel dekor seçeneklerine sahip ev sahipleri, brokar veya deri döşeme gibi dekor seçenekleriyle iyi uyum sağlayan mobilyaları tercih eder. Ayrıca aydınlatma, duvar yüzeylerinde kamaşma veya gölge oluşturmadan dekoratif objeleri öne çıkarmalıdır. Ev sahipleri, evleri için uygun bir tarz yaratmak için iç mimarlara danışabilir veya perakende satış noktalarında veya çevrimiçi kataloglarda bulunan çeşitli stiller arasından seçim yapabilir.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (2)

Oturma odası iç dekorasyonu, insanların günlük alanlarını nasıl kullandıklarını etkilediği için devam eden bir süreçtir. Tasarımcılar, evin bu çok yönlü alanı boyunca tasarımı birleştirmek için sürekli olarak yeni fikirler yaratırlar. Ayrıca ev sahipleri, evlerine ve yaşam tarzlarına uygun stilleri seçerek oturma odalarının döşenmesi hakkında öğrendiklerini uygulayabilirler.

4’ü 1 arada salon

Yemek odası, oturma odası, mutfak ve çalışma odası aynı alandaysa, evinizde bu alanlardan sadece iki veya üçü olsa bile oturma odanızı daha seçkin ve davetkar hale getirecek çözümler de vardır. Örneğin, kanepeyi duvar yerine odanın ortasına yerleştirerek boşlukları tanımlamak için kullanabilirsiniz. Bir başka harika fikir de, duvarda birkaç raflı bir çalışma köşesi oluşturmaktır, bunun için “Ofisler” ve “Yardımcı Ürünler” bölümlerimize göz atabilirsiniz, burada çok çeşitli tarzlarda raflar, masalar ve sandalyeler bulacaksınız.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (3)

Oturma odası, evin sosyalleşmek ve eğlenmek için kullanılan çok yönlü bir alanıdır. Salondaki mobilyalar hem rahat hem de estetik açıdan çekici olmalıdır. Mobilyaların renkleri, kumaşları ve dokuları evin dış tasarımı ile uyumlu olmalıdır. Tasarımcılar, ev sahiplerinin aralarından seçim yapmaları için çeşitli oturma odası iç dekorasyon stilleri yarattılar.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (4)

İskandinav tarzı dekor

Alandan en iyi şekilde yararlanmak için akıllı çözümlerle oynayan çok genç, davetkar bir tarz. Bu tarzın karakteristik açık ve pastel renklerine de sahip olması gereken evin geri kalanıyla eşleştiği sürece küçük odalar için çok uygundur. Bu dekorasyona sahip bir oturma odasında ağartılmış ahşap zeminler veya mobilyalar, gri halılar, beyaz mobilyalar ve sade çizgiler çok iyi gider. Genç çiftler için ideal, ancak çok rahat olduğu için her yaştan insan bu tarzda gerçekten rahat.

Tercihlerinize ve içinde gerçekleştireceğiniz aktiviteye göre oturma odanız için mobilya ile dekorasyon stilini seçme fikirleri, çünkü her ev bir dünyadır!

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (5)

Oturma odanı mı değiştireceksin? !! Tebrikler!! Doğru sayfadasınız. Çünkü projenizin başarılı olmasını istiyorsanız öncelikle salon mobilyalarının dekorasyon tarzına karar vermenizde fayda var. Bununla, içinde bulunanların takdir edeceği çok hoş ve uyumlu bir etki elde edeceksiniz.

Salon mobilyaları için dekorasyon fikirleri

Tercihlerinize ve içinde geliştirdiğiniz aktiviteye göre oturma odanızın dekoratif tarzını seçmenizde size biraz yardımcı olacağız, çünkü her ev bir dünyadır!

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (6)

Pratik mobilya düzeni

Amacınız minimalist olmak değil, küçük bir oturma odanız veya belirli mobilyalarınız var. Neyse ki, web sitemizde farklı tonlarda çok çeşitli mobilyalar bulacaksınız, böylece mevcut olanlara uyum sağlayabilir veya ışığa uyum sağlayabilirsiniz.

İyi aydınlatılmış bir odaysa sıcak tonları, daha koyuysa daha soğuk tonları seçin. Bu durumda da parlaklık sağlayan renklerin seçilmesi uygundur. Mobilyaların en büyük ve en görünür parçalarından biri olduğu için önce kanepeye, ardından dekorasyonun geri kalanını seçmeye odaklanmanızı öneririz.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (7)

Beyaz renk ev dekorasyonu

Dekorasyonda çok moda bir renktir ve doğal, zamansız bir güzellik sağlar. Özellikle küçük odalar için tavsiye ederiz. Mobilyalarınıza uygulamanız odanın daha ferah, aydınlık ve temiz görünmesini sağlayacaktır.

Beyaz mobilyalarla oturma odasının dekorasyonu da hemen hemen her şeyle iyi birleştiği için daha basittir. Beyaz her zaman yaygın olarak kullanılan bir renk olduğu için sitemizde hem klasik hem de modern mobilyalar için bulacaksınız; minimalist veya vintage bir dokunuşla. Ve yine de alanı daha da büyütmek istiyorsanız, stratejik olarak bir ayna yerleştirmenizi öneririz. Sitede nereye yerleştirmek istediğinizi test etmek en iyisidir.

Beyaz salonlarda ışıltı ve zarafet elde etmek için en son yenilikleri öğrenmek ister misiniz? Lake mobilya. Vitrinlerimize bir göz atın ve ikna olacaksınız. Ayrıntılar için her zaman “hafif” eklentiler kullanın. Örneğin, dar zemin lambaları, okuma lambaları veya ince ayaklı mobilyalar.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (8)

Samimi bir duruş

Bu durumda, hafif mobilyalarla değil, sıcak ve hatta koyu tonlarla ilgileniyorsunuz. Bu stili iyi aydınlatılmış veya geniş odalar için öneriyoruz, ancak küçükse endişelenmeyin, sadece bej veya altın gibi daha açık sıcak renkleri tercih etmeniz gerekecek. Meşe tonları, altın ve yumuşak ışıklı mobilyalar moda olduğu için rahat bir oturma odasına sahip olmak modernite ile çelişmez.

Koyu renk mobilyalarla bir oturma odası dekorasyonu tercih ettiyseniz ve rahat bir etki yaratmak istiyorsanız, duvarlar ve zemin için kirli beyaz gibi daha nötr tonlar seçerek zıtlıklar yaratmaya çalışın. Açık vitrinleri seçin, vitrinler bölümümüzde sonsuz fikirler bulacaksınız. Aynalarla, bu tür mobilyaların genellikle azalttığı alanı artırabileceksiniz.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (9)

Modern mobilya dizaynı

Kendinizi modernize etmek için oturma odanızı yenileme fırsatını değerlendirmek istiyorsanız, modern salon mobilyaları için birçok dekorasyon seçeneğimiz var. Şu anda endüstriyel tarz gibi birkaç dekoratif trend var: çıplak duvarlar ve metalik aksesuarlar.

Ancak doğa sevgisi de yükselişte: bu nedenle doğal bir tarz için rustik ve ahşap mobilyalar bulmak için modern mobilya bölümümüzü mutlaka ziyaret edin. Ancak daha basit bir şey tercih ediyorsanız ve oturma odanız da küçükse, minimalist stili tercih edin: düz çizgiler, sürgülü kapılar ve televizyonunuzla iyi bütünleşen mobilyalar, böylece alandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (10)

Nostaljik görünümlü mobilyalar

Vintage tarzı bir yemek odasına sahip olmak, tüm mobilyalarınızın eski veya başka amaçlarla kullanılmış göründüğü anlamına gelmez. Bazen daha az. Özellikle günümüzde, trendin daha küçük evlere sahip olmak olduğu zamanlar. Bu nedenle vintage dokunuşlarla minimalist tarzı öneriyoruz. Örneğin, basit bir kanepeyi antika bir ahşap mobilya parçasıyla veya düz masa ve sandalyeleri etnik bir lambayla birleştirin. Bu şekilde pratik bir odaya ve aynı zamanda kişiliğe sahip olacaksınız.

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (11)

Minimalist tasarım

Birden fazla kombinatoryal seçenek sunduğu için birçok dekoratörün favori stilidir. Düz çizgiler seçin, ancak bazı oval detaylar ekleyerek (örneğin sandalyeler olabilir) veya eğimli kapılı dolaplarımız veya iç aydınlatma gibi efektlerle bu simetriyi kırmaya çalışın. Tamamlayıcı renkleri kullanarak kontrastlarla oynayın: siyah ve beyaz, sarı ve mavi vb., böylece görüntüyü çok fazla monotonlukla doldurmazsınız.

Ancak kontrastlara başvurmamayı tercih ediyor ve daha davetkar bir alan yaratmak istiyorsanız, sıcak ve zarif renkleri de kullanabilirsiniz. Modern mobilya bölümümüzde, minimalist oturma odaları için ahşapla ilginç kombinasyonlar bulacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=QZv2Qslpf1A

Oturma Odası için Mobilya Örnekleri (12)

Oturma odası mobilyalarıyla dekorasyon için daha fazla fikir ister misiniz? Bu stilleri alanınıza nasıl entegre edeceğinizi bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, çok çeşitli bir kataloğumuz var, bize sorun ve mutlaka sizin için bir şeyler bulacağız. Hayalinizdeki odaya sahip olmak mümkün!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu