Oturma odasını düzenlemek için 6 fikir

büyük ve güzel oda
Oturma odasını düzenlemek için 6 fikir nelerdir? Odanın dekorasyonunu sonbaharda veya yılın diğer mevsimlerinde güncellemek yinelenen bir hedeftir. Evin kalbi haline gelen çok yönlü ve canlı bir odadır. Birkaç küçük değişiklikle güzellik ve pratiklik nasıl arttırılır? Oturma odası dekoru BeyazYastik.Com içinde bazı fikirleri paylaşıyoruz.

1. Küçük bir ofisi olan bir oturma odası

oturma odası
Odadaki masa, diğer aile üyeleri oturma odasındayken istenen konsantrasyonu sunmuyor. Daha basit görevleri yerine getirmek, oturma odasında olması gerekenler sevdiklerinize yakın olabilmek için temel işlevsellik sağlar. Küçük bir masa ile bir rahat koltuk bir çalışma köşesi oluşturmak için mükemmel seti oluştururlar.

2. Depolamayı artırın

beyaz renk pervazlı oturma odası
Düzenli bir oturma odası hoş bir uyum duygusu taşır. Öte yandan, oturma odasında olması gereken eşyalar mutluluğu ve esenliği pekiştiren bir uyum. Organizasyon kazanmak için alan nasıl planlanır? Temel bir işlev sunan ara sıra mobilyalar vardır. Bir büfe veya şifonyer en önemli parçalardan biridir.

Ama başka birçok olası formül var. Farklı biçimlerde ve yüzeylerde raflar, en güzel oturma odası renkleri odanın yüksekliğinden yararlanır. Günümüzde açık depo alanları çok moda, çok çekmeceli bir oturma odası da bir trend.

3. Depolama kapasiteli düşük mobilya

oturma odasında alçak dolap
Alçak dolaplar yerden çok fazla yükselmez. Yine de oturma odasının anahtarıdırlar çünkü bir pencerenin altına bile yerleştirilebilirler. Öte yandan, Oturma odasını görsel olarak yenilemek için 6 ipucu basit oturma odası dekorasyonu sundukları maksimum erişilebilirlik harika ötesidir. Ve bu sayede düzenli olarak kullandığınız ürünleri uygun ve yakın bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Baz üniteler, küçük bir oturma odası nasıl döşenir duvarların yanına yerleştirilmek ve merkezde yer kazanmak için idealdir. Öte yandan, oturma odası nasıl dekore edilir bir balkona yakın olduklarında ışığın geçişini engellemezler. Bu formatta vurgulanması gereken bazı yönler vardır. Görsel ağırlıkları azdır ve sonuç olarak küçük odalarda da çekiciliğini gösterirler.

Yüksek ayaklar bu özellikleriyle bir mobilyanın yapısını stilize eder. Askılı tasarımlar ise trend belirleyen bir alternatif.

4. Sadece işlevselliği değil estetiği de geliştirin

koltuk
Pratiklik ile bağlantılı bir projeden başlayan bir yerin planlanmasında işlevsel yönler çok mevcuttur. Ancak güzellik, süslemenin ötesine geçen bir kavramdır. Beğendiğiniz, oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır özdeşleştiğiniz bir dekorasyona sahip bir ortam, tercihlerinizi, zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı dikkate almayan bir ortamdan daha keyiflidir. Bu nedenle, kullanın kaynaklar ve unsurlar bu, faydalı olmanın yanı sıra, oturma odası için dekorasyon fikirleri sizin bakış açınızdan güzellik katar.

5. Geçiş yollarını kesintiye uğratmayan bir dağıtım

pencereye yakın kanepe
Odanın dekorasyonu her şeyden önce güvenliği dikkate almalıdır. Bu nedenle, yaşam alanında, yemek odasında, pencerenin yanında veya odaya erişimde geçiş yollarının tamamen açık olması önemlidir.

Bu nedenle, modern oturma odası dekorasyonu ve bej oturma odası dekorasyonu ferahlığı ve konforu artıran düzeni seçin. Bu sayede işgal edilen alanlar, boş olan yüzeylerle mükemmel bir denge sağlar.

6. Köşe mobilyaları

köşe mobilyaları
Bir odanın köşede kalan kısımları bazen boşa gidiyor. Yine de, mevcut yüzeyi her zaman optimize etmeniz önerilir, ancak daha da fazlası küçük bir odada. Köşe tasarımları bu bağlamda yerleştirilmek üzere özel olarak tasarlanmış olanlardır.

Bir köşenin öne çıktığı bir sahnenin özellikleriyle uyumludurlar. Örneğin yan sehpalar birçok olanak sunar.

Pratik, güzel ve rahat bir dekorasyona sahip bir oturma odası, birbiriyle mükemmel bir şekilde ilişkili detayların toplamıdır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu